• 1
  lösemili çocuklar vakfı (lösev*), ilk kez 1998 yılında kuruldu. lösemili çocukları tedavi amacıyla ssk ankara çocuk hastanesine yatırdığımız ilk günlerdi... hastane yönetiminden çocukların odaları için küçük bir televizyon talebine aldığımız olumsuz yanıt sonrasında o hastanede çalışan doktorlar, hemşireler ve personel, aramızda para toplayarak küçük bir televizyon aldık. ilk zamanlarda bir çocuğumuzun yol parasını ya da okul ihtiyacını karşılamak bizler için büyük sorundu. ancak günler geçtikçe büyüdük, güçlendik; projeler geliştirdik, hedeflerimizi büyüttük. çocuklarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için dürüstçe ve tüm enerjimizle çalıştık.

  24 eylül 2000 tarihinde türkiye'nin ilk ve tek lösemili çocuklar hastanesi lösante'yi hizmete açmış olan vakfımız; bugüne kadar binlerce lösemili çocuk ve ailesini yaşama bağlamış, türkiye'nin ilk lösev - lösemili çocuklar okulu'nu açmış, doğu ve güneydoğu anadolu'da pediatrik hematoloji servislerine destek vererek köklü çözümler yaratmayı, toplumsal ve kalıcı hizmetler vermeyi sürdürmüştür.

  bugün onlarca çalışanı, binlerce lösemili çocuk ve aileleri, binlerce gönüllü üyesiyle kocaman bir aileyiz...

  *ankara lösemili çocuklar sağlık ve eğitim vakfı

  --- alıntı ---

  http://www.losev.org.tr/...content.asp?ctID=402

  --- alıntı ---

  lösev bağiş kampanyasi

  --- alıntı ---

  ekşisözlük

  --- alıntı ---

  paypal hesaplarında benim gibi az miktarda para kalan ve bu paraları benim gibi kullanmayan yazarları, bu paraları lösev'e bağışlamaya davet ediyorum.

  nasıl yapılıyor.

  öncelikle paypal hesabımıza giriş yapıyoruz, çıkan ekranda en üstte yer alan gönder ve iste sekmesine tıklıyoruz. sonra ilk sırada yer alan arkadaşlarınıza ve ailenize para gönderin seçeneğine tıklıyoruz. gelen ekrana 'international@losev.org.tr' yazıyoruz ve 'sonraki'ye basıyoruz. sonra bağışlamak istediğimiz miktarı yazıyoruz ve işlem tamam.

  edit: küçük bir miktar ile kampanyaya katıldım.
 • 3
  twitch yayınları takip edenler bilirler. "pintipanda" nick'i ile twitch ve youtube'da oyun yayınları yapan güzel abimiz dün akşam twitch yayınında canlı olarak yapılacak bağışları doğrudan lösev'e göndereceğini söyledi. aşağı yukarı 3 saat süren canlı yayın sonunda 5500 tl'ye yakın bir para toplandı ve yayının sonunda paypal aracılığı ile lösev'e bağışladı. az veya çok yardımı dokunan herkese çok teşekkürler. bu da bağış anının görüntüsü;

  https://twitter.com/...s/737754705271619586
 • 4
  şahsen fenerbahçe ve beşiktaş'ın puan kaybında bağış yaptığım vakıf. şu iki şikecinin bir güzelliğe vesile olmasını istiyorsanız cebinize göre sizler de puan kayıplarında bağış yapıp vakfa destek olabilirsiniz. maddi durumu daha iyi olanlar galatasaray galibiyetlerinde de bağış yapabilir.

  aslında sözlük olarak küçük de olsa bu şekilde katkı yapabiliriz. galibiyetlerde, rakiplerin puan kayıplarında yapacağımız bağışlar bizi fakirleştirmez ama yüzlerce kişi böyle bir şey yaparsa vakfa yardımcı olabilir.