• 3
    az önce biten viyana açık atp 500 turnuvası çeyrek final maçında dünya 1 numarası novak djokovic'i yalnızca 68 dakikada 6-2 ve 6-1 ile yenerek yarı finale çıkmıştır. işin tabiki djokovic'in bu maçı nasıl böyle kaybettiğine ilişkin tarafı da var fakat benim vurgulamak istediğim sonego'nun ll (lucky loser) olarak turnuvaya katılması. 2 sene önce marco cecchinato macaristan açık'a ll olarak katılıp turnuvayı kazanmıştı. ondan 1 sene önce de andrey rublev ve leonardo mayer'in ll olarak katılıp kazandıkları atp turnuvaları olmuştu. atp tarihinde pek görülmemiş bir olayı aslında 2017 ve 2018 yıllarında toplamda 3 kere görmüştük. sonego da burada yarı final yaptı. yarı finalde de grigor dimitrov - daniel evans maçının galibiyle oynayacak. eğer evans gelirse maç %50-50 olur ama dimitrov gelirse ağır basan tabiki dimitrov olur. eğer bir şekilde sonego finale çıkarsa da bu sene çok iyi bir tenis oynayan andrey rublev veya burayı 2018'de kazanmış olan kevin anderson ile oynayacak. işi zor fakat djokovic'i de rahat yenmesiyle zaten büyük bir iş yaptı.

    djokovic ise bir önceki turda borna coric'i yenerek yılı 1 numarada bitirmeyi garantilemişti. bunu 6. kez başarmış olacak ve zirvede bulunan pete sampras'ı yakalamış oldu. bu maç bu yılki 2. mağlubiyeti oldu ve belki de yılın stresi bu maçta çıktı.
  • 6
    normalde az maçta gözlemleyebildiğim kadarıyla atom karınca gibi bir tenisçi. çok enerjik ve oradan oraya zıplayan bir tarzı var. boyunun da uzun olduğu düşünülünce oldukça iyi bir özellik.

    federer ile oynadığı wimbledon 2021 son 16 turunda ise mental anlamda çok kötü bir sınav çıkardı. ilk 2 sette fark çok fazla olmasa da federer başından sonuna kadar setleri alacağını hissettirdi. 40 yaşına merdiven dayamış bir federer için çeyrek finale çıkma mücadelesi oldukça kolaydı. sonego'dan daha fazlasını beklerdim. tam bir hayal kırıklığı.
App Store'dan indirin Google Play'den alın