• 1
  1993 doğumlu, 1.88 boyundaki, ukraynalı oyuncu. alina iagupova nerede oynarsa o da orada oynuyor. iki sevgili birbirinden ayrılamıyor. kötü bir oyuncu değil ama iyi bir oyuncu da değil. 2018-2019 sezonunda çukurova'da oynarken takım ikisini de kadro dışı bırakmıştı.

  --- alıntı ---

  kbl'de belki de şampiyonluğu etkileyecek bir gelişme meydana geldi ve lider çukurova basketbol, alina iagupova ile ukrayna'dan birlikte geldiği liudmyla naumenko'nun kulüple ilişkisini kesti.

  ligin en iyi oyuncusu olarak kabul edilen ve sezonu 18.9 sayı, 5.4 ribaund, 6.5 asist ortalamasıyla oynayan alina iagupova'nın daha önce neden olduğu disiplinsizlikten sonra kendisine bir şans daha verildiği ancak beşiktaş maçından önce oyuncunun benzer bir olayla kulüp ilkelerini ihlal ettiği belirtildi. sportif başarı uğruna basketbola zarar verecek davranış ihlallerini görmezden gelemeyeceklerini söyleyen yetkililer, "galibiyetlerden, şampiyonluklardan daha önemli hassasiyetlerimiz var. ilkelerimiz, bizim için sportif başarıdan daha önemli." dediler.

  --- alıntı ---

  şimdi de alina ile birlikte fenerbahçe'ye gidiyor. alina gelecekse kendisini ben de transfer ederdim. alina tek başına maç alabilecek bir oyuncu. fenerbahçe yine şampiyonluk için iddialı takım kuruyor.

  edit: muhtemelen alina ile anlaşınca çıkan bir habere konu olmuş. çünkü alina nereye giderse, o da oraya gidiyordu. alina ile başka türlü anlaşamıyorsun deniliyordu. ama bu sefer öyle olmamış ve kendisi fenerbahçe'ye gelmeyecekmiş.