resim
Leandro Daniel Paredes
Takım:Roma
Mevki:Ön Libero
Yaş:29
Boy:1.80
Uyruk:Arjantin
 • 378
  https://twitter.com/...ABFWnAfRwBQ&s=19

  --- alıntı ---
  paredes / sergio oliveira

  şut pası: 0.72 / 1.31
  araya girme: 2 / 2.44
  top kazanım: 3.76 / 6.66
  sahipsiz top kazanma: 0.88 / 2.38
  3. bölgeye isabetli pas: 3.04 / 6
  kilit pas: 0.12 / 0.28
  kazanılan ikili mücadele: 2.8 / 8.03

  --- alıntı ---

  elbette lig farkı var ancak gerek defansif meziyetleri gerekse ofansif meziyetleri istatistiksel olarak oliveira'dan iyi olmayan futbolcu. neden bu kadar dilendiğimizi anlayabilmiş değilim. icardi'nin istemesinden olsa gerek diye düşünüyorum. yoksa orta sahaya bu tip bir oyuncu yerine box to box bir oyuncu tercih ederim. lemina olur, gedson fernandes olur ne bileyim renato sanchez falan olur. paredes'te bu ısrar niye? üstelik adamın ilk tercihi de değiliz.
 • 379
  teklifi reddetmediğini ama daha yüksek seviye takımlardan teklif beklediğini düşünüyorum. kendisini zenit döneminden beri beğenerek takip ederim. özünde bir defansif oyun kurucudur. uzun ve kısa paslarda gerçekten a sınıfı. topun kıymetini çok iyi bilir ve tempoyu belirleyen oyuncu olur. adı geçen ortasahalar arasında pas kalitesi en yüksek isim. defansif özellikleri bir oyun kurucuya göre fena değil özellikle oyuna sertlik katmayı iyi bilenlerden.
  torreira ile birbirini iyi tamamlayabilecekleri konusunda çekincelerim var. merkezde derinde oynamayı seven ve savunmadan çıkan topları ilk almak isteyen oyuncular, ikisinin varlığı takımın ağırlık merkezini geriye çekebilir zira paredes sergio oliveira gibi hücum aksiyonlarına giren ve hatlar arasında oynayan bir oyuncu değil. mobil denemez, sınırlı alanda oynar alanına hükmetmeyi sever, konfor alanından çıktığı zaman sıkıntı yaşayabilir. torreira'da her ne kadar arsenal'de ortasahada önde görev aldığı maçlar olsa da esas yeri savunma önü. olası paredes'in takıma katılımında pres gücünden ve enerjisinden yararlanmak için daha önde göreceğiz muhtemelen. bu ikilinin beraber oynadığı düzende merkez savunmasının geçtiğimiz sezona göre daha iyi olacağı aşikar bu da demek oluyor ki hücum oyuncularının enerjilerini daha çok hücuma harcayacağı bir yapı göreceğiz artık.
  torreira varken yanına alınması gereken oyuncu profili daha farklı olmalı diye düşünüyorum. paredes'in 6 numarada oynaması daha iyi oyun kurmak, torreira'nın 6 numara olması daha iyi savunmak demek ben olsam ikinciyi seçerdim. paredes ortasahada sağ ve sol içleri hiç oynayamaz demiyorum ama oyuncuyu farklı bir role dönüşmüş olur kalitesiyle de iş yapabilir ama bu kadar değişkene başvurmak yerine daha uyumlu profiller seçmek daha mantıklı olacaktır.
 • 380
  icardi transferinin gerginliğini çeken futbolcu. icardi bitmiş olsaydı kendisi de çok daha rahat ve sakin beklenirdi. üstüne bir de her gün ''paredes süre istedi.'' haberi dönüyor sosyal medyada. gören de zanneder her gün adamla konuşuyoruz, adam ''abi bana az daha süre verin.'' diye bizi oyalıyor. biz oyuncunun kendisiyle de kulübüyle de anlaştık zaten, maddi manevi her konuda anlaşma tamam. paredes açık açık ''farklı seçenekleri değerlendirmek istiyorum, bunun için biraz zaman verin.'' dedi. bunu da bizzat erden timur söyledi zaten. muhtemelen kendisiyle de bir süredir konuşulmuyor bile. biz alternatiflerine bakıyoruz, bir yandan da tabii paredes'e mesaj vermeye çalışıyoruz.

  yani adam gereksiz yere bir hedef haline geldi. burada her gün değişen, paredes'in tutarsız davrandığı falan bir durum yok ki. sonuçta ismi olan, etiketi olan, önemli seviyeler görmüş 29 yaşındaki bir futbolcu. temmuz başında direkt olarak süper lig'e gelmektense farklı opsiyonları da değerlendirmek istemesi anormal değil. herkesten metin oktay duruşu mu bekliyoruz? adam açık açık demiş bunu zaten. bunun şımarıklıkla falan ilgisi yok. geçen yıl da torreira koşarak gelmedi galatasaray'a ama bugün adamın hali ortada. kaldı ki paredes torreira'dan çok daha isimli bir futbolcu dünyada.

  şu an bu transferi çözerse zaman çözecek. onun dışında biz zaten kendi işimize, alternatiflerimize bakıyoruz. anlamsız bir öfkeyle adama yüklenmeye gerek yok yani.
 • 381
  23-24 sezonu için hala galatasaray'a katılmamıs gebeş kaplumbağa. gel la artık insafsız...

  lucas ile birlikte ilerdeki hayvani ofansif 4'lüyü (kerem, yıldız ofansif orta saha, zaniolo, icardi) dengelemesi için ihtiyacımız olan profildir kendisi. ayrıca angelino'yu sık sık ilerde ve rahat görmemiz için de önemli.

  eğer transferi gerçekleşmez de daha dengeli bir merkez orta saha alırsak 10 numara profili de değişecektir. biraz daha asker bir 10 numaraya ihtiyaç duyulabilir. ya da en azından ilerdeki 4lüden biri ciddi defansif oynamak zorunda kalır. (rashica ?)
 • 382
  temmuz 17 itibariyle, transferin çok hareketli olduğu haftalardayız. uzayan bir süreç yok. ilgimiz çok süre önce medyaya yansıdığı için uzadı algısı var.

  temmuzun 2. ve 3. haftası en optimum zamanlar avrupa'da transferde. temmuz'un son haftası, ağustos ilk haftasına sarkarsa uzadı olarak bakılıyor genelde.

  umarım yönetim fiyat arttırmaz tarihi erkene çekmek için gerekirse ağustos başı katılır.
 • 384
  hani birine borç verirsiniz de gel zaman git zaman karşı taraf ödemeyince ufaktan hatırlatmaya başlarsınız, karşı taraf da “abi bir yerden para bekliyorum” “abi bana 1 hafta daha süre ver sonra sendeyim” diye kuru sıkı atar ya… bu kalem kaşlı da o hesap…

  abicim gelmiceksen net biçimde söyle herkes yoluna baksın, sanki borcumuzu istiyoruz, süre isteye isteye yaz bitti… diğer adaylara yönelme zamanı…
 • 385
  kendisi beklenebilecek bir futbolcu. avrupa’dan teklif beklemesi doğal, hiç o yüzden nasıl galatasaray’ı bekletir triplerine girilmemeli. unutmayın bu adam 8 ay önce dünya kupası kazanan biri.
  paredes’in gelmesi torreira’nın alameti farikası olan ön saha presini çok daha rahat yapabilmesine olanak sağlar.
  ben kendisinin transferini çok istiyorum. umarım gerçekleşir.
 • 386
  gelmesini istediğim ve gerekli gördüğüm oyuncu.

  parades bir futbol takımının en önemli yerlerinden birinde oynuyor. bence takım kurarken, kumar oynanmayacak iki bölge en ileri uç ve defans önü orta saha oyuncusu. forvet oyuncun gol atamazsa, orta sahan da maçı tutamazsa maç kazanmak bir hayli zor oluyor. iyi oyun da golün gelmemesiyle yerini kaosa bırakabiliyor. o yüzden bu bölgelerde takımın en iyi, lider ve hatta en fazla kazanan oyuncuları oynamalı. 2022-2023 sezonunun bizim için en önemli oyuncularına bakarsak, icardi ve torro'yu tartışmasız herkes yazar. yani bu bölgeler önemli.

  parades'te aslında bu bölgeyi doldurabileceğimiz iyi alternatiflerden. kendisi ve torro sağlıklıyken torro'yu 1 adım ileri atabiliriz, bazen daha hücumcu, bazen daha defansif kadrolarla sahaya çıkabiliriz. ama kadromuzda bu seviye iki defans önü oyuncusu bulunması demek, çoğu maçta sıkıntı yaşamamamız anlamına gelir.

  o yüzden şahsen ben nazını çekmeye, beklemeye razıyım. zaten sezon başı maçları mevcut kadro ile de çözebiliriz diye düşünüyorum. maç yoğunluğu olacak haftalarda sağlıklı olacak şekilde kadromuzda bulunsun yeterli.

  o yüzden alternatifi hazır şekilde bekleyelim. gelirse ne ala deriz.
 • 387
  hem savunmayı düşürmesin hem kaymak gibi oyun kursun hem bonservisi düşük olsun opsiyonlarını karşılayan tek oyuncu. aynı özelliklerde alternatif oyuncu varsa daha duymadık. fred vs. gibi isimler aradığımız profil değil.

  oyuncu ikna olmuyorsa kafasına silah dayayacak halimiz yok. zaman istemiş biz de vermişiz. süreç uzayınca alternatiflere bakar olmuşuz. ama alternatifler hiç alternatif gibi durmuyor. icardi'den önce alamayız zaten diyordum. icardi işinin uzaması bir de bu açıdan kötü oldu.
 • 389
  son halini izlemeyenlerin yakışıklı ve arjantinli diye yalvar yakar beklediği orta saha.

  normalde beğendiğim bir oyuncudur ama kendisinden umulan medet karşısında da gülmeden edemiyorum. paredes gelince orta sahada 20 metrede takılır durur, ara sıra da rakip biçer. kontratının 2. senesinde de fiziksel olarak düşüşü hızlanır. sonra da buradan üzülerek gidersiniz… ha ayrıca oliveira’dan daha hareketli olduğuna dair hiçbir istatistik veri olmadığını belirtmek lazım. hatta geçen bir versus çıkmıştı neredeyse her alanda oliveira öndeydi… bir de paredes 6 oynamak ister, torreira’yı 8’e kaydırırsın. dimyat’a pirince giderken eldeki bulgurdan olursun…

  bizim yönetim ve teknik ekip çoluk çocuğa uymaz inşallah.
 • 394
  sert, teknik, tackle yapabilen, arjantin milli takımı orta sahası.
  muhtemelen tielemans’dan sonra o bölgedeki ilk hedefimizdi.
  bana göre sabitzer, fred, nicolas dominguez yerine tercih etmemiz gereken isim.
  süreç uzadıkça canımız sıkılıyor ama ben hala gelirse sinerjimizin tutacağına ve başarılı olacağına inanıyorum, yeter ki sezona hazır girmesini sağlayacak o son tarihi kaçırmasın. transfer piyasası da hala durgun ilerlerken biraz daha beklemekte bi beis görmüyorum.
  ha baktık olmuyor, yves bissouma olsun, wendel olsun birini getirir yine bize başarı vadeden bi takım kurarız.
 • 395
  kendisi yerine bir adet scout wonderkid ve bir adet kerem demirbay transferine fitim ben.
  eger kendisi gelirse orta sahamiz 29-31-27 yasinda olacak.
  daha genc biri daha iyi olabilir tercihan.

  torreria (berkan)
  oliviera (kerem demirbay)
  wonderkid 8 numara (morutan -mertens)

  10 numaraya bence gerek yok.
  bir 6 numara 2 tane 8 numara bizim icin daha uygun.
  gerekirse morutan ve mertensli 10 numara pozisyonumuz da hazir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın