• 1
  ispanya’nın köklü gazetelerinden biri.

  gün geçmiyor ki hükümet destekli başakşehir hakkında avrupa basınında bir haber çıkmasın

  “yarı professional eski bir futbolcu olan sn. erdoğan, kitleleri seferber etmek için futbolun önemini biliyor ve kendi takımını yarattı.

  ▪️başakşehirspor, ''siyasi rejimin desteğiyle'', fenerbahçe, galatasaray ve beşiktaş'ın egemenliğine meydan okuyor

  ▪️bir ............ lider olan sn. cumhurbaşkanı, futbolun türkiye'nin ulusal takıntısı olduğunu ve fikir eğilimleri oluşturma ve kitleleri harekete geçirme (ve kontrol etme) için sahip olduğu önemi biliyor. bu yüzden başakşehirspor projesi hayata geçirildi.

  ▪️başakşehir, kentin avrupa yakasında bulunan 300 bin nüfuslu yeni bir banliyödür. fatih terim stadı'nda (ki fatih terim, ulusun tarihindeki en ünlü oyunculardan biridir) oynar, ancak oyunlara giden 300 kişi, stadın yarısını zar zor doldurur ve birçoğu konuk takımdandır..

  ▪️başakşehirspor kulübü ile hükümetin bağlantısı açıktır ve kimse onu inkar edemez, stadın çünkü koltukları, takımın forması bile adalet ve kalkınma partisi'nin renkleri (turuncu, beyaz ve mavi) ile aynıdır.

  ▪️hükümet desteği bariz olmasına rağmen başakşehir'a önemli miktarda sempati var. çünkü erdoğan'ın desteği ve cumhurbaşkanı'nı çevreleyen elitler ona yardım etmekteler ve üç büyüklerden herhangi birinin taraftarı olmayanlar için bir seçenektir..“