• 1
  (bkz: los angeles lakers) 'ın 1. round 27. sıra draftı.

  yaz liginde ki performansı ile los angeles lakers'ın sayı yükünü bir hayli çekmekte. bunda (bkz: lonzo ball)'un yaptığı asistlerde büyük faktör.

  eğer karakterini ortaya koyup çalışmaya devam ederse ve gelişirse 27. sıradan müthiş bir oyuncu yakalamış olacak lakers.

  yaz liginde beni heyecanlandırmaya devam etmesi ve normal sezonda kenardan gelip skora katkıda bulunmasını bekliyorum.
 • 2
  yaz ligindeki performansına bakacak olursak 2017 draftının en büyük çalışı olabilir. kendisi bu performansla draftta kendine ilk 5 ten yer bulabilirdi ancak takımların ilgisizliği mi desem yoksa kuzma'nın yaz ligi boyunca iyi oynamasından mıdır bilinmez 27. sıra için harika işler yapıyor.

  yaz ligi:

  yarı final maçında 24 sayı, 5 ribaundluk

  çeyrek final maçında 26 sayı, 3 ribaund, 4 asistlik

  cavs maçında 20 sayılık

  boston maçında 31 sayı 9 ribaundluk

  76ers maçında sakatlığından dolayı oynamamıştır.

  performans vs draft sırasına bakacak olursak 2017 draftının süprizini yapmıştır.

  umarım normal sezonda aldığı süre zarfında daha da güzel işler başaracaktır.
 • 5
  kentavious caldwell-pope'un alkollü araç kullanmaktan aldığı trafik kısıtlaması cezasından dolayı houston'a götürülemediği maçta, yerine ilk beş başlayan lakers'ın çaylak forveti; 38 sayı, 7 ribaund, 4 asist ile (bkz: 20 aralık 2017 houston rockets los angeles lakers maçı) kariyer rekorunu kırdı. yanlış hatırlamıyorsam ilk yarı 9'da 9 saha içi isabeti buldu kuzma. maçı da 17'de 12 ile tamamladı.

  houston adına da clint capela topuğundaki sakatlıktan dolayı süre alamadı.

  bir ara 22 sayıya kadar çıkan farkı, tıpkı golden state warriors gibi fark ne olursa olsun geri dönüşü çok kısa sürelerde sağlayabilen houston eritmeyi başardı.

  müthiş bir çekişmeye sahne olan maçta, bu sezon 2.5 gibi bir sayı ortalaması ile oynayan corey brewer, lakers adına inanılmaz bir bench katkısı vererek 21 sayı, 5 ribaund ve 3 top çalma ile oynadı.

  james harden'ın ise 51 sayı, 9 asistlik performansı mağlubiyete engel olamadı.

  lakers, toyota center'dan 116-122'lik galibiyet çıkardı ve rockets'a dur demeyi başardı.

  kyle kuzma'nın performansı için... https://www.youtube.com/watch?v=ExoLmKdma5s

  maçın özeti için... https://youtu.be/Ej-Uzkn3-XM

  edit: ölü maç özeti linki yenilendi. uyarı için dream big and dare to fail'e teşekkürler.
 • 6
  10/7 üç sayı, 17/12 toplam şut isabeti ve 38 pt 7 rb 4 as ile kariyer gecesini yaşadı. bu istatistiklerin oluşmasında ilk 3 periyodun başına dek %100 saha içi isabetiyle oynadığını da söylemek lazım. tabi harden'ın da kariyerindeki en özel gecelerinden birisini yaşadığı 51 sayı ve 9 asistini de yemiş oldu. aynı zamanda benim kuponumu da :@

  yaptığı bir diğer şey ise houston'un 14 maçlık galibiyet serisi oldu.

  millet brandon ingram veya lonzo ball'ın patlama yapmasını beklerken bu çocuk cidden sürpriz yumurta oldu. hala 22 yaşında ve uzun bir kariyeri var. lakers, kobe'den boşalan süperstar kontenjanını lonzo ve kuzma arasında bölüştürürse harika bir iş yapmış ve iyi bir takım iskeleti kurmuş olur. tabi bu dengesizlerden her şey beklenir. timofey mozgov'a bile neredeyse galatasaray futbol takımının bir senelik maaş bütçesini ayıran adamlar bunlar. neyse ki kurtuldular.
 • 7
  larry nance'in gidişiyle dakikaları artacak olan çaylak oyuncu. hızlı hücuma uygun, hareketliyken çok iyi bitirebiliyor, yeterince çevik,kuvvetli ve atletik, şutları iyi, kendine güveni üst düzeyde. yıldız bir oyuncu olmak için gerekli olan bütün ana özelliklere sahip. tek kötü yönü yaşının biraz büyük olması. şu anda 22 değil de 20 yaşında olsaydı, gelecekte kesinlikle all-star beşine seçilir derdim ama bu yaşa kadar kolejde kalmış olması onun açısından bir dezavantaj. umarım lakers onu takaslamaz ve gelecekteki ilk 5'inin bir parçası olarak görür.
 • 8
  2017 draftının sürpriz oyuncusu. açıkçası yaz liginde çok iyi performans göstermişti ama sezon içindeki performansı sürpriz oldu. 30 dakika üstü oynuyor ve takımın en önemli hücum silahı. topu elinde çok istiyor bir kere, o biraz eksi puan. ama inatçı ve istekli. mücadelesi takdire şayan. ayrıca hücumda gerçekten verimli. çok iyi bir rotasyon oyuncusu olur orası kesin, hatta all-star olabilecek bir oyuncu ama daha fazlasını beklemek de ayıp olur gibi.

  2017-2018 sezonunda 16 sayı, 6.3 ribaund, 1.8 asist ortalamaları ile oynadı.