• 1
  2010'dan beri ha çıkacak ha çıkartılacak olan fakat bir türlü çık(a)mayan ya da çıkartıl(a)mayan yasa.

  7 sene önce de taslak çalışmaları yapılıyordu, 7 sene sonra da yani bugün de taslak çalışmaları yapılıyor. sürekli öne sürülen yeni önerilerle işi sarpa sardıran kesim kulüpler. yabancı oyuncu sayısı geyiğinde ota boka müdahil olmaktan çekinmeyen gençlik ve spor bakanlığı da bir türlü masaya yumruğunu vurmuyor "e hadi artık" diye.

  gençlik ve spor bakanı osman aşkın bak yasanın en kısa zamanda teoriden pratiğe geçirileceğini vurguluyor göreve başladığı günden beri. 20 nisan 2017'de bir önceki gençlik ve spor bakanı akif çağatay kılıç yasanın "bu sezon* içerisinde yürürlüğe gireceğini" söylemişti: https://goo.gl/Ey4UX7 iki dönem önceki gençlik ve spor bakanı suat kılıç da 2013 yılının sonlarında "yasa taslağının nihayete ermek üzere olduğunu" belirtmiş ve "yakın dönemde kanun olarak yürürlüğe gireceğinden" bahsetmiş.

  farklı dönemlerde internet ortamına sızmış/sızdırılmış taslaklar mevcut fakat en güncel hali henüz ortalıkta yok. en güncel taslak dediğim de osman aşkın bak sonrası güncellenen taslak.

  yürürlüğe girmediği her gün türk futbolunun aleyhine, (bkz: mersin idmanyurdu/#2296300).
 • 3
  31 mart 2018 galatasaray olağan mali genel kurulu sonrası bir kez daha akla gelen. sahi, n'oldu bu iş, hani bu sezon yürürlüğe girecekti? 8 yıldır çıkacak da, yöneticiler sebep oldukları büyük zararlardan mesul olacak da, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak da, da da da... hep aynı terane.

  ha çiftlik bank dolandırıcısı ha dursun, tek farkları var; biri arkasında kendisini aklayacak 1000 küsür kişilik bir genel kurul olmadığı için yurt dışına kaçtı, diğeri arkasında kendisini allayıp pullayan şakşakçıları olduğu için sözüm ona "aklandı".

  bu ülkede cidden rezil olunmuyor arkadaş.
 • 4
  çıkacağı olmayan yasadır.

  madem yöneticileri borçlardan sorumlu tutamayıp her sene vergi borçlarını siliyorsunuz, bu yükü daha fazla taşımaktansa bu kulüpler satın gitsin ey devlet idarecileri.

  ülkedeki milyonlarca mükellef vergisini kuruşu kuruşuna öderken, hırsızların ya da hırsız demeyelim hadi, beceriksizlerin sebep olduğu yüzlerce milyon lirayı silmeniz nasıl bir vergi adaleti. bu millet bunların beceriksizliklerinin bedelini daha ne kadar ödeyecek.