• 1
  kardemir karabükspor takımının 2014-2015 sezonu devre arası transfer döneminde kadrosuna kattığı yeşil burun adalı forvet oyuncusu.

  jaílton alves miranda, kısa adıyla "kuca" sezon başında chaves'den estoril'e transfer oldu ve burada 23 maçta 6 gol 3 asist yaptı, %71 pas isabetiyle portekiz liginde bu alanda 2. sıraya girdi. kendisinin bir değişik hikayesi ise oğluna hayranı olduğu isim olan 10 numaramız wesley sneijder'in ismini vermesi. 2012 yılında doğan oğlunun adı wesley sneijder ! bu da kimliği ; http://gss.gs/4VE

  bu da oğlu wesley sneijder ve eşiyle birlikte olan fotoğrafı ;
  http://gss.gs/1B9
 • 2
  karabükspor'un portekiz premier lig ekiplerinden estoril'den yeni transferi.

  ilginç olan ise kuca'nın wesley sneijder hayranı oluşu ve oğlunun adını wesley sneijder koyması.

  bu kuca, eşi ve oğlu wesley http://resmim.org/i/1964907715.jpg

  bu da inanmayanalar için kimliği http://resmim.org/i/1814673093.jpg

  aynı ligde karşı karşıya oynayacaklar bu adamlar, dilerim wesley sneijder durumdan haberdar olur ve bu adam için özel bir şey yapar.

  ayrıca adam dünya markası, ligin markası diyoruz, hala adamı satmaya çalışan dallamalar var, sinirlendim bak, onlara da buradan "fuck u!" diyorum .
 • 3
  --- alıntı ---

  habertürk gazetesi yazarı atilla türker, kardemir karabükspor'un 3,5 ay önce transfer ettiği jailton alves miranda kuca transferi hakkında flaş bir yazı yazdı...
  türker’in iddiasına göre; gerçek değer, 150-200 bin euro olan oyuncu için karabükspor kasasından ‘şimdilik’ 2 milyon euro çıktı, daha sonra da bu para 4 milyon euro’yu bulacak…
  işte atilla türker’in bomba etkisi yaratan yazısı…
  geçen hafta… karabükspor’u avucunun içi gibi bilen bir yönetici arkadaşım aradı. çok dertli olduğu ses tonundan hemen anlaşılan bu arkadaşım, “biraz da karabük’le ilgilenmende fayda var. inanılmaz olaylar yaşanıyor” dedi.
  devamını da getirdi: “karabük, bundan 3.5 ay önce jailton alves miranda kuca adında bir futbolcu aldı. nasıl bir futbolcu biliyor musun, tam bir bomba!.. çok kötü. ama benim sana asıl anlatmak istediğim nokta başka… bu futbolcunun gerçek değeri 150-200 bin euro olmasına karşın, karabük’ün kasasından yaklaşık 2 milyon euro çıktı. tabii şimdilik… 4 milyon euro’yu bulacak. birileri cambazlık yaptı.”
  sadece 74 dakika oynadi
  araştıracağımı söyledim ve telefonu kapattım. şimdi… resmi kayıtlara dayanarak yazıyorum: bu miranda kuca kardeşimiz, yeşil burun adaları uyruklu bir futbolcu… karabükspor’u kurtarması için devre arasında büyük umutlarla alınmış… alınmış ama, kaç maçta forma giymiş, biliyor musunuz? 2… sadece 2 maçta… ilki, tolunay kafkas döneminde, f.bahçe maçında 10 dakika… diğeri de yine tolunay kafkas döneminde, kasımpaşa maçında, 64 dakika… yani, toplam 74 dakika…
  düşünebiliyor musunuz! kurtarıcı olarak alınan ve kucak dolusu para ödenen bu miranda kuca kardeşimizin süper lig’de forma giydiği toplam süre sadece 74 dakika…
  vural u-21’e gönderdi
  haa, pardon… tolunay kafkas’tan sonra göreve gelen yılmaz vural da bu kuca’ya sonuna kadar kucak açmış… nerede mi? karabükspor’un u21 takımında… yılmaz vural’ın “gözüm görmesin” dercesine u21’e yolladığı kuca kardeşimiz, forma giydiği konyaspor u21 maçında da berbat görüntüsü ile yine saç baş yoldurmuş. icraatı bu kadar kuca kardeşimizin.
  26 yaşinda ilk ve son vurgunu
  son durumu ne mi bu değerli miranda kuca’nın!.. hemen söyleyeyim. sağlığı sıhhati harika… pek çok kişiye duacı… çok mutlu. hak etmediği paraları yiyor. karabük sokaklarında afili afili dolaşıyor. üstelik istikbali de çok iyi… çünkü sözleşmesi 3.5 yıllık. öyle ya, karabük yarınlarda göndermek istediği taktirde 3.5 yıllık parasını çatır çatır alabilecek durumda…
  ve bu kuca kardeşimiz kaç yaşında biliyor musunuz?.. 26. yani… ilk ve son vurgununu karabük üzerinden yaptığı çok net belli oluyor.
  kuca’nın nereden alındığını da merak ediyorsanız eğer… portekiz’den… ama estoril’den… hani şu, menajerlerin kulübü olarak bilinen estoril’den… iteleme konusunda her bir menajerinin ordinaryüs mertebesine ulaştığı estoril’den.
  şimdi… süper lig’de düşmemeye oynayan karabükspor… çuval dolusu para ödeyerek aldığı bir futbolcuya forma giydiremiyor. aldığım son duyum şu: bu kuca kardeşimiz… kötü örnek olmasın diye… yarınlarda u21’de de kadroya alınmayacak.
  bu belgeleri açiklayin
  sadede geleyim artık… kim aldı bu futbolcuyu? kim getirdi bu futbolcuyu?.. kimler aracılık yaptı bu futbolcuya… aslında ben biliyorum ama… alan ve aldıran beyefendilerden bizzat duymak isterim. ve şunları da isterim.
  1- bu futbolcu ile yapılan sözleşme…
  2- verilen menajerlik ücretlerinin belgesi.
  3- estoril’e yapılan ödemenin belgesi…
  4- kulüp yönetim kurulu kararı ve muhasebe kayıtları…
  sakın yanlış anlaşılmasın, kendim için istemiyorum. karabük’te bu transferi gerçekleştiren yönetici ya da yöneticilerin durumunu göz önünde bulundurarak istiyorum. evet, karabük’ün çok saygıdeğer yöneticisi… ya da yöneticileri… nasıl aldınız bu oyuncuyu! açıklayın… açıklamanız gerekiyor. başta karabük halkı olmak üzere herkes bilsin. herkes aydınlansın.
  ve menajer kardeşim… sorması ayıp değilse… sen ne kazandın. rica etsem, 5 dakikanızı ayırsanız da… şu belgeleri kamuoyuna bir takdim etseniz.
  öyle ya… 4.4 milyon euro’ya mal edildiği öne sürülen bu berbat ötesi futbolcu için kimlere ne kadar ödeme yapıldığının bilinmesinden doğal ne olabilir.
  ‘200 bin euro etmez’
  şu kadarını söyleyeyim: sorduğum bu soruların tüm yanıtlarını öğrenmeye çalıştım elbette… iddianın detayları şu şekilde: kuca kardeşimize yarım sezon için 400 bin euro verildiği söyleniyor. estoril’e ödenen ise yaklaşık 200 bin euro… geri kalan 1 milyon 400 bin euro’nun da… bazı kişiler tarafından indiragandi edildiği ifade ediliyor.

  --- alıntı ---

  kaynak: amkspor
 • 4
  karabükspor'a geçen sezon garip bir hikayeyle transfer olmuştu. iddiaya göre karabükspor kendisine değerinden epey fazla bonservis ödemişti ve aradaki farkı kimliği belirsiz kişiler* ceplerine indirmişti. daha da garibi geçen seneden bu yana abimiz sadece 4 maçta karabükspor forması giymiş. şimdi de karabükspor kendisini portekiz'in belenenses kulübüne kiralamış.