• (bkz: ergin ataman/#2819908)

  hani bazı adamlar vardır, başrollere bırakırlar sahneyi fakat onlarsız bir eser düşünülemez, işte simon tam olarak böyle bir isim. sadece atıcılığıyla bilinen yılların simon'unun geldiği nokta saygının en büyüğünü hak ediyor; ribaunt kovalayan, savunmada her yardıma koşan, guard'ları rahatlatan, oyunu yönlendiren bir simon. yıllandıkça lezzetlenen kaliteli bir şarap gibi.
 • kendisinin takıma artıları ve eksileri var. ergin hoca bunu bilerek oynatıyor kendisini nedir bunlar;

  + çok ekstra işler yapıyor, hücumda.
  + kapalı savunmaya karşı yaratıcılığı bazen çok üst düzeye çıkıyor.
  + potaya penetresi var bu sayede karşı takıma hem faul aldırıyor hem de potalı atışları ile takımı rahatlatıyor.
  + takımın savunma gücünü bir tık sertleştiriyor oyunda, italya geçmişi savunma formasyonları konusunda kendisine iyi repertuar vermiş.
  + solak olmasının avantajını kullanabiliyor.

  - ağır bir oyuncu, efesi bazen yavaşlatabiliyor.
  - hücumda özellikle topu eline isteyen oyuncu profilinde bu efes'in takım oyununa uyan bir profil değil.
  - çok zaman harcıyor. bazen eline aldığı topu 5-6 saniye elinde tutup yanındakine verebiliyor. bu da efesin dengesiz panik hücum yapmasına sebebiyet veriyor.

  efes'in özellkle geçen ay oynadığı 2 fenerbahçe maçı ve sonrasında 1 sayı ile kaybettiği cska maçı sonrası hoca bu eksileri iyi analiz edip kendisini guard mevkisinde kullanmaktan vazgeçip forvet mevkisine geçirdi ve shane larkin ve micic olmadığı zaman bu göreve bourebois e verdi. bu sayede elinde top tutma süresi azaldı ve yavaşlığının dezavantajı ortadan kalktı. efeste daha hızlı hücum eder bi hal aldı.

  özellikle bugün kü 24 ocak 2020 real madrid anadolu efes maçında farkettiyseniz, shane larkin'in kenarda micic'in olmadığı bir maçta bile guard mevkisinde bourbois oynadı. müthiş oyuncu müthiş... seviyoruz seni krunoslav.
 • basketbol aklına hayran olduğum bir oyuncu. hızlı değil, uzun değil, çok iyi şutör değil ama iq yüksek.
  genelde pozisyonu gereği ya da switch sonrası miss matchlerde kendinden uzun ve kalıplı adamları öyle savunuyor ki; ders olarak gösterilir. yaşı keşke 5-6 yaş daha genç olsaydı da yıllarca izleseydik.