resim
Muhammed Kerem Aktürkoğlu
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:25
Boy:1.73
Uyruk:Türkiye
 • 7476
  ulan adam taş olsa çatlar be. çok merak ediyorum bu galatasaray taraftarı her şey bu kadar iyi giderken nasıl bu kadar negatif basmayı becerebiliyor. bir de adam 2023 yılı avrupa asist kralı :)) ve rezil olduğumuz sene tek oynayan adamdı. geçen sene icardi ile tutku andriç ilişkisi yaşadığını anlatmama hiç gerek yok zaten.

  formsuzsa hoca keser başkasını koyar. bize düşen sadece destek olmak. zaha hazır değil, ziyech kondisyonu yetersiz, icardi fit değil, ndombele aklı burda değil diye geçiştiriliyor ama konu kerem olunca vurun abalıya.

  düşler tiyatrosunda manchester ibnesine koyarken hepiniz havalardaydınız ama :))
 • 7477
  galatasaray futbol takımı futbolcusu. sevilmemekle, eleştirilmek arasında fark olmalı. burada eleştirenler insanların onu sevmediğini düşünmüyorum. kaldı ki ben eleştiriyorum ama tamamen saha içinde yaptıklarıyla alakalı. yoksa kerem'i neden sevmiyoruz ki? bu ayrım doğru yapılmalı. hayatta eleştirdiğimiz herkesi sevmiyor veya nefret mi ediyoruz?

  3 sezonun ilki adaptasyon süreciydi ki ilk geldiği dönemde aldığı süreler kısıtlıydı diye hatırlıyorum. sonrasında takım içinde kendine yer buldukça/oynadıkça oturmaya başladı. bu zamana kadar da gol ve asistleriyle "takım oyununa" katkı sundu. şu; "takımı sırtlıyor", "olmadığında yokuz" tarzı söylemleri günümüz futbolunda geçtik. her futbolcunun ortaya koyduğu bir şeyler var ve günümüz futbolu, bir yıldızın ve özel bir oyuncunun üzerine kurulması dönemini kaldırmıyor, geçti onlar.

  kerem'in sevilmeme değil, eleştirildiği nokta, saha içinde (daha önce en net ifade edenlerden biriydim) yapmaması gereken şeyleri eğer yapamayacağını anladıysa, bırakması, herkes gibi yapabildiği, yapacağına inancı varsa, yapması gerektiği üzerineydi. ne kadar net. kerem'in eleştirildiği konuları ortaya koysak, muhtemelen aynı şeyler etrafında dönüyor.

  -geri dönmüyor
  -rakip kovalamıyor
  -top kayıpları
  -bu sezon özelinde kaçırdığı net pozisyonlar

  vs.

  şunların hiçbirinde sevilmediğine dair bir ibare yok. şu şıklardan herhangi bir tanesini yapan adamların ne anası ne bacısı kaldı, şimdi birbirimizi kandırmayalım. sergio, mertens, bakambu, angelino, ndombele, ziyech, nelsson, kazım, ilk zamanlarında kaan ve apo, zaha ve en son icardi. şu isimlerin içinde kimisi ırkçılığın, kimisi tanınmamanın, kimisi ise şımarıklık sonucu yerden yere vurulan adamlardır. şu isimlerin hangisi kerem'den daha az bu "takıma/takım oyununa" katkı vermiş? hangisi?

  bir kimseye duyduğumuz kin bizi adil olmaktan uzaklaştırmasın arkadaşlar, düsturumuz bu olmalı.
 • 7480
  eleştirinin dozunu ve tonunu belirlemesi gereken kriterlerden birisinin de muadillik karşılaştırması olduğunu düşünüyorum.

  şüphesiz eksikleri var kendisinin. önemli bir kısmı da fundamental eksiklikler. kısa vadede çözüleceğini de düşünmüyorum.

  ancak kendisini yüksek tondan eleştirirken, her sezon en az 10 gol 10 asist katkısını istikrarlı olarak vermesi neredeyse kesin olan, yıllık maaşı makul, kendine iyi bakan ve kronikleşmiş sakatlığı olmayan, büyük maçlarda sinmeyen, takım içinde gruplaşma gibi çabadan uzak, gereksiz kart görmeyen, basınla ilişkileri mesafeli bir yerli alternatif sunmakta faydalı olacaktır düşünüyorum.
 • 7481
  galatasaray'ımızın başarılı futbolcusu.

  bana göre; kerem aktürkoğlu'na yapılan eleştirilerin hepsi haklı eleştiriler fakat dozu tamamen haksız. sebebi ise; kerem'in beklentiyi çok yükseltmesi, her maç benzer performansta oynaması, sık sık patlamalar yapması. bunlarda ara sıra düşüşler olunca doğal olarak eleştirilerin dozu ağır olabiliyor. herkes bilir ki; galatasaray taraftarı en çok dayağı en sevdiklerine atar. bunun geçmişte çok örneğini gördük.

  teknik olarak değinirsek: kerem'in en büyük problemi, kendini çok yavaş geliştirmesi ve bazı şeyleri geç kavraması. artık galatasaray'da 4. senesi. "adam bilmem kaçıncı ligden geldi neler yaptı" diye goygoy yapmanın anlamı yok. bu adam senelerdir süper lig seviyesinde top oynadı, farklı teknik direktörler ve yüksek seviyede topçularla çalıştı. şampiyonlar ligi ve avrupa ligi seviyelerinde mücadele etti. doğal olarak artık kendisinden dinamizm dışında başka özelliklerin de ağır basmasının beklenmesi çok normal çünkü bana göre oyun zekasını hala yeteri kadar geliştirebilmiş değil. bu yüzden çok fazla top kaybı yapıyor, yanlış tercihlerde bulunuyor, eleştiri oklarının da hedefi oluyor.

  kerem' artık farklı özelliklerini de geliştirip bununla anılması lazım. ilk geldiği senelerdeki halleri anlarım (ani kulüp seviyesi artışı, galatasaray'ın o dönemki kadro kalitesi vs.) ama artık mertens, icardi, torreira, sergio, zaha, ziyech gibi topçularla beraber çalışıyor, şampiyonlar ligi seviyesindeki takımlarla mücadele ediyor. üstelik yanında genç, vizyoner, akıllı, avrupa'da futbol oynamış bir hocası varken.

  kerem'in vizyonunu ve zekasını biraz açıp farklı konulara eğilmesi, klasını daha üst seviyelere çekmesi gerekiyor. aksi durumda, bu kafayla süper lig'den dışarı çıkabilmesinin imkanı ihtimali yok.
 • 7482
  yunus gittiği gün kendisinin entry'sine yazmıştım, 'sıra artık sende' diye.
  el artırıyorum, sıra bundan sonra okan hoca'da.

  türkiye'de gelen başarılar sonrası galatasaray taraftarının tepkisi 'yunus, berkan ile mi şampiyonlar ligi oynayacağız?'

  'nelsson'u 25 milyon euro'nun altına satanı biz de satarız.'

  'angelino geldi, her maç 2 asist yapacak.'

  'tete geldi tete, pırasamarket'te değeri 15 milyon öro'*

  'tete varken yunus kim!'

  'zaha geldi, kerem biraz dinlenmeli.'

  'ndombele geldi, berkan nereye gidiyorsa gitsin.'

  'ya bu kerem'de bir pas atsın artık...'

  'kerem'in vücut dili çok kötü...'

  'ziyech varken kerem neden on numara!'*

  'kazımcan nerede, bu angelino'yu bize kim kaktırdı?'

  'kazımcan'la olmaz bu iş, transfer lazım.'

  'ndombele ile olmaz bu iş transfer lazım.'

  'nelsson'dan bir an önce kurtulmak lazım.'

  siz hangi oyuncuya aidiyet duyuyorsunuz ki? ben olsam galatasaray taraftarının paralarını çatır çatır ezerim. bir de üstüne belhanda muamelesi çekerim. anladığınız dil o.

  yeri gelince herkes, 'bülent korkmaz'a niye jübile yapılmadı. vefasız galatasaray.'
  tabii tabii rinso.

  biraz kötü sonuç gelsin, adım gibi eminim konu şuna dönecek. 'okan hoca, sana messi'yi mi alalım takım niye oynamıyor?'
 • 7483
  galatasaray taraftarınca sevilmemesi söz konusu olmayan futbolcudur. takıma bu denli katkı sunmuş bir futbolcuyu herkes sever. sırf iki etkileşim alacağız diye bu tarz söylemleri dile getirip eşeğin aklına karpuz kabuğunu getirmemek lazım.

  kendisine maçtan maça eleştiri olabilir bu da gözümüzün önünde iki senede ne denli bir noktaya geldiğini açıklayan bir durumdur. iki senede bu kadar gelişen bir çocuk bununla yetinmemeli daha da yukarılara çıkmalı. iki sene sonra neden liverpool'da oynamasın bu çocuk? diaz'dan, jota'dan, gakpo'dan, nunez'den nesi eksik? gelişmeye devam aslan parçası.
App Store'dan indirin Google Play'den alın