• 1
  şike sürecinde yanlış yapmış chp lideri. fenerbahçe'nin yanında duruş kendisine bir şey kazandırmayacaktır kanımca.

  edit: tekrar yoruma açılmıştır.

  edit2: derdimiz işte sadece bu. çifte standart olmaması. bazı arkadaşlar ideoloji muhabbetine giredursun şaşıracakları şekilde başlık açılsın istiyorduk ama övmek için değil fikir beyan edebilmek için. olumlu ya da olumsuz fark etmez.

  buradan hareketle her yer taksim her yer direniş silinirken adam gibi adam recep tayyip erdoğan'ın kalıyor olmasına itiraz da ideolojik değil çifte standarttandır. belki inanmayacaksın ama her yer taksim her yer direniş dururken adam gibi adam recep tayyip erdoğan silinmiş olsa ona da itiraz ederdim. umarım bu yanlıştan da dönülür. ya da siyaseti çağrıştıran ne başlık varsa toptan uçurulur. buna da saygım sonsuz olur.
 • 3
  hükümet şikecileri kurtarmak için kendi içlerinden çıkardıkları cumhurbaşkanı ile karşı karşıya gelirken, hükümetin karşısında duracağına hükümete destek olmuş, şikecilerin yanında saf tutmuş ana muhalefet partisi lideri. hatta hızını alamamış, bir adım öteye geçerek şikecileri mazlum ilan etmiştir.

  edit : sevgili chpli kardeşim. şimdi sen bunu eksiledin ya, kemal kılıçdaroğlu'nun şikecinin dostu olduğu gerçeği değişmedi. bil istedim.
 • 10
  sike konusunda biraz daha sacmalamaya devam ederse ilk defa bos oy atmami saglayacak genel baskan.

  arkadas birak acaba oradan da 3-5 oy koparirmiyim dusuncesiyle onursuz sozleri. sen dogrusunu soyle, insanlar neyin ne oldugunu cok iyi gorur ve degerlendirir.

  savundugun adamlar yuzunden bu ulkede siktiri boktan bir mac icin gepegenc cocuklar birbirini bicakladi, her taraf yalan dolan, vicik vicik iliskiler yumagi. sen bunlari def edip temizlemek yerine buradan gelecek oydan medet umuyorsan ne farkin var hirsizdan, hirsizi makam arabasinda gezdirenden...

  daha cok yazarim da nasil olsa silerler, sozlukte siyaset yasak, diye.

  meraklisina not: genel baskanligini yaptigi partinin, genclik kollari baskaniydim bir zamanlar bir yerlerde.
 • 12
  paşaların yargılanması ile elde olan deliller sonucu bir uzay mahkemelerinde tescillenmediği kalmış davayı karşılaştırıyor. kemal'ciğim sen bir susar mısın haydi? sen bu ülkede hangi siyasi davaya engel olabildin ki şuan konuşuyorsun. tayyip oğlunu vermek istemediği için bu davaların yeniden görülmesi konuşuluyor. sen olaya atlama hemen.
 • 16
  yedi sülalemin yıllardır chp dışında tek oyu yoktur,aynı şekilde benimde ama sadece oy toplamak amacıyla kemal kılıçdaroğlu'nun şike sürecindeki söylemleri,fikirleri ilk defa kendisine oy atmamama sebep olacak.

  parti ismindeki halk kelimesinin bu konudaki vicdani fikri ortadayken bunun tam tersi konuşmaları artık mide bulandırmaya başladı yazıklar olsun.
 • 19
  kendisine nereden ekmek çıkarsa oraya yönelmektedir;çıkabilme ihtimali bile olsa hiç düşünmeden bulduğu ilk sızıntıdan içeriye girer.kendisi mağdurla mağdur olur,mağdur taklidi yapanla da bu rolü sürdürür.siyaset renkli bir dünya kesinlikle,hiçbir ilkesi,çerçevesi belli net kuralları yok.mesela "adalet,ahlak,hak" önemli değildir.bunu göstermiştir.
 • 20
  bazı şeylerin çok yanlış anlaşıldığı ve anlaşılmaya devam ettiği başlık. kendisini veya fenerbahçe'nin yapmış olduğu şikeyi savunmuyorum. ama chp'nin ve kılıçdaroğlu'nun özel yetkili mahkemelere karşı bir duruşu vardır. adam özel yetkli mahkemelerin karar vermesini yanlış buluyor. mahkemenin verdiği kararı yanlış bulmuyor. bu ikisi çok farklı şeyler. eğer şike davasında bu açıklamayı yapmazsa, ergenekon ve balyoz davasını da kabul etmiş görünür. o davalar da özel yetkili mahkemelerce görülmüştür.

  son kez söyleme gereği duyuyorum, kendisi özel mahkemelere karşıdır. demek istediği fenerbahçe'nin özel mahkemelere yerine, genel mahkemelerde yargılanması gerektiğidir. aynı şekilde ergenekon ve balyoz gibi.

  adalet ve hak diyorsunuz, adı özel olan bir mahkemenin verdiği kararların hepsine gönülden inanıp başkalarına garip bir şekilde saldırıyorsunuz. bu bir çelişkidir. bakın ''özel yetkili mahkeme'', birileri tarafından yetki verilen mahkeme.

  fenerbahçe şike yapmıştır. ama acı olan bu kararın birileri istedi diye gün yüzüne çıkmasıdır. keşke bu karar genel mahkemeler tarafından verilseydi. kılıçdaroğlu'nun da demek istediği budur. bir siz zekisiniz zaten adam bilmiyordu, fenerbahçe'nin yanında olarak diğer takımları karşısına almanın kendisine verdiği zararları.

  not: kılıçdaroğlu sempatizanı değilim. onu koruma gayretinde de değilim. sadece adamın ne demek istediğini açıklama gereği duydum. zira tek çekirdekli beyinler anlamakta zorlanıyor.
 • 21
  ergenekon ve balyoz davalarında delillerin nerdeyse tamamının sahte olduğu, suç isnat edilen insanlarınsa bu delilleri reddettiği olgusu ortadayken şike davasında kimsenin delilleri reddetmediğini, suçun sabit olduğunu sadece yargılanma ve delillerin toplanma şekillerinin ancak bir kısmına itiraz edilebilir durumda olduğundan herhalde bihaber lider.
  kendisi özel yetkili mahkemelere karşıdır doğru. ancak, yolsuzlukların bir ayağını oluşturan spordaki yozlaşma da bu ülkenin önemli bir gerçeğidir ve sosyal adalet parolası güden bir parti liderinin bir zahmet yukarıda bahsettiğim olgulardan haberdar olması ve göte göt demeyi bilmesi lazım.

  kendisi filin kuyruğunu tutmuş "bu kuyruk" diyor. evet doğru, tuttuğu kuyruktur. kuyruktur da kardeşim o filin sıçtığı boktan neden bahsetmiyorsun.
  demek ki birilerine şirin görünme sevdan, gerçeklerin bütününü göstermek zorunluluğunun önüne geçmiş.

  dersin ki "delillerden anlaşıldığı kadarıyla şike yapıldığı söylenebilir ama yargılanma şekli yanlıştır"; eyvallah.
  ama sadece "yargılanma şekli yanlıştır" dersen, samimiyetine kimseyi inandıramazsın kusura bakmasın kimse.

  yemezler.
 • 22
  bu adam değil miydi lan henüz ortada bir şey yokken fenerbahçe'nin temiz olduğu hükmünü veren.
  3 temmuz sürecini hükümete karşı kullanan bu adam değil miydi?
  gerçekten özel mahkemeleri desteklemediği için fenerbahçe'yi, aziz yıldırım'ı savunuyor sanıyorsanız ne deyim helal olsun size.
  siyaseti iyi takip ediyor olabilirsiniz ama bakış açınıza göre şekilleniyor gördükleriniz.
  iktidarı muhalefeti tüm meclis el birliğiyle şikenin üstüne kapamak istedi, daha doğrusu fenerbahçe ve beşiktaş'ı korumaya çalıştı. gerçek olan bu.
  3 temmuz sürecinde hükümeti eleştirip muhalefeti savumak çelişkiden başka bir şey değil.
 • 23
  hüloğcular tarafından başlığı altında saldırıya uğrayan siyasetçidir. bu kişiler büyük ihtimalle yolsuzluk yapan kişilere de desteklerini bir ömür sürdüreceklerdir. ayrıca bir siyasetçinin tek gündeminin tıpkı kendilerininki gibi futbol olduğunu zannetmektedirler bu kişiler.
  neyse konumuz bu değil. şimdi bu son yolsuzluk operasyonuyla beraber hükümet yargı vesayetini dile getirmeye başladı. düne kadar emrindeki kişiler bugün kendilerine bulaşınca** dile gelmeye başladı bu söylem. ergenekon davasında yedirmem dediği zekeriya öz düşman ilan edildi vs.
  bu mahkemeler zaten öyle böyleydi demeye başladı hükümet. mgk toplantısında genel kurmay başkanı, orduya da bu yolsuzluk operasyonu gibi bir operasyon yapıldığını dile getirdi. hükümetten birçok kişi de bunu destekledi. yavaş yavaş ergenekon ve balyoz operasyonlarını da cemaatin yaptığını, onların da usülsüz olduğunu söylemeye başladılar. cemaatin yarattığı davaların yeniden yargılanması gerekliliği ortaya atıldı. zaten 2,5 yıldır cemaat fenerbahçe' yi ele geçirmeye çalışıyor, bize komplo yaptılar laflarını dilinden düşürmeyen fenerbahçe' ye de gün doğmuş oldu.
  yıllardır özel yetkili mahkemelere karşı olan ve yıllardır ergenekon-balyoz operasyonlarındaki sanıkların bir komploya kurban gittiğini düşünen chp' de yeniden yargılamanın önünün açılmasını destekledi.
  şimdi kemal kılıçdaroğlu' na 3 temmuz operasyonu sorulduğunda yeniden yargılama yapılmasın deseydi ne olurdu hiç düşünüyor musunuz ? adama demezler mi ergenekon davası da burada görüldü, ona inanmıyorsun buna inanıyorsun diye. kılıçdaroğlu' nun futbolla, fenerle alakası yok. fenerbahçelilerin oylarının derdinde falan da değil. bu 3 temmuz gündeminin yüzde 5' ini bile işgal etmiyordur. sadece tutarlı olmak zorunda kılıçdaroğlu. ergenekon' dan içeri girmiş vatanperver, atatürk' çü ve cumhuriyetçi subaylar onun için aziz yıldırım' dan daha önemlidir, emin olabilirsiniz. sadece tutarlı olmaya çalışıyor, çünkü iki dava da aynı kişiler ve mahkeme tarafından görüldü. sen bu mahkemeye karşıysan, burada görülen tüm davalara da karşısındır. birini onaylamayıp diğerini onaylamak gibi bir ihtimali yok.