• 2
  bu sezon için kesinlikle ama kesinlikle transferin son günü forvet alınmamasıdır. bir numaralı sorumlu mustafa cengiz yönetimidir. şu an takımın bu halde olmasının da, fatih terim'in bu denli gergin olmasının da, aldığımız büyük cezalara ve hatta ve hatta sakatlıklara kadar hepsinin sorumlusu bu yönetimdir.

  ben seçimi saniye saniye takip etmiş ve dursun özbek kaybettiği an hayatının en mutlu anlarından birisini yaşamış birisiyim. ama zamanında nasıl idari anlamda özbek kötü ise sportif anlamda o kadar kötü bir yönetim ile karşı karşıya kaldık.

  forvet alınmamasının sebebi bazı yazarların sürekli öne sürdüğü gibi anlaşılır falan değil. adamlar çıktılar devre arasında telafi ederiz dediler. nasıl olacak o iş? sonuçta mayıs ayında sunulacak bir gelir gider dengesi lazım. ocak ayında aldığımız da etki edecek, ağustos ayında alsaydık da. ocak ayında oyuncu mu satacağız? yazın neden yapmadık o zaman? işte bu hep plansızlık. kontratından dolayı ne idüğü belirsiz bir adamın (modeste) arkasından koşup durdular. daha o da kesin bile değil. takımın zaten ihtiyacı varken eldeki forveti sattılar ve kalan 6 günde fiyasko üstüne fiyasko gerçekleştirdiler. kiralık adamların uçuştuğu piyasada şampiyonlar liginde oynayan ve şampiyonluk adayı bir takım olarak bir adam bulamadık. premier ligden onlarca adam kiralandı ama bizim yönetim o kadar beceriksiz ki takımın başında zaten fatih terim var o halleder diye umarsızca davrandılar.

  şimdi başa dönüyorum. bu kelebek etkisi o günkü hatayla nasıl oluştu? takım forvetsizlikten organize hücum edemiyor, ileride çoğalma yok, top indirien birisi yok. rakibin korktuğu önlem aldığı birisi bile yok! belki de bu sporun en önemli pozisyonu boş bırakıldı. üstelik şampiyonlar ligi gibi bir mecrada oynayacak bir takım söz konusuydu!

  1 eylül 2018 trabzonspor galatasaray maçından sonra bunun daha başlangıç olduğu dile getirildiğinde size dursun özbek müstehak dendi. peki sonra ne oldu? zayıf anadolu takımlarına karşı bile hücum edemeyen bir takım olduk. üst üste puanlar kaybedip durduk. daima hücum mentalitesine sahip fatih terim'in takımı şut atamadan maç bitirir oldu. 1 ay boyunca puan alamayan takım 2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçında rakibi yenememekten olmadı olanlar. artık rayına oturması gereken bir takım için birikmiş stres ve kaygıları atacak, özgüven gelecek ve moral depolancak bir maçın yine yeniden aptal aptal şeyler yüzünden kazanılmamasından oldu. fırat aydınus büyük sebepti ama asla tek sebep değildi. o maçta forvetimiz olsa aydınus'a rağmen o takımı 5'lerdik. herkesten bunu biliyordu zaten. eldeki yetmezlik sinir harbiyle birleşince olanlar oldu.

  aylarca takımın elinde hücum silahı yoktu. hiç olmadı. elde olan belli başlı adamlarla sürekli bir şeyler denenmek zorunda kalındı. büyük ihtimalle sakatlıklar üste üste gelen yükten, tempodan arttı. başka seçenek yoktu seçenek!

  siz daha her şeyin fenerbahçe maçı yüzünden olduğunu zannedin. fatih terim'in onca açıklaması, siniri, gerginliği de ondan zannedin. en önemlisi de zamanında bu skandal yanlışı zamanında dile getirenleri "ulan sezon başında tarafatar neden bu kadar tepki gösterir acaba önemli bir şey var mı" diye bile düşünmeden yangıncı taraftar olarak yaftaladınız buna da devam edin.

  ama kesin olan bir şey var. şu ortamda asıl günah keçisi fatih terim'in ta kendisidir. en büyük suçlu ise mustafa cengiz yönetimi ile zamanında yaptıkları yanlışı yüksek sesle dile getirmeyen taraftardır.