• 7
  açtığı dava ile yürütmeyi durdurma kararı alınmasına neden olmuştur.

  "beyoğlu 2. asliye hukuk mahkmesi, kongre üyesi kayhan berberoğlu'nun başvurusu üzerine, galatasaray kulübü'nün idari açıdan ibra edilmediği mali kongre için yürütmeyi durdurma kararı verdi."

  aklıma gelen sorular,

  1. halen ultraslan grubuyla ilişkisi var mıdır? cidden bilmiyorum?
  2. adnan polat kendilerine nasıl bir teklifte bulunmuştur?
  3. adnan polat'ın gitmemesi ona nasıl bir fayda sağlayacak?

  cidden merak ediyorum...

  not: merakımıi ofsaytlayan arkadaşları tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

  ayrıca elmyra'ya da beni bilgilendirdiği için teşekkür ederim.
 • 10
  kendi rızasıyla dava açmamıştır muhtemelen. zamanında "kapalı'nın solu'ndaki grup" diye bahsedilen insanların arasındadır bildiğim kadarıyla. adnan polat yönetimini de desteklemiyordu diye biliyorum. neden sadece kendisinin açtığı dava kabul edilmiştir, o da ilginç bir ayrıntı.
 • 11
  benim anlamadığım açılan davayla ilgili olarak neden sadece adnan polat'la ilişkilendirilmiştir orası ilginç. herhalde arkadaşlar ultraslan-uni'nin kurucularından olduğu için böyle kanıya varmışlar; kendisi hakkında hiç bir bilgi sahibi olmayan arkadaşların da böyle düşünmesi gayet normal aslında. ama bu dava konusunda kaçırdığımız bir nokta var; mali kurul iptal olursa bundan yararlanacak olan sadece adnan polat değil; yönetimde ki herkezdir.

  örnek vermek gerekirse ; son zamanların en parlak dönemini yaşadığımız basketbolda, bu şubenin başında olan hakan üstünberk seçimler de aday olamayacaktı, ya da işini layıkıyla yapan bir kaç yönetici listeye giremeyecekti. bir de bu açıdan bakmak gerekir diye düşünüyorum.

  not: gsimas'a yardımı için teşekkürler.
 • 13
  galatasaray tribünü hakkında 1 gram bilgisi olmayan, bildiklerini teraziye koysan kefelerini titretemeyecek insanların diline yine bu tribün yüzünden sakız olmuş tribün emekçisi.

  ortada eski açık diye bir tribün yokken kapalıdan birkaç kişi gelip sıfırdan bir tribün yaratan, orada uni gibi dönemin en parlak ve heyecan verici tribün grubunu kuran ve karşılığında bugüne kadar bırakın cebine bir şey girmeyi; muhtemelen bir sağlam araba parası çıkarmış insan. bu tribünde bir şeyler yapabilmek için maşası denilen insanlarla her zaman muhattap olmak durumunda kalmış, yeri geldiğinde internette yazarken bile korkacağınız sağda solda kimse var mı diye bakacağınız cümleleri yüzlerine karşı kurmuş insan. kolay mı lan? adamların yüzüne karşı evlatları gibi benimsedikleri şeye posta koyuyorsun. tek bir sebebi var. çok büyük galatasaraylısın ve geldiğinden beri en büyük hayalin bu tribün daha iyi yerlerde olsun.

  galatasaray tribünü gibi göt yalayıcıdan, reise yalakalık olsun diye namaz kılanından tut, kahvenin kapısından ayrılmayanına bir sürü insanın barındığı bu bitmiş tükenmiş tribünü değiştirmeye çalıştığı için maşası denilen reis ve ultraslan tarafından her zaman üvey evlat olarak görülmüş insan.

  öyle yakın değiliz, biz onu tanırız o bizi. bu tribünde neler olup bittiğini bilen de onun nasıl zorla bu yola sokulduğunu da tahmin eder. hacıbekirler de sallar, yanına kar bilir. zaten bu tribünü tanısa bu bilmeden konuşan insan popülasyonu onların yanında omuz omuza dizilirler, galatasaray tribünü de bu kara günleri hiç yaşamazdı.
 • 14
  benim hakkımda bu sözlükde ileri geri birçok yazı yazılmıştır.
  tribündeki dengeleri bilmeyen arkadaşlarımız , nasıl olsa nickim var beni kim tanır bilir diyerek atıp tutmuştur.
  ben , şu sözlükde bıkmadan sizlere hep birşeyden bahsettim.
  tayfa ile ultraslan'ı birbirinden ayırın dedim.
  kendisini ultraslan olarak görüp , tayfayı benimsemeyen birçok insan olduğundan bahsettim.
  şimdi sizlere kayhan berberoğlu'nu anlatacağım...

  kayhan berberoğlu'nun ultraslan grubu ile ilişkisi vardır. evet itiraf ediyorum gerçekten vardır. inanın benim de var.
  ultraslan grubunu ultraslan yapan on kişiden biridir. bu sözlükde yazılan efsane olmuş o muhteşem koreografileri (ultraslan bayrağı , only you vs. vs.) ortaya çıkaranlardandır.
  kendisi galatasaray.to kökenlidir. biliniz ki; ultraslan galatasaray.to'da kurulmuştur. sonradan gelip , hazıra konmamıştır.
  ultraslan-uni'nin o muhteşem efsane tayfanın başkanı ve mimarıdır. eski açıkta in cin top oynarken 6000 kişiyi oraya toplayandır. eski açık tribunu bu kadar populer hale getirendir.
  ilk pankart boyama olayını , tribune , bizlere aşılayandır.
  yıldızlı aslanlar gurubunun yani o efsane dediğimiz gurubun kurucusu ve yön vericisidir.
  hani beğenmiyorsunuzya tayfayı , reisi , bilmemkimi , o sistemi değiştirmeye çalışan , tribunu daha güzelleştirmeye çalışan insanlardandır.
  birçoğunuz stadyuma gelmemişken , o stadyumda yatan , ertesi gün işte biz bunu yaptık , daha iyisini yapana kadar en iyisi budur diye sizlere dedirtendir.
  murat elsaleh'in arkadaşıdır.
  aynı şekilde timur kuban ve selim arda uçer'in de arkadaşıdır. hamiş: bu abilerimiz de ultraslan grubu üyesidir. şu anki durum yüzünden birçoğumuz gibi pasiftirler.
  murat elsaleh fotoğraf yarışmasının , organizatörüdür. elsaleh gurubunu ortaya çıkarandır.
  kayhan berberoğlu benim ve benim gibi insanların abisidir. benim bu tribunde (girdiğm entrylerden farketmişsinizdir) örnek aldığım en önemli insan ve galatasaraylıdır.

  bu adamın ne ultraslan'la ne başkanla ne de başka birisiyle birebir şahsi çıkarı olamaz, bunu yazanda söyleyen de cahildir. bırakın kişisel menfaati , galatasaray için donunu bile satar ve gerekirse çıplak gezecek kadar da galatasaray'a hastadır.
 • 15
  olayın tam olarak içyüzünü öğrenmeden hakkında yazdıklarıma verilen cevaplara cevap yazmadığım kişidir. olayın tam olarak içyüzünü öğrendiğimde kayhana haksızlık yaptığıma karar verdim konu hakkında daha fazla yazmam sakıncalı olabilir. zamanla kulaktan kulağa hepiniz yada en azından tribün ile alakalı insanlar olayın iç yüzünü öğrenip nasıl bir takımı desteklediklerini utanarak sorgulayacaktır. ben bu tarz bizans oyunlarıyla yönetilen bir klübün mensubu olduğum için utanç duyuyorum .
 • 17
  her koreografide (eskidendi) sabahladığımız güzel galatasaraylıdır. köpek gibi sever galatasarayı. konu adnan polatçı olup olmama durumu değil, ultraslan olup olmama durumu hiç değil -ki bu ikinci konu nasıl merak edilir onca olaydan sonra? -

  kayhan berberoğlu galatasarayı değil liseci zihniyeti , para babalarını, takım maddi açıdan çökmüşken etrafta olmayıp şimdi kulubü kullanarak ün yapma peşinde olanları mahkemeye vermiştir. sonuçta yine onların isteği olacaktır ama burada gösterilmek istenen şey ''safını belli etme'' durumudur.
 • 18
  açtığı dava ile galatasarayı kaosa sürükleyen, liseci para babası zihniyetin karşısında yıldırım gibi dikilmiş büyük tribün adamı...

  tanımıyordum. tanıttılar. iyi güzel dedik... kendilerince ayar veren arkadaşlar oldu. lakin hepimize yani galatasaray'a en güzel ayarı malesef mahkemeler verdi...

  açtığı dava "en çok sevdiği" galatasaray'a zarar vermekten öteye gitmemiştir. belki bilerek belki bilmeyerek yaptı umurumda değil. sonuç malesef budur.

  kendisini tanımadığım için seviniyorum. onu çok iyi tanıyan ve seven biri olsaydım bu duruma gerçekten çok üzülürdüm. ama şimdi arkadaşlar düşünsün...
 • 24
  dursun’un listesinde ne işi olabileceğini kavrayamadığım, bundan 15 yıl önce tanıştığım insan.
  15 yılda ne yaşandı da dursun’un listesine girdin be kardeşim?
  keşke denk gelsek de dinlesem; şu giriyi de düzenleyip açıklamanı eklesem. çünkü gerçekten merak ediyorum; galatasaray’ı bu kadar seven bir insan nasıl olur da dursun gibi bir yalancının, bir galatasaray düşmanının listesine girer?
  büyük bir hayal kırıklığı oldu adını dursun’un listesinde görmek...