• 1
  bir fenerbahçeli. fenerbahçe genel kurul üyesi. 12 mayıs 2013 fenerbahçe galatasaray maçı öncesi, malum zatın ağzından salyalar saçarak galatasaray'a çamurlar attığı mali genel kurulda söz alıp kürsüye çıkmış. özhan canaydın'dan bahsedip 'o zamanında bizi alkışlamıştı' demiş. 'biz de yarın' diye devam ederken tam o sırada bütün salon tarafından yuhalanıp, ıslıklanıp sözü kesilerek zorla kürsüden indirilmiş. galatasaray'ın herhangi bir kurul toplantısında böyle bir olay yaşansa utancımdan yerin dibine girerim. herhangi bir kulüp üyemin, fikirlerine karşı bile çıksam, sözü yuhalamalarla kesilip zorla kürsüden indirilse nasıl bir kulübe aidiyet duygusu hissediyorum diye durup düşünürüm.

  kaya enişte'ye dönecek olursak; onun gibi fenerbahçelilerden korkarım ben. düşünen adam, sorgulayan adam, kulübünü yukarı çeker, onun kulübüyle yarışırken zorlanırım diye düşünürüm. yoksa onu ıslıklayıp, yuhalayıp zorla kürsüden indiren, malum zatı ise ayakta alkışlayan genel kurulu üyelerinin fenerbahçesiyle yarışmak oldukça kolay. ve hatta mehmet şenol'un dediği gibi o genel kurul üyeleri bizim istikbalimiz.

  bu gün bir derbi oynayacağız fenerbahçe ile. kazanmayı çok istiyoruz. fenerbahçe ise çoktan kaybetmiş.
 • 3
  muhtemelen bir dahaki kongrede, kongrenin yapılacağı salona girişi kapıdaki bodyguardlar tarafından engellenecek fenerbahçe genel kurul üyelerinden birisi. insani değerler ve özgürlükler açısından bu durum kötü gibi gözükse de fenerbahçe'de böyle açık görüşlü adamların sindiriliyor oluşu bizim için çok büyük avantaj. fener taraftarı afyon yutmuş gibi zaten. başkanlarının söylediğine göre stattakilerin çoğu da uyuşturucu kullanıp kafayı buluyormuş. tamam işte daha ne isteyelim. bundan daha iyi ezeli rakip mi olur.
 • 4
  kaya enişte: "tribünlerin homurdanması, 'yeniçeriler'in ayak sesleridir. başkanı tribünler değil biz seçeriz. beni yuhalamayın, ben ne aziz yıldırım'ı destekliyorum, ne de ali koç'u. ben fenerbahçeliyim."

  tribünden tepki: "yeniçeri değiliz, taraftarız biz"

  liseli dedeler fenerbahçe'de de türemeye başlamış. beter olun...

  (bkz: 3 haziran 2018 fenerbahçe seçimli genel kurulu)