• 107
  "yabancı sınırı" denen türkiye'ye özgü soytarılık yürürlükten kalkmadıkça bu topraklardaki hiçbir kulüp için kadro mühendisliği diye bir şey mümkün değildir. ligde yabancı sınırı olduğu için kerem aktürkoğlu'nun morali bozulmasın diye avrupa maçlarında bile yedek bırakamazsın, yedeğe adam gibi bir önlibero almak yerine türk pasaportu olan berkan'a muhtaç olursun, sol bekte kazımcan'ı oynattığın her maçta bedavadan goller yersin. hiçbirine de ağzını açıp tek kelime edemezsin çünkü bu oyuncuların da kabahati yoktur, teknik direktörün kafasına silah dayayıp "beni zorla oynatacaksınız" demiş değillerdir. kabahat her zamanki gibi türk futbolunu yönetenlerdedir.

  kendileri türkçe bilmeyen tiplere parayla türk vatandaşlığı satarlar ama futbol maçlarında istiklal marşı'nı kim okuyacak derdine düşerler. ızdırabını da sen ben çekeriz.
 • 108
  inter'i izliyorum, maçları tamamen iki kanat beki ve forvet çifti ile oynuyorlar. bu 4 oyuncun da aynı tipte yedeği var ve 5 değişikliğin dördü bu oyuncular oluyor. iki senedir böyleler ve başarılılar. lutaro'nun yerine fiziği bile aynı alexis'i almışlar. geçen sene dzeko ve lukaku ile oynuyorlardı. şimdi thuram ile hadi tam pivot olmasa da top tutan arnatovic rotasyonu ile oynuyorlar. gerçekten muazzam. yönetimlerini ve bu oyuncu tercihlerini isteyen simone ınzaghi'yi tebrik ediyorum. kadro mühendisliğinin benim için örneği bunlar.
 • 109
  mükemmel yaptığımız için altyapı oyuncusu yok takımda. bu da bizi avrupa'da 21 kişiye düşürdü. yine çok şahane yaptığımızdan türkiye'de yetişmiş oyuncu sayısında da eksiğiz. bu da bizi 20 kişiye düşürdü. hakim ziyech, tanguy ndombele ve sergio aurier sakat olduğundan 17 kişiye düştük. victor nelsson da cezalı olduğundan 16 kişi ile prag'a gittik. oyuncular sakat ya da cezalı olabilir, bu önemli değil. önemli olan sakatlık problemleri aşikar olan topçulara milyonlar dökmemek, önemli olan altyapı oyuncuları dururken sırf transfer çalımı diye elin yabancılarını takıma doldurmamak, önemli olan senede birkaç maça çıkacak yedek kalecini altyapı veya türkiye'de yetişmiş oyuncu kontenjanından seçmek. ben bas bas bağırmaya devam edeceğim. altyapı ve türkiye'de yetişmiş toplam 8 oyuncunu önce belirleyeceksin. sonra hangi mevkide yabancıya ve gurbetçiye ihtiyacın varsa ona göre transfer yapacaksın. yoksa alternatifsiz kalmaya devam edeceğiz.

  (bkz: 22 şubat 2024 sparta prag galatasaray maçı)
 • 111
  amatör veya profesyonel olarak futbolun f'si ile ilgilenmemiş olan beyaz yakalıların, 1 anadolu takımı türkiye kupası, 1 anadolu takımı şampiyonluk ve galatasaray'daki ilk yılında döve döve şampiyonluk almış teknik direktörümüzden daha iyi bildiği planlama öznesi. maalesef gerçekler fm'deki gibi değil. her istediğiniz her an olmuyor. buradan yönetime sallamaya çalışılıyorsa da kadro mühendisliğini yönetim yapmaz, teknik direktör yapar. yönetim hocanın onayladığı isimlerden alabildiğini transfer eder sadece. o oyuncunun uygunluğu teknik ekibin kararıdır. her hafta başka bir rekor kıran teknik ekibe de "kadro möhöndölöğöndön önlömöyör" demek en basit tabirle saygısızlıktır.
App Store'dan indirin Google Play'den alın