• 1
  21 kasım 2014 galatasaray kızılyıldız basketbol maçı öncesi çıkan olaylarda marko ivkovic'i öldürdüğü gerekçesiyle 25 yıl hapis cezası almış galatasaray taraftarı.

  olaylar sırasında orada değildim ne olup ne bittiğini bilmiyorum. nefsi müdafa diyen de var cinayet diyen de. ancak her iki taraf için de üzgünüm. birisi toprak altına gitti, diğeri demir parmaklıklar arasına. çok yazık.
 • 2
  maça alınmayacaklarını bile bile sırf olay çıkarmak için istanbul'a gelen ve güzergahları üzerinde çekilmiş birkaç amatör videoda gayet tahrik edici hallerde görülen bir grup sırp ile yaşanan arbedede 25 yaşındaki marko ivkovic'i öldürüp kendi de cezaevini boylayan kişi.

  babasının cenazesine bile elleri kelepçeli olarak ve polis eşliğinde katılmıştır. ailevi bir takım problemler yaşaması da cabası...

  o gün marko kendince partizan'ı yaşamak için o ekibin arasındaydı. kadri abi de kendince galatasaray'ı savunmak için ordaydı. günün sonunda iki "taraf'ın ifadeleri haricinde bir kanıt olmayan bir olay sonucu bu durum yaşandı...

  hayata, taraftarlığa, adalete, suça ve daha bir sürü şeye dair uzunlamasına düşünüp tartışma imkanı verir bu olay...

  gel gelelim iki tribün için de ayrı bir yere sahiptirler...