• 144
  şu maçtan sonra kendisi hakkında yaygara koparmamak, var ekibiyle birlikte sahada sergilenen rezalete sessiz kalmak, bundan sonraki haftalar için bu tipe ve benzerlerine "aynen devam edin" mesajı vermektir.
  (bkz: galatasaray yönetimi göreve)
  hadi penaltı pozisyonunda yorumu öyleydi diyelim ama berkay'ın torreira'ya hareketi gözünün önünde olmasına rağmen, var ile birlikte ağır sıvadılar, inanılır gibi değil.
  bu kesinlikle burada kalmamalı, biz bugün pekala puan kaybedebilirdik.
  geçen sezonun aynısını yine yaşamaya başladık.
  yönetim uyanık olsun, sürekli sinir uçlarımızla oynanmasına karşı sessiz kalınmasın.
  sessiz kalmak yapılanların normalleştirilmesi ve devam edilmesi anlamına gelir.
  buna izin verilmemeli.
  (bkz: 23 eylül 2023 başakşehir galatasaray maçı)
 • 145
  berkay-torreira pozisyonu dışında skora etki edebilecek bir hatasını görmedim bugün. hatta uzun yıllar sonra, ilk kez hakemi aldatmaya yönelik hareketten dolayı sarı kart çıktığına şahit oldum. bugün puan kaybı yasamasaydi bu teknik ekibe ve takıma yazardı bence.

  kendisi üzerinden tüm hakemlerimizi konuşmak gerekirse, biz diğer takım maçları ile kendi maçlarımızı kiyaslarken yanlış taraftan değerlendiriyoruz. evet, hakem standardı konusuna önem verdiğimi başka entrylerimde belirttim. problem onlara çaldığını bize calmiyorlar olmasindan ziyade onlara çaldıkları çoğu dudugun yanlış olması.

  derdim kendisini savunmak değil. işin özünü kaçırıyoruz artık. istiyoruz ki bir an önce öne geçelim, farkı açalım. ama mücadeleyi, keyif almayı unutuyoruz.

  (bkz: 23 eylül 2023 başakşehir galatasaray maçı)
 • 146
  vermediği penaltı ve göstermediği kırmızı kart haricinde skora etmedi. gollerimizi iptal edip bizi de on kişi bırakabilirdi. sağ olsun o kadar ileri gitmedi. harika bir maç çıkardı. işin şakası bir yana ben hakem hatalarına bir şey demem, hata normaldir ama yönetmede bir standart olacak. eğer standart yoksa başka bir şey vardır. o yüzden kendisi ile ilgili düşüncelerim aşağıda verilmiştir:
  allah seni de senin gibi olanları da kahretsin.
 • 147
  hakemlik kariyerini sonlandırmak istiyorsa ya fenerbahçe aleyhine maç yönetecek ya da galatasaray lehine. adam dünya para kazandığı yerden niye olmak istesin? her hakem biliyor ülkede işlerin nasıl yürüdüğünü. ali palabıyık senelerce aleyhimize maç yönetti bir maçı fenerbahçe'ye kazandıramadı diye postalandı. bunun sayısız örneği var açılıp bakılsın. kadir sağlam da biliyor neyin ne olduğunu ki dünkü maçı ona göre yönetti yoksa başakşehir'in maçı 11 kişi tamamlaması imkansızdı.

  (bkz: 23 eylül 2023 başakşehir galatasaray maçı)

  edit: torreira'nın penaltı pozisyonunu unutmuşum. skora etki etmedi bence de. etmesi için topu eliyle alıp kalemize sokması gerekiyordu yani.* o kadarını da yapsa real madrid'de oynar zaten.
 • 148
  torreira'nın cezasahasındaki pozisyonu bence penaltı değildi. rakip topa müdahale etti ve direkt olarak torreria'nın vücuduna darbesi olmadı.

  amaaaaaaa...

  koskoca bir ama...

  https://gss.gs/Obd.jpg

  şu insanlık dışı pozisyonda berkay'a kırmızı kart gösteremeyen hakemin de, o hakemi vara çağırmayan hakemin de açık mert korkusuz. böyle bir şey olamaz. sırf maçın 18. dakikası diye rakibi 10 kişi bırakmaya bi tarafları yemedi adamların ve bacak kırmaya namzet hareket geçiştirildi gitti. bu bir rezilliktir. bu pozisyonun görüntülerinin takımımızın sosyal medya hesaplarında propaganda malzemesi olarak kullanılması lazım. dünkü maç daha 18. dakikada bitebilirdi. biz 6 0 gibi net bir galibiyet alabilirdik. resmen emek hırsızı bir operasyon çocuğu yüzünden sabote edilmeye çalışıldık.

  bunun açıklaması olamaz. bu adamın bir yaptırıma maruz kalması şart. maçı nasıl olsa aldık diye üstünü kapatmalarına izin verilmemeli.
App Store'dan indirin Google Play'den alın