• 3
  4 mayıs 2019 bournemouth tottenham maçında devre arasında oyuna girdikten 1 dakika 16 saniye sonra kırmızı kart görerek oyun dışında kalan oyuncu. mauricio pochettino 8 mayıs 2019 ajax tottenham maçını düşünerek alderweireld'in yerine oyuna aldı ama arkadaş 1,5 dakika sabredemedi. oyuna girip erkenden kırmızı görme rekoru ise premier lig için steven gerrard'a aitmiş. 22.03.2015'te liverpool manchester united maçında oyuna giren steven gerrard 34'üncü saniyede ihraç edilmiş.
 • 4
  daha önce hem kulüp hem de milli takımında, üçlü defansın solunda, üçlü defansın sağında, 4lü defansın ortasında ve sağ bek olarak oynamış oyuncu. stil olarak john stones'a benzetiyorum. topla ilişkisi çok iyi, elit bir orta saha kadar iyi ama defansif yönü pek iç açıcı değil.

  oyuncuyu yakından takip ediyorum, lo celso transferinde betis ile yapılacak anlaşmasının bir parçası olabilir deniyor.

  bonservisini alabileceğimizi düşünmüyorum fakat kiralarsak işimize yarar. hatta 1.5 senelik kiralarsak, 3lü stoper foyth - luyindama - marcao ile hem topu iyi kullanırız hem de ciddi şekilde mobilite sağlarız. bu tarz isimlerin gündeme gelmesi bile benim için yeterli.
 • 5
  kiralık olarak takıma katılır ve mariano gitmezse, savunmamız güney amerika çetesi olacak.** sarracchi gibi potansiyeline yatırım yapılmış, takımında fazla şans bulamayan bir oyuncu. muslera ile iyi anlaşabileceğini ve kaptanımızın yardımlarıyla çabuk adapte olacağını düşünüyorum.

  ancak, şimdiye kadar gördüğüm kadarıyla tottenham hotspur, oyuncu alma konusunda biraz gıcık bir takım. kiralayacaklarsa bile gider son güne kadar bekler öyle verirler.
 • 6
  ayağı oldukça iyi olan stoper, sağ bek oyuncusu. yukarıda da yazıldığı gibi üçlü stoper düzeni için biçilmiş kaftan. 2019 copa america'da arjantin'de sağ bek olarak oynamışlığı da var. tottenham'da mourinho döneminde zaten gözden düşmüştü, son birkaç maçtır tanganga şans bulmaya başlayınca rotasyonda iyice geriye gitti. kiralanması veya gönderilmesi en olası oyunculardan ama tercihi süper lig olur mu bilemem.
 • 7
  galatasaray'ın ihtiyacı olan stoper oyuncusu.

  hazır kulübünde forma bulamazken * ve jose mourinho fatih terim'in iyi ahbabıyken 1.5 yıllık kiralamayla kulübümüze katmak oldukça iyi bir hamle olabilir. boyu uzun *, ayağı oldukça temiz, tekniği iyi, oyun bilgisi yüksek ve oldukça atlet bir oyuncu.

  ihtiyaç duyulan anlarda şener'in kronik sakatlığını da düşünürsek sağ bek olarak da lig maçlarda rahatlıkla katkı sağladığını görebiliriz.