• 1
  --- alıntı ---

  japon bayraği. unutma unutturma!
  2001 senesidir.fenerbahçe kendi evinde güzel bir seri yakalamıştır ve üst üste 24 maç kazanmıştır.hatta 1 maç daha kazanması durumunda tüm dünya liglerinde evinde en fazla üst üste maç kazanan takım olma rekorunu boca juniors'tan alacaktır. ama fenerbahçe birşeyi unutmuştur.. 25. maça denk gelen o soğuk 2 aralık 2001 akşamında şükrü saraçoğluna fenerbahçenin ebedi kocası beşiktaş gelecektir. utanmaz aylanmaz fener camiası beşiktaşı o kadar küçümsemektedir ki maçtan önce rekoru kutlamaya başlamışlardır bile.nitekim maça oyun kurucu olarak elinde sadece tümer ile çıkan beşiktaş 38. dakikada hakeminde devreye girmesiyle tümerdende yoksun bir şekilde oyun kurucusuz maça devam etmek zorunda kalacaktır.

  fenerin baskısı artar ve 49.dakikada 1-0 öne geçer. uyuyan yılanı uyandırmada çok başarılı olan fener yine uslu durmamış ve bu seferde beşiktaşlı ronaldo'nun yılanını uyandırmıştır. (bkz. daha sonra 20 nisan 2003 günüde noumanın yılanın uyandıracaktır) neyse konumuza dönelim. defans oyuncusu ronaldo 2 süper gol atar ve tribündeki onbinlerce fenerliyle beraber o rekor hayallerinide tarihin sayfalarına gömer.bu maçtan önce herkes fenerin galibiyetinden eminken o gün oraya giden 1600 cesur beşiktaşlı ise fenerin 24 maçlık "bakiriyetinin" bozulacağından o kadar emindir ki,türk örf ve ananelerinde bakiriyet bozulmasını tasvir eden "beyaz çarşaf üzerine kırmızı kan damlası" şeklinde büyük bir bayrakla maça girerler ve maç sonunda stadı "burası inönü burdan çıkış yok" diye inletirken o efsane bayrağıda tüm türkiyenin göreceği şekilde tribünlerde dalgalandırırlar.fenerbahçe dünya rekorunu kıramamıştır ama kendi sahasında ezeli rakibinden bu kadar sağlam "ayar" yeme alanında 1.liği yine kimseye kaptırmamıştır. bunu gören her fenerlinin o günkü acıyı bir kez daha hissetmesi ve beşiktaşı bir daha asla küçümseme hatasına düşmemesi için, unutma unutturma !

  --- alıntı ---

  https://m.facebook.com/...6981976&refid=17
 • 2
  bayrak bir milletin şeref, namusudur.

  kadın, anadır, eştir, kardeştir, kutsaldır.

  bir futbol maçı için 15 senedir birbirine "bekaret bozma" konseptli japon bayrağı açan 2 camia.

  espriniz de yerin dibine batsın, futbolunuz da. twitter'a bakıyorum japon bayrağından, bekaret bozmaktan geçilmiyor.

  japonya da bizim bayrağımız bu şekilde bir mevzuda kullanılsa ortalık ayağa kalkar. midem bulandı artık.
 • 3
  dunya'nin en egitimli, bilimsel olarak, kulturel olarak, politik olarak en ileri ulkelerinden birinin bayragi. diger bayraklar gibi kutsal degil, kumas ve fabrikasyondur.

  gelelim turkiye'deki kullanimina; cinsiyetçi, hödük, ekseriyeti erken bosalma problemi yasayan, siddet duskunu, tecavuz meraklisi, cahil, maganda türk tribunlerinin, rakibini kucuk dusurdugunu sandigi igrenc sey.
 • 4
  dünyada bizi hala seven ender ülkelerden birinin bayrağı.

  çok uzaklar ya bize, herhalde ondan seviyorlar diye düşünmüşümdür ara ara. bayraklarını nasıl kullandığımızı görünce kendi savımı doğruladım. haberleri olsa üzülürlerdi muhakkak. biz burada çiğ süt emmişiz be koniçiva, kusurumuza bakma sen bizim ne olur.
 • 5
  beyaz zemin üstüne ortasında kırmızı daire'den oluşmasından ötürü, densiz esprilere maruz kalan bayrak.

  bu densiz ve aptal esprileri yaptıktan sonra da, amerikada türkiye'ye hindi deyip dalga geçtiklerinde, ''çok ayıp ediyorlar, ayırımcılık, terbiyesizlik..'' diye yaygara yapmanın bir alemi yok. hele ki bize ''arabacı '' , ''tinerci'' deyip aşağılıyorlar diye ağlamamak gerekiyor kaldı ki o japonlar olmasa , ilhan mansız'ı okutup maddi olarak belinizi doğrultamazdınız sayın ''şerefli''??!! takım taraftarları..
 • 6
  https://tr.wikipedia.org/...ya_bayra%C4%9F%C4%B1

  kırmızı daire ülkeden doğan güneşi ifade eder. ülkenin adı kendi dilinde 'güneşin kaynağı' anlamına gelen japonya'da güneş, milli simgelerin en önemlilerinden biridir. japon mitolojisine göre güneşin tanrıçası amaterasu da japon tanrılarının kraliçesi ve japon imparator hanedanının anasıdır.

  güneşli bayrağı bin yıldan beri japon askerleri (samuraylar) ve gemileri çekmişti. 1868'da başlayan meiji restorasyonu'ndan sonra bu bayrak milli bayrak olarak itibar gördü. 1999'de kabul edilen ulusal bayrak ve marş kanunu bayrağın ölçülerini saptadı.

  https://tr.wikipedia.org/...le:Flag_of_Japan.svg
 • 8
  beyaz zemin uzerinde kızıl daire iceren eskiden gunes imparatorlugu diye bilinen ulkenin bayragı;
  hic bir insanı dili dini ve irkı ile yargılamamakla birlikte japonlara bu kadar sevgi saygı ve sempati beslerken ikinci dunya savası oncesinde cinde ve korede japonların neler yaptıgını arastırmak gerekir diye dusunuyorum. o sevimli kucuk adamlar artık o kadar da sevimli gelmeyebilir. hic bir devlet sutten cıkmıs ak kasık degil zaten dunya ole bir yer olmaya musait degil. japonların saygı duyulacak cok ozellikleri oldugu dogrudur ama oraya bir gun yolunuz duserse size sempati ile sevgi ile yaklasacak birilerini beklemeyin. neden orda o kadar az multeci var sorusunun tek cevabı uzak olması degil.