• 4
  "oynadığım her dakika, her topla buluşmam unutulmayacak bir anıydı. hayatım boyunca böyle bir golü, böyle bir takıma karşı atabilmeyi düşlemiştim. oynadığımız maçta anne ve babamı davet ettim, onların da bu ana canlı tanıklık etmeleri çok güzel bir şeydi. şimdi rövanşta neler olursa olsun, oynadığım her andan keyif almaya bakmalıyım. harika bir stat, harika çimler ve inanılmaz bir türk cehennemi. eşleşme sonrası hemen her takım arkadaşım elliden fazla "cehenneme hoş geldiniz!" mesajı aldı. kendi sahamızda oynadığımız maçta 300 kişiyle bile yaptıkları tezahürat ve baskı çok etkiliydi. istanbul'da 30 bin kişi önünde kendimi şampiyonlar ligi finaline hazırlar gibi hazırlıyorum. bir sonraki tura geçeceğimiz konusunda herkes umutsuz olsa da, ben asla öyle olmayacağım. ilk maçta oynadığımız oyunu herkes gördü."

  bu sözleri sarfetmiş. adamlar için bir rüyaya sebep olduk. tabi bizler için bir kabus. durumun ciddiyetini hala kabullenmeyen arkadaşlar var, bakın geçtiğimiz sene leicester city'nin şampiyonluğu, bunun yanında çok kolay bir şey kalır.

  isveç 8.si, geçtiğimiz senelerde alt liglerde henüz profesyonel bile olamayan bir takıma madara olduk. dursun özbek bu senin eserin.

  bu futbolcuyu ve takımını ise takdir etmemek imkansız.
 • 8
  transfermaktta kendisinin transfer geçmişinde tek bir gelişme var o da ocak 2012'de tadcaster albion isimli bir takımdan östersunds'a transfer olması. büyük ihtimalle profesyonel olduğu zaman da bu döneme denk geliyor.

  biraz baktım da östersunds o zamanlar isveç 3.ligindeymiş. oyuncunun geldiği takımın o zamanki ligini bulamadım ama şu anda sanırım 9.lige tekabül eden bir ligdeler. lig durumunun çok oynadığını sanmam.

  bunu bir twitter hesabında oyuncunun kariyer geçmişini görünce araştırdım ve biraz ilgimi çekti. yani isveç 3.ligindeki bir takımın ingiltere 9.liginden 19 yaşındaki bir futbolcuyu transfer etmesi ve bu oyuncunun bu takımla isveç 1.ligine kadar çıkması daha sonra isveç kupasını kazanarak avrupa ligine gitmesi ve en nihayetinde galatasaray gibi bir takıma gol atması. ayrıca attığı golün de oldukça güzel olduğunu söylemem gerekiyor. güzel bir hikaye bence. paylaşmak istedim

  ayrıca östersuns'da şu anda semih şentürk etkisi gösteriyor sanırım. zira 8 maçta toplam 249 dakika oynamış ve 5 gol atmış. maç başına 30 dakika oynama ve 50 dakikada bir gol atma istatistiği yakalamış. kendisinin merkez ortasaha oyuncusu olması istatistiğini daha anlamlı kılıyor ki bize karşı da sonradan oyuna girip golünü attı.