• 1
    italya süper kupası (italyanca'da, supercoppa italiana di calcio ya da supercoppa di lega), italya'da futbol liglerinin başlamasından bir hafta önce, ağustos ayında düzenlenen turnuvadır. serie a ve italya kupası'nın kazananları arasında oynanır. kupayı en çok kazanan takım, 1988 yılından itibaren beş defa galip gelmiş olan ac milan'dır. en son, ağustos 2007'de, italya kupası şampiyonu as roma, lig şampiyonu inter milan'ı san siro'da 1-0 mağlup ederek kupayı almıştır.
  • 3
    italya futbol federasyonu, 16 ocak 2018 tarihinde oynanması öngörülen juve ve milan arasındaki maçın, sudi arabistanda oynanmasına karar vermişti. para kazanmak için, gelir elde etmek için yapılmış bir hamle. doğal karşılanabilir. normaldir de. ancak şöyle bir durum gündemde ki içler acısı. suudi yönetim, kadınların yalnız başına maç izlemesini engelliyor. sadece aile tribünlerinde ve yanlarında erkekleri olması şartıyla maçı izleyebileceklermiş.

    bence bu kabul edilemez bir durum. para karşılığında medeniyetinden taviz vermemen gerekir diye düşünüyorum. çünkü para ile sahip olunabilen bir şey değil.
App Store'dan indirin Google Play'den alın