• 37
  avrupa'da başarı yakalamak için gereken en önemli şey. istikrarlı yönetim, istikrarlı teknik ekip, istikrarlı doğru kadro. peki türkiye'de bunları sağlamak için ne lazım? lig şampiyonluğu.

  2 transfer yaptık, 2 tane yıldızımız var, şu kadar maaş verdik diye avrupa'da hemen yarı finaller falan göreceğini zanneden tipler bir uykudan uyansın önce. biraz futbolun gerçeklerine, biraz da ülke gerçeklerine dönün.

  hiçbir galatasaray taraftarı takımı avrupa'dan elensin istemez. elenmesini bekleyerek maç hiç izlemez. ''galatasaray her zaman avrupa'yı hedefler, türk olmayan takımları yenmek'' diye hiç bilinmeyen şeyleri söyleyip bugün ''belki de avrupa'dan elenmek uzun vadede bu sezon için daha hayırlı oldu.'' diyen insanları hor görmek çok komik. onu söyleyen adamın gerekçeleri hiç de mantıksız değil çünkü.

  senin takımında bek rotasyonu saçma sapan bir durumda, merkez orta saha rotasyonu saçma sapan bir durumda, 37 yaşındaki mertens'in hala takımdaki yeri çok kritikse ve sen neredeyse 2 puan kaybı lüksünün bile olmadığı bir lig yarışındaysan evet kardeşim, avrupa bu saatten sonra sana lüks. çünkü sen öyle bir ülkedesin ki bu takım yarı final yapsın ama sezon sonu 1 puanla şampiyonluk kaybetsin, okan hocanın akıbetini kimse bilemez. bugün elendik ama sene sonu şampiyonluk kupası kalkarsa kimse hatırlamaz bile prag eşleşmesini. gerçek bu.

  insanlar sizden daha realist ve uzun vadeli düşünüyor. dediğim gibi kimse takım elensin diye izlemedi ama iş olup bittikten sonra da diyoruz ki evet, belki de daha sağlıklı oldu. çünkü bu sezonki olası bir lig 2.'liği sonrası gelecek sezon ağustos'ta nasıl bir galatasaray görürüz allah bilir. gelgelelim bu sene gelecek bir şampiyonluk sonrası, doğru adımları atmak ve güçlenmek için çok daha sağlıklı bir ortam olacak.

  ''türk olmayan takımları yenmek abii, galatasaray avrupa'yı hedefler abii'' diyerek avrupa'da başarılı olunmuyor. 4 yıl boyunca doğru hocayla devam ederek, kadroyu doğru şekilde koruyarak ve güçlendirerek devam edince başarı geliyor. 4 yıl boyunca aynı hocanın devam etmesinin de tek yolu yerel başarılar. açın bakın bakalım o takım 2. sezonunda ne yapmış avrupa'da?

  yani istikrardan başka yolu yok bu işin. istikrarın da yerel başarıdan başka yolu yok bu ülkede. bu kadar basit.
App Store'dan indirin Google Play'den alın