resim
İsmail Kartal
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:63
Uyruk:Türkiye
 • 1036
  29 aralık 2023 galatasaray fenerbahçe maçı öncesi basın toplantısına yasaklı madde kullanarak çıktığını düşündüğüm teknik direktör.

  kısaca “pazar günü oynanan derbi maçta* oyun olarak çok üstünlermiş, 3 gollük pozisyonları varmış, biz yatmışız, hakem göz yummuş, otobüsleri kurşunlanmış, o nedenle şampiyonlukları çalınmış” minvalinde şeyler söyledi.

  arap sen içme, içince bokunu çıkarıyorsun…

  edit: maç tarihi için yıldızlı bakınız eklendi.
 • 894
  (bkz: #3765022)

  muhtemelen lige yüksek perdeden girip hazır olmayan, aynı zamanda avrupa oynayan ve ilk devre kendilerinden daha fazla deplasman oynayacak galatasaray'ın puan kayıpları yapacağını düşünerek arayı açmayı planlıyordu. o yüzden futbolculara ağır yükleme yaptı. bu yüzden daha kasım ayı gelmeden becao, djiku, fred, cengiz ünder gibi ilk 11 oyuncularını sakatlığa kurban etti hem de galatasaray ile arayı açamadı. eee ismail efendi filden büyük fil avcısı var. sen liderlik koltuğunun tadını çıkar bakalım. nasıl olsa lig bittiğinde orada olmayacaksın.
 • 1103
  her maça uğur getirsin diye beyaz boğazlı kazağı ile çıkan teknik adam.
  bizimle oynayacağı yaz aylarındaki maçta da beyaz kazak giyebileceğini hiç sanmıyorum.

  üstüne ne giyer bilemem ama altına kahverengi pantolon giyeceğine eminim.

  --- alıntı ---

  osmanlı donanmasıyla venedik donanması arasında savaş çıkmış.
  venedik donanmasının komutanı andrea doria imiş. gözcü, osmanlı donanmasının yaklaştığını fark edince hemen andrea doria'ya haber vermiş.

  gözcü: osmanlılar yaklaşıyor efendim.
  doria: kaç gemi var?
  gözcü: 10-20 kadar.
  doria: oğlum bana hemen kırmızı gömleğimi getirin.

  emir eri: niçin komutanım?
  doria: savaşırken yaralanacağız. kan izi belli olmasın ve de askerlerin cesareti kırılmasın diye.

  gözcü: efendim 50 kadar gemi oldular.
  doria: oğlum gömleği boşver. sen bana kahverengi pantolonumu getir.

  --- alıntı ---
 • 1193
  "böylesine zeminde iki takımın oyuncuları da delikanlı gibi çıktık, onlar da biz de erkek gibi futbol oynadık" demiş.

  ben bu adama biraz acıyordum yalan yok. zavallı ve kukla bir hali vardı çünkü. ancak yukarıdaki ifadesinden sonra artık tiksiniyorum. ne demek erkek gibi oynadık. kadınlar tu kaka mı, adilikler, şerefsizlikler mi yapıyor? şike mi yapıyor mesela, teşvik mi veriyor, mini cooper mı istiyor, soyunma odası mı basıyor, hakemleri mi dövüyor, yoksa onları avm'de kıstırın mi diyor?

  tu sana rezil herif. bir de vurgulu vurgulu errrkek.
 • 1488
  bütün agresyonunun altında, biz de kendi okan buruk hikayenizi yaratalım diyerek, 1 sene önce dalga geçer gibi kovulduğu kulübe geri getirilmesi gerçeği yatan kişi.

  sihirbaz topu kaybettiğinde aslında kaybolmadığını bilir ya. bu abimizdeki sinir stres ve bilumum gerginliğin sebebi bu.

  çocuk yaşında kanser tedavisiyle boğuşurken moral olsun diye maçtan sonra sahaya sokulup üçlü çektirilen ali yiğit buruk var diye, sırf benzer fotoğraf verilebilsin diye 20 yaşında eşşek kadar oğlunu yardımcı antrenör yazdırmış adamsın.

  seni kim niye ciddiye alsın allahasen?
 • 1839
  birilerinin "bu ligin sportif geçerliliği yok" lafına katılırsan 99 puan almış 99 gol atmış takımının sportif geçerliliği de olmaz ismail. sana da saygı duymazlar ismail. o zaman niye bu ligde teknik direktörlük yapıyorsun ismail. sen enayi misin? niye kendi emeğine hakaret ediyorsun? rakibine atmadık iftira, kullanmadığın hoş ifade kalmadı ismail. hırsız dedin, gerçek şampiyon değil dedin, erkek gibi çıkıp oynayın diye cinsiyetçi tahriklerde bulundun. hepsi de sana iade olundu. okan buruk derbi sonrası normal tebrikleştiğini söyledi ama sen adamın arkasından çıkıp bir takımın emeğine her fırsatta iftira attın. bak mesele adaletsizlikse o adamın takımı da adaletsizliğe uğradı. ama lig boyunca ligde ikinci olduğu bir dönemde bile adamın rakibinin emeğine iftira atan bir tane ifadesini gördün mü ismail? ama taş olsa çatlar zaten. rakibine gerçek şampiyon değil dersen o da en sonunda patlar. o da imalı imalı gerçek beşinci yıldızı ben takacam der. başkanının iki lafından biri alçaklar, şerefsizler, hırsızlar olursa birileri de karşınızda hunharca sevinir. dolduk kardeşim dolduk. ondan olabilir mi?

  teknik direktörlüğünü bilmem ama o çok değer verdiğin adamlık, müslümanlık kavramlarında da sınıfta kaldın ismail. ettiğini buldun, al sana ilahi adalet.
 • 1319
  hürriyet’e verdiği röportajda:
  "avrupa’da ilk 8’e girmiş, en çok ülke puanı kazandırmış bir hocaya ve takıma yapılıyor bunlar. benim yaptığımı yabancı bir hoca yapsa, heykelini dikerlerdi. ama birileri imparator oluyor, dünyanın en iyi hocası oluyor. ismail kartal’a gelince, “hoca mı bu?” gücüme gidiyor, ağırıma gidiyor. benim de takımımın da önü kesiliyor." şeklinde konuşan arap.

  geçtiğimiz hafta aykut kocaman’ın verdiği bir konferansa katılmıştım, o da mekana “ben ders vermeye değil, ders almaya geldim.” diyerek girip, iki saat boyunca alttan alttan fatih hocaya laf sokma çabalarına girişmişti.

  bu eziklik artık kompleks diye tanımlanamayacak seviyeye geldi, acınası haldeler. bir yerde denk gelseniz önünüzü ilikleyip karşısında iki büklüm olacağınız adamın arkasından sallamaya devam edin. babanız fatih terim.
 • 1041
  gurur duyuyorum bu gibi vasatlarin fenerbahceliligiyle.
  fenerbahce budur iste. onune konussun diye kagit verilen adamdir fenerbahce. onu da okuyamaz fenerbahce.
  ozelestiri yapmayanin bu hayatta basarili olma sansi yoktur. hele en iyisi olma gayen varsa, en iyinin bir tik altina bile orta vadede tahammul etmezsin, kolu kesersin. bizim hocamiz yalan olmasini gectim, bunun konustugu "tarzda" konussa buz gibi sogurum. bilirim ki gs affetmez.

  (bkz: bir ismail kartal'dir fenerbahce)
 • 1076
  kameralar stres ve baskı anlarında yüzünü gösterdiğinde “kakasını içeri doğru yapan” surat ifadesini hemen her seferinde bizlere izleten, bir takım nitelik ve kabiliyetlerden yoksun kişi.

  bu görüntü, yukarıdaki satırları okuyanların gözü önüne anında gelmiştir hatta belki de çoğu insanın zihnindeki ismail kartal silüeti tam olarak bu kakayı içeri doğru yaparkenki ifadesidir.

  son yarım saate geride ya da 0-0 beraberlikle mi giriyor, anında bu görüntü. bu adamın takımında topçu olmayı hem çok isterdim, hem hiç istemezdim. isterdim çünkü muhtemelen suyuna gittiğinde sana çok baskı yapacak, stres altına sokacak, üzerinde otorite kurmaya çalışacak bir adam değil. istemezdim çünkü maç esnasında en ufak zorluk anında kenara baktığında kakasını içine doğru yapan surat ifadesinin verdiği o çaresizlik saha içinde moral ve istek olarak inanılmaz düşürürdü. ayrıca büyük başarıları yaşayıp unutulmaz olmak isteyen futbolcu olmak istiyorsam bu adamın yönettiği takımlarda bunlar dış etkenler olmadan mümkün değil. adamın kendisinin böyle bir motivasyonu yok ki seni ikna edebilsin.

  tüm bunlar 62 yaşına bu şekilde gelmiş bir adamın bu saatten sonra da değişmeyecek huyları ve karakter özellikleri. şimdi gelelim günlük meselelere.

  21 ocak 2024 fenerbahçe samsunspor maçı sonrası basın toplantısındaki açıklamalarını dinledim. adama dzeko’yu neden çıkarıldı soruluyor, “rakip kapandı” diyor, fecaat oyuncu değişikliklerinin çok radikal kararlar olup olmadığı soruluyor, “kapanan rakibe karşı bazı oyuncularım beklentileri karşılayamadı.” diyor, fenerbahçe’nin maçta haddinden fazla pas hatası yaptığı söyleniyor, “rakip kapandığı için çok pas hatası yaptık.” diyor, duran top organizasyonlarıyla alakalı soru soruluyor, dönüyor dolaşıyor onu da rakibin kapanmasına getiriyor. eee ismail efendi? alıştın tabi stoperler arasında 2 dönüm boşluk olan, hatları arasında çemberlitaş - sultanahmet tramvay durakları arası kadar mesafe olan lokum gibi rakiplere, biraz sıkı gördün mü yarım saat rakip kapandı diye ağla.

  bir, deplasmanda ligin liderine karşı alt sıralarla cebelleşen takım kapanmayıp ne yapsın? nijerya ligi’ne de gitsen bu futbolun kanunu.

  iki, rakip öyle seni kitleyip adım attırmaz hale getirmedi ki, altıpastan kaçan yığınla pozisyonun var.

  üç, sen o doğa üstü teknik direktörlük meziyetlerinle -velev ki- kapanan takıma karşı dar alanda iş çözecek tüm topçularını çıkarıp tamamen geçiş hücumu oynayabilecek adamlar alarak tüy diktin.

  dört ve en önemli kısım, aramıza hoşgeldin ismail efendi. 20 haftadır biz yarı sahasından çıkmayan takımlarla oynuyoruz. takımlar, galatasaray’ın iki sezondur açık oynamak isteyen rakiplerine neler yaptığını gördü, ki buna bayern dahil, sahada sarı-kırmızı formayı görünce otobüsü dayıyorlar kalenin önüne. daha küme düşme mücadelesi biraz kızışsın, sen o zaman gör kakanın faydalarını.

  bir de tutturmuş psikolojik üstünlük falan filan. senin elinde manchester city olsa panik patlaması yaşayan kıpkırmızı suratınla championship takımına psikolojik olarak üstünlük kurman mümkün değil.
 • 694
  1x uefa kupası
  8x türkiye lig şampiyonluğu
  3x türkiye kupası
  4x türkiye süper kupası
  yukarıda gördüğünüz başarılara sahip hocanın galatasaray'a 4 defa gidip gelmesiyle dalga geçen fenerbahçelilerin, elle tutulur hiçbir başarısı olmayan buna rağmen 3. defa takımın başına getirilmesine altlı üstlü boşalmalarına sebep olan hocadır.
  fatih hocanın başarılarını yazıp, ismail kartal'ın başarılarını yazmazsam haksızlık olur.
  o yüzden ismail hocanın da başarılarına bir göz atalım;
 • 1827
  benim de arkamda ali koç ve paralı askerleri olsa ben de taşkent fc ile 99 puan toplardım. kimse ismail iyi hoca nutukları atmasın.
  en az 15 puan fark önlerinde bitirmemiz gerekirken, nisan ayında havlu atmaları gerekirken tff ve mhk tarafından ittirilen takımın hocası olmak kolay. bizi yendikleri maçta bile attıkları gol faul. ama galatasaray'da bunlardan önce oynanan futbol konuşulur. kötüydük, o kadar.
  lakinsiz, amasız, fakatsız bu adamın buraları görmesi büyük lobi demek bana göre.
  yoksa bu kadar vasat bir adamın buralarda olması imkansız.
  torrent ile eş değer benim gözümde. çok açık ve net bu.
 • 1877
  emre malok, erkan engin, cihan aydın, mustafa ilker coşkun gibilere borçlu olduğu 99 puanı kendi kerameti sanan vasat tip. kendi camian bile başarının senden olmadığını bildiği için bağıra çağıra kendini övdün. 99 gol 99 puan goygoyu da eski hocan aykut'un deyimiyle suni olduğu için bugün kapı dışarı edildin.

  şimdi vasıfsızlığına uygun şekilde köşene çekil ve koç'tan indirdiğin paralarla balık tut. bakarsın mourinho da yapamazsa ismail hocaaaam diye seni bir daha çağırırlar.
 • 1268
  önünde 2 tanesi deplasmanda olmak üzere 3 derbi bulunan birine karşı fazla iddialı. bu saatten sonra tek derbisini 50 bin taraftarı önünde oynayacak olan galatasaray zor puan kaybeder. şahsen sezon sonunda fenerbahçe ile aradaki puan farkının 5'ten fazla olacağını öngörüyorum. zaten kendileri de bunun farkına vardı ve bugün 1959 öncesi naftalin kokulu şampiyoncuklukları sandıklarından çıkardılar*. ismail de olacakları biliyor da işte inançlı hedefe odaklanmış cool teknik adam rolünü oynamak için mecbur böyle açıklamalar yapıyor.
 • 1086
  şampiyonluk yolunda elimizdeki en büyük ikinci silah. birincisi için (bkz: okan buruk)

  fikrimi belli başlı argümanlarla açıklamak gerekirse;

  -ilk olarak üzerindeki baskı gün geçtikçe artıyor. biz bu adamı kenarda her gördüğümüzde fenerbahçe farka koşmadıysa hareketlerinden, yüz ifadesinden gerginlik akıyor. evet imkanları bol olsun her teknik adam ister. ama arkadaşlar bütün imkanlar seferber edilmişken, başarısızlığın bahanesi kalmaz. sabrı tükenmiş fenerbahçe taraftarı bütün kadro kalitesine rağmen olası bir şampiyon olunamama senaryosunda bir daha ismail'i fenerbahçe'nin kapısından içeri sokmaz. o da bunu biliyor ve sürekli işlerin ters gitme ihtimalinin baskısı omuzlarında ağırlaşıyor. eminim en geç mart ayı başlarında bu baskı onun sonu olacak. b planı üretemeyen bir adam çünkü.

  -ikinci olarak herkesin kaçırdığı bir noktaya değinmek istiyorum. ellerindeki stoper rotasyonunun dengesizliği. bu adamın oyun planı gereği uzun top vuran rakiplere karşı 1 adet hava toplarında etkili denge stoperi oynatması mecburi. bir adet de hızlı oyun geçişlerinde, kontralarda önde kurduğu savunma hattının arkasını süpürebilecek, süratli ve çabuk hamle stoperi oynatmak zorunda. şimdi ellerinde hızlı, atlet stoper olarak sadece djiku ve bekten devşirilen jayden var. bir kere mevcut rotasyonda artık jayden'ın stoper oynadığı bir senaryo kalmadı. bu da her maç djiku'yu banko tahtaya yazıp ikinci stoperi bonucci/çağlar/becao üçlüsünden seçmek zorunda demek. bu üçlüsünden iki tanesini sürekli yedek bırakıp da başına dert açmayacak kadar iyi bir yönetici olmadığı da aşikar. bu yüzden çok çok riskli rotasyon. olur da bu sebeplerden djiku'yu yedek bırakıp üçlüden iki tane seçecek olursa göreceksiniz fenerbahçe maç başı ortalama 1,5 gol yiyecek.

  -son olarak da herkesin malumu olan dzeko-tadic formsuzluğu, szymanskinin akan oyunda etkisiz eleman oluşu gibi problemler ciddi şekilde büyümeye devam edecek.

  güzel günler seni bekliyor kompleksli ismail, emekliliğin yakındır. :)
App Store'dan indirin Google Play'den alın