• 4
    david beckham’ın 2014 yılında kurduğu, tam adı ''club internacional de futbol miami'' olan futbol kulübü. 2020 sezonundan itibaren amerika ligi mls’de oynayacak ve sahaya ilk kez 1 mart 2020’de çıkacak. ilk iki sezon henüz stadyumları tamamlanmadığı için 19,000 kişi kapasiteli bir stadyumda oynadıktan sonra 2022 yılında inşaası tamamlandığında 25,000 kişilik freedom park stadyumuna taşınacak.

    david beckham 2007 yılında la galaxy takımına transfer olduğunda, mls tarafından ligde kulüp kurmak için gerekli olan 150m dolarlık lisansı 25m dolara alma opsiyonu verilmişti. 2014 yılında büyük yatırımcılarla ortaklık yaparak bu opsiyonu kullandı ve kulübü uzun yıllardır mls’de takımı olmayan miami’de kurmaya karar verdi. miami’de yeni bir stadyum yapıyorlar, 2022’de bitmesi beklenen ve 1 milyar dolara mal olan spor kompleksinde stadyum, antrenman tesisleri, oteller, alışveriş merkezleri ve restoranlar olacak. ayrıca altyapıya da yatırım yaparak bölgedeki genç yetenekleri yetiştirecekler.

    şu anda teknik direktörü ya da kadrosu belli değil. david beckham, transfer konusunda ''miami’nin ailenizle birlikte yaşamak için ne kadar muhteşem bir şehir olduğunu hepimiz biliyoruz, ancak futbolcuların kariyerlerinin son yıllarında birkaç yıl miami’de geçirirken biraz da top oynarım diye düşünmelerini istemiyoruz'' demişti. mls’de maaş sınırlandırması olduğu için kulüpler kadrolarını isteseler de pahalı oyuncularla dolduramıyor, ancak üç adet designated player adı verilen istisna oyunculara yüksek ücret ödeme hakları var, bu kural da zaten david beckham’ın futbolcu olarak mls’ye transferinde ortaya çıkmıştı. kulübün yatırım için çok parası olsa da david beckham'ın stratejisi ve ligdeki kurallar nedeniyle yaşlı ve meşhur oyuncularla doldurulacak bir takım olma ihtimali yok.

    inter miami, ilk önemli transferlerini, arjantin’in estudiantes kulübünden 9m$ karşılığında 19 yaşındaki matias pellegrini’yi ve yine arjantin’in banfield kulübünden 6m$ karşılığında 19 yaşındaki julian carranza’yı alarak yaptı. kulübe şöhretli bir oyuncu getirmek isteyen yönetim, üçüncü designated player olarak luis suarez, edison cavani, radamel falcao, luka modric, ivan rakitic gibi isimleri düşünüyor. asıl önceliklerinin ise sözleşmesindeki bonservissiz çıkış maddesini kullanarak messi’yi transfer etmek olduğu yazılıyor. bunun dışında antoine griezmann, wayne rooney, james rodrigues gibi oyuncular da kulübe katılmak istediklerini daha önceden açıklamıştı. aynı zamanda üst düzey bir teknik direktör ile çalışmak istedikleri de biliniyor. geçtiğimiz ay teknik direktörle anlaştıklarını ve yakında açıklayacaklarını duyurmuşlardı, şimdilik bu ismin santiago solari, carlo ancelotti ya da thierry henry olacağı düşünülüyor.