• 9
  rakiplerini deyim yerindeyse ''döve döve'' yenen takım. çok iyi bir basketbol izleyicisi olduğum söylenemez. galatasaray maçları dışında arada kafam esince nba maçlarını izlemeye çalışırım. yani basketboldan çok fazla anladığım söylenemez. ama indiana'nın maçlarını izlemek hakkaten çok zevkli oluyormuş. tavsiye ederim. ilginç bir şekilde bana basketbolu daha çok sevdirmeyi başardı bu takım.
 • 11
  bu aralar transfer'de hareketli günler geçiren şanlı takımımız. lance stephenson'un 5 senelik 44 milyon dolarlık teklifi reddetmesi üzerine serbest cj miles ile 4 yıllık 18 milyon dolarlık bir sözleşme imzalanması, çok sevdiğimiz lance kardeşimizin gidici olduğuna işaret gibi. hayırlısı olsun demekten başka çaremiz yok tabi ama bence lance'in ederi daha fazla değil zaten.

  çok yetenekli kimsenin şüphesi yok. hatta ligin ilk yarısındaki performansını tüm yıla yaysa ve mental olarak daha güçlü olabilseydi senelik 10 milyon dolar bile verilirdi. kendini bilmez bir takım şimdi çıkıp senelik komik bir rakam önerip takımına kazandıracak. sonra ne olacak? rudy gay vol.2. ha belki o ağır sorumlulukla daha olgunlaşacak, parasını hakedecek bilemeyiz. isterim tabi öyle olmasını ama bekleyip göreceğiz. şimdilik bize buradan sana hoşçakal demek düşer deli oğlan :(

  ikinci mevzu 2013-2014 nba finalleri en değerli oyuncusu olmuş kawhi leonard'ın 2011'de draft edilir edilmez takas ile san antonio'ya gönderilirken karşılığında takıma kazandırılan ve bir türlü istenen oyun kurucu katkısını yapamayan george hill hakkında. bu zamana kadar sabır gösterildi fakat emsalinin nba finalleri mvp'si olmasıyla herhalde larry bird'in ve taraftarların sabrı taştı.

  lance stephenson'un bu seneki ekstra oyunu ve takımın asıl oyun kurucusunun bir nevi o olması george hill'in açıkları çokça ortaya çıkarmadı ama o kendisinden beklenen skor* konusunda da yetersiz kaldı. bana kalırsa bahsedildiği kadar iyi bir savunmacı da değil.

  neyse bu duruma son vermek isteyen pacers yönetimi de bu sene kariyer sezonu geçiren ve en çok gelişme kaydeden oyuncu ödülünü alan phoenix suns'un oyun kurucusu goran dragic'e sulanmış ama takasta kullanılabilecek bir orta yol bulamamış sanırım. bunun üzerine bu sene oyun kurucu pozisyonuna marcus smart'ı draft eden ve rajon rondo'yu gözden çıkardığından bahsedilen boston celtics'i takasın içine katmaya çalışıyormuş indiana.

  bundaki asıl sebep de gelecek yaz goran dragic'in 7.5 milyon dolarlık kontratının opsiyonunu kullanmayıp daha iyi bir kontrat için serbest kalacağının öngörülmesi. ee seneye takımdaki diğer guard eric bledsoe'nun çaylak kontratı da bitiyor ve phoenix'in iki oyuncuyu birden 10 milyon üstü kontrat üstü önermesi çok kolay olmayacak. ama diğer yandan rajon rondo son zamanlarda 13 milyon dolarlık ve bu yaz bitecek kontratı hakedecek pek de bir şey yapmadı ve bu seneyi über geçirse bile sakatlık problemi yüzünden ücretinde ciddi indirime gidecektir diye düşünüyorum.

  eğer indiana bu 2 takımı memnun edebilirse george hill'i bir yerlere gönderip dragic'i takıma kazandırabilir. gerçi tam tersi rondo da takıma gelebilir o ne olur görmek lazım. sadece saf bir oyun kurucu bulunduğu takdirde stephenson'un boşluğunu doldurabiliriz sanırım. önünde 40 dakika oynayan bir adamın olmaması evan turner'ın performansını da arttırır, ek olarak cj miles çok ciddi katkı verir diye tahmin ediyorum. cj watson'un takıma bench'ten verdiği katkı zaten belli. tek eksik guard pozisyonuna ciddi katkı veren saf bir oyun kurucu.

  daha bunun hibbert dallamasını nasıl tekrar adam ederiz boyutu da var da hepsi aynı anda zor. belki tatil iyi gelir bizim sırığa da eskisi gibi oynamaya başlar tekrardan. zaten bu takım neticesinde 3 senedir nba finalisti'ne eleniyor, boru değil.
 • 12
  kaşla göz arasında iyi hamlelerle biraz daha güçlendiler. şampiyonluk adayı yapmaz ama daha iyi takım oldukları kesin.

  george hill gitti ondan 1 gömlek daha iyi oyuncu ve daha önemlisi çok daha dinamik bir oyuncu olan jeff teague'i takıma kattılar.

  2016 draftının 20. sıra seçimi ve sezonunu tam bilmediğim(muhtemelen seneye falandır) pek de önemli olmayan ikinci tur draft hakkını verdiler, karşılığında iyi bir 6. adam ve görev adamı thaddeus young'ı aldılar.

  jeff teague - ellis - p.george - myles turner(t.young) - j.hill fena kadro değil. rotasyonda cj miles, stuckey, ty lawson(sözleşmesi bitti), mahinmi gibi oyuna etki edebilecek adamlar var.

  pg: teague - ty lawson ikilisi yeterli ve iyi arası.
  sg: ellis ilk 5'in kadro yapısına çok uyumsuz. iyi bir sezon da geçirmedi zaten. mutlak suretle büyük hedefler için iyi bir takasla elden çıkarılması lazım. yedek olarak stuckey çok iyi. 2-3 yedeği olarak cj miles çok iyi.
  sf: paul george overrated ama iyi oyuncu sonuçta. solomon hill 3-4 rotasyonu için çok iyi ama sözleşmesi bitti, yenilenmeli.
  pf: turner gelecekte çok şey bekleniyor henüz hazır değil ama dakikaları t.young ile paylaşacak ki bu görev için young çok doğru tercih.
  c: en kötü mevkileri. jordan hill - mahinmi ikilisi büyük hedefler için yetersiz. hill dengesiz bir uzun arada iyi işler de yapabiliyor. mahinmi daha odunumsu.

  özetle iyi hamleler yaptılar, kağıt üzerinde de doğudaki takımlara nazaran iyi takım oldular. şutör ve pivot pozisyonuna iyi takviyeler yapabilirlerse doğuda ilk 4 savaşı verirler. bu kadroda oyun yapısı olarak ellis çok sırıtıyor. pivot konusunda da direkt yetersizler.
 • 13
  carlisle, vogel derken umarım bird başkan nate mcmillan hocamda da doğru tercih yapmıştır. yoksa doğuda final müdavimi olmuş ama şampiyonluk için yetmeyeceği belli takımı değişen oyun düzenine göre sil baştan kurması takdire şayan. dediğim gibi umarım mcmillan hocam az çok anlıyordur hücum varyasyonlarından. eğer öyleyse can yakacağız bu sene can.
 • 14
  geçtiğimiz sene takım olarak en büyük patlamayı yaptılar. george-oladipo takasından da kesinlikle karlı çıktılar. bu sene benim için kapalı kutular, hiçbir sonuçları şaşırtmayacak beni.

  darren collison
  victor oladipo
  bojan bogdanovic
  thaddeus young
  myles turner

  beşine sahipler. oladipo geçtiğimiz sezonki performansını devam ettirebilirse yine playoff yapabilirler. herkes kendisini top 5 şutör gardlardan görmeye başladı ancak o kanıya varmak için bence bu sezonu beklemeliyiz.

  turner’ın ne yapacağı da onlar için önemli keza henüz 21 yaşındaki bir oyuncu.

  tyreke evans kağıt üstünde benim için yılın altıncı adamı ödülüne aday şu an.

  al jefferson
  trevor booker
  domantas sabonis
  doug mcdermott
  cory joseph gibi ortalama bir benchleri var.

  en büyük aralığı indiana’ya vericem sanırım. 5-10 arası bir sıralama bekliyorum kendilerinden.