• 1
  fenerbahçeli yöneticidir. şu haberlere konu olmuştur;

  "fenerbahçe rakiplere para aktardı"

  içişleri bakanlığı dernekler dairesi başkanlığı'nca f.bahçe'nin mali hesap dökümlerine ilişkin yapılan incelemede şok sonuçlara ulaşıldığı iddia edildi.

  içişleri bakanlığı dernekler dairesi başkanlığı'nca fenerbahçe spor kulübü'nün mali hesap dökümlerine ilişkin yapılan incelemede geçtiğimiz sezon içerisinde, soruşturma kapsamında tutuklanan fenerbahçe yöneticisi ilhan ekşioğlu'nun kulüp kasasından 2 milyon tl çektiği tespit edildi.

  şike soruşturmasının başlamasında kısa bir süre sonra savcı mehmet berk, fenerbahçe spor kulübü'nün mali hesap dökümlerini mercek altına almıştı. spor kulüplerinin dernekler statüsünde olması nedeniyle savcı berk, içişleri bakanlığı dernekler dairesi başkanlığı'ndan gerekli incelemenin yapılmasını istemişti. soruşturma savcısı mehmet berk'in isteği üzerine fenerbahçe spor kulübü'nün mali hesap dökümlerini inceleyen dernekler dairesi başkanlığı tarafından hazırlanan raporda, fenerbahçe spor kulübü'nün oynadığı 3 maçtan önce rakip futbol takımlarına yaklaşık 800 bin tl para aktarıldığı iddia edildi.

  dernekler dairesi başkanlığı tarafından hazırlanan raporda ayrıca, kulüp yöneticilerinden ilhan ekşioğlu'na geçen sezon kulüp kasasından çeşitli tarihlerde yaklaşık 2 milyon tl'nin elden ödendiğinin tespit edildiği öne sürüldü. raporda yönetici ekşioğlu'nun, 9 nisan 2011'de oynanan ve fenerbahçe'nin 3-1 kazandığı eskişehirspor maçından bir gün önce kulüp muhasebecisi tamer yelkovan'dan elden 200 bin dolar aldığı iddia edildi. ekşioğlu'nun maçtan bir gün önce kulüp muhasebecisinden aldığı 200 bin doları eskişehirspor kulübüne verdiği, yine ekşioğlu'nun sezon boyunca kulüp kasasından elden aldığı 2 milyon tl'sının yaklaşık 800 bin tl'sinin menajer ali kıratlı aracılığı ile rakip takımlara gönderdiği iddia edildi.

  öte yandan, özel yetkili cumhuriyet savcısı mehmet berk, fenerbahçe kulübü'nün trabzonspor eski futbolcusu gökdeniz karadeniz'i transfer etmek için 2003'de olgun peker'e 400 bin tl ödendiği iddiasını da mercek altına aldı. savcı berk, fenerbahçe spor kulübü'ne bir yazı göndererek 2003'de gökdeniz karadeniz'in transferine ilişkin ne gibi işlemlerin yapıldığını sordu. *
 • 3
  2011 futbolda şike soruşturması iddianamesinde açıkça görülüyor ki fenerbahçe'nin geçen sezonki şaibeli şampiyonluğu kazanmasında en büyük rol kendisine aittir. neredeyse her maçta onun parmağı vardır, tüm şikeleri o organize etmiştir.
  zaten şampiyonluktan sonra aziz yıldırım arena programında uğur dündar'ın konuğu olduğunda "bu şampiyonlukta en büyük pay sahibi isimsiz kahramanlardır, onlara teşekkür ediyorum" derken başta kendisini kast etmiştir, bu da telefon konuşmalarında mevcuttur.
 • 4
  seneler önce, sanırım 2000 veya 2001 olmalı, antrenörlük kursu için federasyonu aradım, bilgi vermediler. sonra tff'den aradılar ki ilhan ekşioglu aramıştı. antrenörlük kursu ile ilgili detaylı bilgiler verdi. amma velakin kurs sanırım trabzondaydı veya yalova da olabilir. iş-güç-zaman sorunu sebebiyle gidemedim, antrenörlük diploması alamadım. zaten verecekleri diploma en alt kadamenin diploması.
  diploma yok ama barcelonayı ben bile şampiyon yaparım. ehliyeti olmayan araba kullanamıyor degil ya, o hesap.

  neyse, ben 3 temmuz 2011 gününe kadar ilhan ekşioglu'nu hep adam sandım, nereden bileyim yahu.
 • 10
  insaattaki isciler ile ilgili muhabbeti iddianamede okuyunca daha net anlayabiliyoruz. cunku sordugu soruda aslinda sadece "isciler" demiyor "turk isciler" diyor. artik kac ayri milletten amele calistiriyorsa insaatlarinda. helal olsun boyle hassas isverenler var. iscilerinin paralarini takip ediyor, moralleriyle ilgilenip, irklara gore sorgulama yapiyor. koskoca patron havali olur falan dersin ama iste yeri geliyor "turk isciler" falan pesine dusuyor adam!
 • 11
  etik kurulu raporuna göre 2 maçta şike teşebbüsünde bulunmuş. kendisi fenerbahçe kulübünün asbaşkanı olduğu için olay kulübü de bağlıyor. böylece mevcut kurala göre 2 maçta teşebbüsten 12x2=-24 puan ceza almaları gerekiyor. tabi bunun için pfdk'nın söz konusu şike teşebbüslerinin ağır şike teşebbüsü olduğu kanaatine varması gerekiyor. kanımca fenerbahçe'ye -24 puan ceza verecekler. daha sonra raporda yazan doğrultuda olaydan bütün yönetimin haberi olmadığı vb gerekçelerle tahkim kurulu indrime gidecek ve fenerbahçe'ye 18 puan silme cezası verilecek. şimdi önemli olan bu ceza hemen mi verilecek yoksa ceza yeni sezonda mı geçerli olacak?

  kaynak: http://www.trtspor.com.tr/....T6LwXO9N_7w.twitter
 • 13
  etik kurulu raporuna göre olay bu arkadaşın üzerine yıkılacak gibi duruyor. negzel lan sen koskoca iş adamı, talimatla iş yap, her şey senin üstüne yıkılsın. bir nevi suçlu tetikçi rolündedir an itibariyle. peki bu duruma üzüldük mü? üzüldük tabi. yanında azmettiricilerini de götürseydi o zaman gram üzülmezdik.
 • 14
  etik kurulu raporundan:

  --- alıntı ---

  ilhan ekşioğlu’nun yönetim kurulu üyesi olması nedeniyle şike faaliyetinin fenerbahçe spor kulübü'ne izafe edilmesinin uygun olacağı, ancak bu eylemden fenerbahçe kulübünün diğer yöneticilerinin haberdar olduğuna ilişkin bir kanıta rastlanmadığı...

  --- alıntı ---

  kendisi etik kurulunda şamar oğlanı olmuştur. kendisi her şeyi yapmış fakat yönetimin bunlardan haberi yokmuş(!)

  çıkıp her şeyi açıklaması gerekiyor artık. o zaman görürüz kimin haberi var, kim kime yansımış?
 • 21
  davanın bugünkü duruşmasında ilhan ekşioğlu'nun çapraz sorgusu yapıldı. trabzonspor avukatı nusret yılmaz, ilhan ekşioğlu'na sorular yöneltti. avukat yılmaz'ın, "aziz yıldırım veya başka yönetici, trabzonspor ve diğer takımların kadrolarını öğrenme gayreti içinde oldunuz mu?" sorusunu sordu. ekşioğlu, "olmuşumdur." diye konuştu.

  ali kıratlı ile konuşmasında 'yolunda yolunda' gibi ifadeler ile işçiler, kırmızı kart ve kırmızı kart gören işçi konularının geçtiğini sordu. ekşiolu, "ali kıratlı ile aramızda yapmış olduğumuz ticari ilişkiyle ilgili konuşmalardan biridir. yapmayı düşündüğümüz turnuvada oynayacak oyuncular ile ilgili. bu konuşmanın ne zaman olduğunu hatırlamıyorum. öyle konuşmalar yapılıyorki içinden cımbızla çekiliyor bazı kelimeler. bu konuşmalar iş ilişkisiyle ilgili turnuvayla alakalıdır." diye konuştu.

  tamer yelkovan ile görüşmelerinde 250 bin dolardan bahsedildiğini belirten yılmaz, bu parayı alıp almadığını sordu. ekşioğlu'nun 'evet' demesi üzerine avukat yılmaz, "fenerbahçe'den alacağınız 183 bin lira, sizin aldığınız 250 bin dolar. ne amaçla aldınız?" şeklinde sordu. ekşioğlu, "bazen her kulüpte olur. kayda girmeyen para alış verişi olur." dedi.

  yılmaz, "bursa'daki taş ocağında işçileri getimek ifadesi nedir, bursa'da taş ocağınız mı var?" şeklinde sordu. ekşioğlu, sercan yıldırım transferiyle ilgili olduğunu söyledi. avukat yılmaz, gizlice getirilmesi ifadesinin ne anlama geldiğini sordu. ekşioğlu, hatırlamadığını kaydetti. avukat yılmaz'ın "tapelerdeki 'üç tarla sürdük, yağmur da yağar ekin de çıkar' sözleri ne amaçlı?" diye sordu. ekşioğlu, "daha önce de söylemiştim. uğur anlamında. herkesin kendine göre uğuru vardır." dedi.

  yılmaz'ın, "tarladaki işçilerden kasıt nedir?" sorusu üzerine ekşioğlu, "trabzonspor'un teşvik girişimi konusuyla ilgili." cevabını verdi.

  'trabzon'da işler farkli galiba. fenerbahçe'de yöneticilerin her şeyden haberi vardir'

  "doğan ercan'a 2 oyuncunun transferinde 100 bin dolar avans verdiğinizi söylüyorsunuz. kulüp yöneticilerinin haberi var mı?" sorusuna ekşioğlu, "trabzon'da işler farklı galiba. fenerbahçe'de herkesin her şeyden haberi vardır." karşılığını verdi.

  ek savunma yapan ekşioğlu, "burada önce şüpheli yakalanmış sonra şikeyle ilişkilendirilmiş. 19 duruşma oldu sadece telefon tapelerine maruz kaldık. ortada hiçbir delil yok. 'şu oyuncu ile para alışverişini gördük, şu belge senden çıktı' gibi sorular sorulmasını isterdim. bunlar benim mağduriyetimi arttırıyor. 11 ay oldu tutukluyuz. bizlerin de tutuksuz yargılanma hakkı olduğunu düşünüyorum. tamamen şike ve teşvik dedikodularından kaynaklandığını, bizlerin de bunları önlemeye çalışmamızdan burada olduğumuzu düşünüyorum. transferde her yol mübah. hatta eskiden adam kaçırma da vardı. hala var mı bilmiyorum. kaleci volkan ile 2008-2009 yılında ücreti görüştük. aramızda büyük fark oldu. bazı yöneticiler 'cebimizden verelim' dediler. bu para da kayıtlara girmedi. bazen böyle şeyler olur." dedi.

  tahliye talebinde bulunan ekşioğlu, "adam yaralayan 27 gün kaldı gitti. trafik kazasında 3 kişiyi öldüren 5 ay kaldı gitti. uyuşturucu madde ticareti 3 ay, tecavüz tutuksuz yargılanmış." ifadelerini kullandı.

  bunun üzerine mahkeme başkanı, "bunları hakim değerlendirir." dedi. ekşioğlu da, "hepimizin çocukları var. kızım okulu bıraktı. bu saydığım suçları görenler bana soruyor 'sen ne yaptın?' diyor. tahliye talebinde bulunuyorum." şeklinde konuştu.
 • 24
  tıpkı şekip mosturoğlu gibi 16. ağır ceza mahkemesi'nin kendisi hakkında verdiği şike kararına ve cezasına "itirazda bulunmadığı" için, yargıtay tarafından hakkında herhangi bir değerlendirme yapılmayacak olan fenerbahçe yöneticisidir. hakkındaki karar verilmiş ve onaylanmıştır. yargıtay sürecinde kendisi açısından onaylanması gereken ayrıca bir karar yoktur.

  dolayısıyla yine "uefa ya da cas yargıtay kararını beklemelidir" tezi daha en başından çürümüştür ki uefa'da beklememiştir zaten.
 • 25
  zat-ı şahaneleri nihat özdemir'in avukatı olarak bilinen son zamanlarda şikecileri ve yolsuzluk yapanları adaleti sağlamak adı altında yeniden yargılama formülüyle aklamaya çalışan metin feyzioğlu'yla görüşmüş. görüşmenin ardından tüm kinini twitter hesabı üzerinden kusmuş. adnan polat, lütfi arıboğan, sedat doğan, ünal aysal'ı açıkça tehdit etmiş ve operasyon sinyali vermiştir. tarihe not düşmek amacıyla bu entryi giriyorum. popolarını kurtarmak için sahne gerisinde ne pazarlıklar, komplolar dönüyor göreceğiz.

  twitlerinin capsi: http://i39.tinypic.com/xbwrux.png