• 1
  bence bu sezon * kaybettiğimiz çoğu maçın ana sebebi ve bana kalırsa futbolun en önemli özelliği.
  ikinci topların bizde kalmaması.

  serbest vuruş, korner, yandan gelen ortalar veya kaleye atılan şutların defans veya kaleciden geri dönmesi sonucu rakip takımın bu toplara tekrar sahip olması çok büyük bir olasılıkla yeni bir gol pozisyonunu doguruyor. biz ne zaman ki bu ikinci topları alamadık, o maçlar hep sıkıntılı geçti.

  ikinci topları aldığınız zaman hem rakibin hızlı kontra atağa geçmesini önlüyorsunuz hem de rakibi daha fazla süre baskı altına alıyorsunuz. büyük maçlarda da skoru belirleyen en önemli şeylerden biri bu oluyor. ilk yarıdaki beşiktaş ve başakşehir maçlarında hiç bir dönen topu alamadık ve sonuç hüsran. özellikle attamah bütün topları toplamıştı.

  büyük maç kazanmak istiyorsak bu alanda taktik çalışmak elzem diye düşünüyorum. ceza sahası yayına fazladan, kanat oyuncularını yerleştirerek orda kalabalıklaşmak çok etkili olacaktır.

  aynı zamanda * zidane'ın en cok önemsediği ve onu mükemmel bir 10 numara yapan durumlardan biri. zira zidane bu konuda çok detaylı bir çalışma yapmış ve bu calışması bilim teknik'te yayınlanmış. sahayı 17 bölgeye ayıran zidane; en önemli bölgeyi ceza yayının çevresi olarak görmekteydi.