resim
Igor Tudor
Görev:Teknik Direktör
Takım:Lazio
Yaş:46
Uyruk:Hırvatistan
 • 7054
  bu adam bizde başarısız oldu. gitti juventus’ta pirlo ile beraber yine başarısız oldu. ama marsilya’yı çalıştırdı şimdi de lazio’yu çalıştırıyor. bu nasıl oluyor diye sormalıyız. okan buruk’u da mesela napoli’nin başına gönderebilmeliyiz. hedefimiz, rakibimiz bunlar olmalı. önce bunların alacağı adamları transfer et, sonra bunları yen, sonra hocanı bunların yerine geçir.

  ekleme: yanlış anlaşılmasın igor tudor’u da çok severim. örnek verdim tanıdık bir isim olduğu için.
 • 7057
  iyi ve potansiyelli hoca. ne olursa olsun son yıllardaki en dominant maç performanslarını izletti bize türkiye’de. maç performansı diye özel olarak söylüyorum çünkü bunu lig geneline, kritik derbi maçlarına yayamadı. ama oynattığı futbol çekirdekçi taraftarı bile oturduğu yerden kaldıran cinstendi, galatasaray’a da çok yakışıyordu. dediğim gibi sezon geneline yayamadı. hem de avrupa’da oynamıyoken. bir de üstüne yoğun maç temposu olsa o sene muhtemelen daha erken kovulurdu bu sebeple. kendini bu alanda geliştirirse avrupanın en iyi teknik adamlarının arasına girebilir kısa süre içerisinde.
 • 7059
  2016-2017 sezonunda arena'da beşiktaş'a 1-0, fenerbahçe'ye 1-0, deplasmanda da trabzonspor'a 2-0 kaybetmişti. başakşehir deplasmanında 4-0 mağlup olmuştu. buna rağmen kendisi ile 2017-2018 sezonuna başlanmıştı, kimse harcamamıştı yani. 2017-2018 sezonuna başlarken de östersund'a elendi, yine yönetim tarafından gönderilmedi. sezona en azından ligde iyi bir giriş yaptı ama ekim ayında arena'da 0-0 biten fenerbahçe maçından sonra performansı yokuş aşağı gitti kendisinin (ve dolayısıyla takımın). beşiktaş'a 3-0 (10-0 olabilecek bir maçtı, allah korudu), trabzonspor'a 2-1, başakşehir'e 5-1 kaybetti kasım ve aralık aylarında. beşiktaş ve başakşehir deplasmanlarından toplam 8 tane yiyerek ayrılıyorsanız, üstelik iki maçın toplamında çift haneli gol yemediğiniz için şükür ediyorsanız, bir de gidip son maçınızda malatyaspor'a deplasmanda 2-1 yeniliyorsanız, sezonun ikinci yarısını göremezsiniz. igor tudor'un olumlu yanlarını ifade etmeye çalışan bir entry ben de girmiştim ama göreve geldiği mart 2017'den itibaren hedef maçlardaki, dönüm noktası olabilecek haftalardaki oyun ve tabela performansı içler acısıydı. 2017-2018 sezonunu hiç göremeyebilirdi, görme şansı verildi. ama değişen bir şey olmadı, o sezonun tudor ile çıkılan hedef maçlarındaki sonuçlar ortada. sözün kısası tudor harcanmadı, tudor'a ayıp da edilmedi. başakşehir'den 5 tane yiyip florya'ya dönen takımın hocasına "imparator fatih terim" diye bağrılır. vodafone park'tan 3-0'la dönen takımın stadında da "imparator fatih terim" diye bağrılır. bunlar çok normal, çok doğal tepkiler. fatih hoca veya bir başka unsur tarafından yenmemiştir igor tudor. kendisine fazlasıyla sabredilmiş, kendisi ile şampiyon olunamayacağı anlaşıldığı anda da yollar ayrılmıştır. iyi de olmuştur o sezon özelinde çünkü biraz daha genç kalınsaydı her şey mahvolabilirdi.
 • 7063
  sosyal medyada 3-5 tane yaşının 10-13 arası olduğunu tahmin ettiğim çocukların iddiaları ile gaza gelip ezber yorum yapmak yerine kendisinin galatasaray dönemini araştırırsanız neden kovduğumuzu anlarsınız.

  bir adam ligi erken açmanın ve galatasaray'ın son kurşunuyla kurulan yüksek bonservis ve yüksek maaşlı kadronun verdiği avantajla 8 puan farkla liderken, sadece birkaç hafta içinde liderin 2 puan gerisine düşüyorsa bir yerde bir problem vardır. galatasaray'da da bu tip problemler genellikle kökünden kesilip atılır. fatih terim'in o dönem boşta olması elbette yönetim adına bu kararın alınmasında kolaylaştırıcı faktör olmuştur ama asıl olay tudor'un takımı fenerbahçe maçından itibaren yokuş aşağı yuvarlamış olmasıdır.

  nitekim terim sonrası tudor'un sıkıntı yaşadığı (sıkıntı yaşadığı demek hafif kalabilir çünkü başakşehir ve beşiktaş maçlarında rezil olmuştuk) maçların hiçbirinde sıkıntı yaşamayarak şampiyon olmuştuk. demek ki sorun tudor'un bazı özelliklerindeymiş.

  bu maçların önemli kısmında fernando sakatlığı nedeniyle, tudor futbolunun en kritik oyuncusu ndiaye'nin de satıldığı için kullanılamadığının ve selçuk inan'ın futbola dair kalan son damlalarının ve ryan donk'un resmen geri dönüşüm kutusundan çıkartılıp kullanılarak şampiyon olunduğunun altının çizilmesi de gerekir.
 • 7064
  galatasaray kariyeri hem oyun hem de sonuçlar açısından tartışmasız şekilde başarısız olan, hellas verona ve olimpik marsilya kariyerleri ise hem oyun hem de sonuçlar açısından tartışmasız şekilde başarılı olan teknik direktör.

  2017 şubat'ta takımımızın başına geçen tudor ile şimdiki tudor arasında dağlar kadar fark var. 2024 model tudor'un lazio'ya da iyi futbol oynatacağını düşünmekle birlikte lazio'da da kalıcı olamayacağını düşünüyorum. bu düşüncemin temelini de insan yönetimi konusunda kendisini bir milim bile geliştirememiş olması yatıyor.

  oyun bilgisini geliştirdiği gibi insan yönetimini de geliştirirse lazio seviyesinin de üstüne çıkması ve o seviyede kalıcı olması gayet mümkün ancak görüp tanıdığım tudor'un bu konuda herhangi bir gelişim göstermesi ihtimalini maalesef çok düşük görüyorum.
 • 7065
  riekerink’ten 2016-17 sezonunun ikinci yarısında beğensek de beğenmesek de şampiyonluk ihtimali olan bir galatasaray devralmış ancak gelir gelmez takımı şampiyonluk yarışından tamamen koparmayı başarmış, takımı 2017-18’in başında östersunds isimli köy takımına daha temmuz ayında eletmiş, nasıl başardıysa kimsenin umudu yokken lige 8’de 7 ile başlamasının yüzü suyu hürmetine 16. haftaya kadar sabredilmiş, onu da peşpeşe trabzon, beşiktaş ve başakşehir’e bir kamyon golle yenilmeyi başararak heba etmiş ve nihayet hakettiği sonla kovulmuştur. sneijder’e yaptıklarına değinmedim bile. teknik direktörlük kariyeri boyunca beşiktaş ve başakşehir’in galatasaray’dan büyük takım olduğunu iddia edip de durmuştur ayrıca.

  tudor iyiydi iyiydi diyenler bu adamın ligin ilk 8 haftasını 7 galibiyet 1 beraberlik ile kapamaktan başka ne faydası olmuştur galatasaray’a? bir de tudor’u methedenler riekerink’i beğenmezler. adam hamza ile mustafa denizli’nin cesede çevirdiği galatasaray’a 2 tane kupa aldırdı son 9 haftada geldiği sezonda. hem de birini fb’den, diğerini de bjk’dan. bu ikisi o sezon ligi ilk 2’de bitirdiler. tudor gibi onlar bizden büyük takımlar demedi. kupa beyinin galatasaray olduğunu biliyordu çünkü riekerink.
App Store'dan indirin Google Play'den alın