• 3901
  adamın bir planı vardı ve buna göre tüm sorumluluğu alıp bir hamle yaptı. o dakikada yenik durumdayken o hamleyi yapmak bile affedersiniz güven, özveri, tecrübe ister. başkası olsa dahi ilan edilirdi. aynı hamleyi şenol güneş yapsa bakın adam tüm hücumcuları oyuna aldı ve maçı çevirdi diyeceklerdi.
  ha hamlesi tutmasaydı bile maçta çok daha üstün oynayan taraf bizdik. sadece şanssız bir mağlubiyet almış olacaktık. ama sözlükte kellesi istenecekti.

  (bkz: 24 eylül bursaspor galatasaray maçı)
 • 3902
  sanırım b planı yok muhabbetinden çok sıkıldı ki alın size b c d planları dedi. yorulan bursaspor a karşı sağlam riske girdi. sevdiği 3 5 1 1 e dönüp tamamen rakip sahaya yığdı oyunu. ilk geçiş dakikalarındaki bir iki top kaybı dışında da başarılı oldu. bursa gibi zor bir deplasmanda ilk yarı bir iki kontra dışında tamamen oyunu eline alıp, ikinci yarıyı tamamen domine edip maçı kazandıran oyun için teşekkürler.
 • 3903
  büyük kumar oynamıştır. mariano'nun çıkmasına hangimiz tepki göstermedik? hele yasin'in girişine..

  ama ne oldu, tuttu bu kumar. sağdan belhanda-rodrigues soldan yasin-feghouli ikilileri ile bursa savunmasını genişlettik. rakip fizikmen tükenince de goller geldi. bunu düşünmek de hocalık başarısıdır kabul etmeliyiz. tudor'a bu galibiyetten ötürü teşekkür ediyorum.

  ama sevgili hocam, feghouli-mariano ikilisi daha iyi olmaz mıydı?

  (bkz: 24 eylül 2017 bursaspor galatasaray maçı)
 • 3904
  kendisini eleştirmek için tetikte bekleyen şımarık, futbol fakiri bebelerin sesini kesmiş hoca. siz galatasaray taraftarı falan değilsiniz, ancak "ben demiştim" diyebilmek istiyorsunuz. bütün maç bursa'yı sahasına hapsettik, rakip kaleci devleşti, aydınus 2 penaltı vermedi, bursa önde olduğu dönemde her duran topu ve taç atışını en az yarım dakika geçirerek kullandı ama hocam hepsinin üstesinden gelip buradaki şımarık zibidileri susturmasını bildi. maçı kazanamasak bile oynattığı futbol ile fazlasıyla umut vermiş hoca olacaktı, şimdi gitsin rahat rahat uykusunu çeksin hak etti aslan.
 • 3905
  futbolcuların beceriksizce gol kaçırma yarışına girdiği bir maçta, çılgınca bir değişiklik yaparak maçı kazanmamızı sağlamıştır. yaptığı taktik değişikliği ile belhanda oyuna çok daha iyi katılmış ve rakip bu diziliş sayesinde çıkamaz hale gelmiştir. hani taktik filan bilmiyor diyenler için bunları yazıyorum. yaptığı taktik değişikliği tutmayabilirdi. oynanan bu harika futbola rağmen yenilebilirdik. ama herkese, buna rakip de dahil, "ben buraya kazanmaya geldim" mesajını vermiş, ve kazanmıştır. bravo gerçekten.

  (bkz: 24 eylül 2017 bursaspor galatasaray maçı)
 • 3907
  devamlı eleştirdiğim ve yetersiz gördüğüm teknik direktörümüz. 24 eylül bursaspor-galatasaray maçında yaptığı değişiklikler futbol denen güzel oyunda çok ender görülebilecek değişiklikler. tuttu mu? evet tuttu. maç çevirdiği sürece kimsenin gıkı çıkmaz. fakat olası bir ters durumda ortalık karışır. inşallah her değişikliği tutar ve kendisiyle ilgili yazdıklarımı bir güzel yerim. galatasaray kazansın ben hamamböceği bile yerim.
 • 3908
  24 eylül 2017 bursaspor galatasaray maçında ki değişikliklerine anlam veremediğim hoca. hadi bir nebze lato'nun yerine garry'i almasını anlarım fakat. yasin-mariano değişikliği tam bir fiyaskoydu.

  mariano hem o oradan oyun kuruyordu hem de yasin'e göre orta kalitesi çok daha iyi bir oyuncu. ayrıca kendisi defansif bir bek değil. saha içi yerleşimlerde neredeyse rodrigues'in bile önünde çıkıyor genelde maç sonlarında. bence çok gereksiz bir değişiklikti.

  zaten oyunun boyunu iyice açmıştık tek eksik oralara girecek oyunculardı. bence yanlış bir teşhis ve yanlış müdahaleler yaptı. yaptığı doğru iş ise, belhanda'yı kalabalıklardan çıkarıp sola atması oldu.
 • 3911
  24 eylül 2017 bursaspor maçında normal düzen içerisinde 5 gol atmamız lazımdı ona tek kelime etme, çık gel delice değişikliğe laf söyle öyle ya da böyle adam sonuç alınca gel sıvamaya devam et yahu nasıl bir ego o amına koyayım... adama kindar diyordunuz ya kişi başkasını kendi gibi bilirmiş derler cidden bir kısım galatasaray taraftarının net tudor düşmanıdır bu kesin.

  gecenin 00:18 eklemesi : maç 1-0 iken yukarıya "gelin tudor hocam güzellemeleri yapan biri vardı" diye entry girip maç sonu silen şahıs, tudor senden daha karakterli emin ol. millete kulp takmaktan keyif alan kendini 80 yaşınnda bir duayen sanan vasıfsız 5 yaşında ki çol çocuk bile senin giblerden daha olgun sende ona emin ol.

  b planı diyordunuz adam z planı ile maç çevirdi.
 • 3913
  24 eylül 2017 bursaspor galatasaray maçının ilk yarısında, dar ağacı kurulmuştu kendisi için.

  ikinci yarı, deliliğe kaçan 2 değişiklik yaptı. (mantık aramıyorum, delilik çünkü) ve böylece o dar ağacını yıktı.

  taraftarın gözünde hiç kredisi yok. sadece 2 puan bıraktı bu sezon ama hala yok.

  umarım ilk derbi zaferinden sonra, bu sorunu da aşacaktır. zira hoca için sınavlar bitmez, bitmiyor!
 • 3917
  kişisel olarak kendisinin teknik direktörlüğünü beğenmem. beğenenin de kendi bileceği iş. bana göre bu akşamki* maçı da büyük taktik deha ile değil oyuncu kalitesiyle kazandı, kimse kendini kandırmasın.

  yalnız sözlükte tudor'u eleştirenlere aklınca laf sokmaya çalışan çol çocuk tayfası da gitsin kumda oynasın. burası galatasaray sözlük, kreş değil.
 • 3919
  24 eylül 2017 bursaspor galatasaray maçının kaderini değiştirmiş midir? evet değiştirmiştir. ancak değişikliklerden önce sağdan soldan yaldır yaldır yardıran bir galatasaray vardı ve mariano oyunu domine etmişti. üstelik bursaspor soluksuz kalmıştı. değişikliklerden sonra biraz soluklandılar. lakin, her ne olursa olsun, tudor “risk budur” dedi ve maçı aldı. eleştirmek kaybetmesini istemek değildir. o kazansın ki biz de kazanalım. tebrikler igor tudor!
 • 3920
  24 eylül 2017 bursaspor galatasaray maçı ikinci yarısında ben yasin değil ama orta sahadan bir ismi alıp eren derdiyok'u sokmasını bekliyordum. kesin gol atmamız gereken maçlarda bence eren ve gomis'in aynı anda sahada olduğu bir yöntem de geliştirmemiz gerekiyor. bugün seken toplarda ceza sahasının dışından şık vuruşlarla iki gol bulmuş olsak da, hücumlarımız genelde kanattan yapılan ortalar şeklinde gelişti ve bu durumlarda ceza sahasında gomis'i tek bırakınca içeride tehlikeli olma şansımız düşüyor. eren gibi hava toplarında etkili bir isim de aynı anda sahada olsa gomis'in üzerindeki baskı da azalacak ve kanatlardan yapılan ortalarda çok etkili hale geleceğiz. orta sahadaki n'diaye, belhanda veya tolga gibi isimler de seken topları toplayacak şekilde ceza sahasının dışında konumlanabilir yine.

  tabi bu söylediklerimi bugün deneyemediğimiz için başarılı olacağını iddia etmek zor. tudor risk aldı ve başarılı oldu. bu tarz maçları çevirmek genelde şampiyonluğa giden yolda anahtar oluyor. çok önemli bir 3 puan kazandık, tebrikler tudor!
 • 3921
  oynadığı büyük kumarı şöyle açıklayayım. olası puan(lar) kaybında ertesi günün ve tüm haftanın gazete, tv, sosyal medya haberlerini bir düşünün. asıp keseceklerdi, zehirli kara bulutları yayacaklardı her tarafa. fenerbahçe medyasından bahsediyorum. yenik durumdayken ve bitime 15-20 dakika kalmışken yalnızca büyük adamların oynayabileceği bir kumar oynadı, çünkü zaten kaybedilecek her şeyi kaybetmişti. bu nedenle bile takdiri hak etti, aldığı büyük risk de kendisine kredi kazandırdı, hareketini yaptı.
 • 3922
  bu akşam mariano'yu çıkarıp yasin'i almasının nedeni mariano'nun o dakikaya kadar olan performansı değildir. yasin'in daha diri ve daha hızlı olması, daha sık ileri geri yapabilecek olmasıdır. tamamen taktik ve diziliş amaçlı bir değişiklikti yani. 2. golümüzü de yasin'in oradan gelen ortasının devamında attık bu arada. "abi niye çift forvet oynamıyoruz", mariano'yu, ndiaye'yi niye çıkarıyor yasin'i, selçuk'u niye oynatıyor'dan başka eleştiri yapamayan tipleri üzmüş teknik direktördür.
 • 3924
  rezil bir hocadır. hatta abartıyorum stajını bizde yapıyordur. bursaspor çok zor deplasmanmış, ulan herifler 30.dakikadan sonra yürümeye başladılar nefesleri kalmadı.
  hem kazma hem kondisyonları yok.bir kere galatasaray takım kalitesi olarak bursaspor'dan 2 kumaş yukarıda. şimdi tudor'un yanlışlarını madde madde anlatıyorum.

  1-) fernando'yu çıkar o stoperlerin arasından. hem adamı ileriye it hemde orta-sahada kalabalık kalalım. çünkü, takım olarak seken topları alamıyoruz.
  gomis dışında sırtı dönük top alan yok.
  2-) belhanda'yı sen aldırdın anladık. adamı sıçsa da sahanın içine sıkıntı yok. ama bu adamı sol kanat bölgesine koy. içeri kırarak oynasın. hani bizde sneijder diye bir adam vardı. kralını yapardı ama sen yedin. çünkü belhanda hem 8 hem 10 numara olarak baskıda her topu kaybediyor ve ayrıca laubali bir adam. kanat mevkisinde daha rahat kalıcağını düşünüyorum. çok güvenme derbiler de tam fosu bence ortaya çıkar.
  3-) gomis ile takım hattını yaklaştır. gomis'i beslemen lazım yoksa seni köşede sıkıştırıp kötü şeyler yapacak. demin dediğim gibi fernando'yu orta-sahaya sok, takımı ileri çıkarsın.
  4-) serdar aziz tehlikeli bir adam. baskıda hata yapmaya müsait. denayer'i acil olarak hazırlaman lazım.
  5-) feghouli hazır, artık formayı ver. her ne kadar rodrigues delisi bir adam olmasam da, yedek olarak ilk olarak alternatif onu hazırla. yasin'i unut. o bir çeşmeboy.
  6-) turkiye ligi için açık konuşuyorum. galatasaray defans yapmayı bilmez. yıllarca yapamadı. biz,atak yaparız,önde bazarız öyle saldırırız . formanın bir ağırlığı var.

  (bkz: 24 eylül 2017 bursaspor galatasaray maçı )
 • 3925
  belki bundan sonra bütün maçları kaybedip gümleriz, belki kazanıp çok erken şampiyon oluruz, bilemem. ama bir konuda şu dakika itibariyle kendisine teşekkür etmek istiyorum; hayvan gibi kondüsyon depolamış takıma. 24 eylül 2017 bursaspor galatasaray maçının ikinci yarının ortaları itibariyle rakibin pili bitmişken galatasaray maçın son saniyesine kadar neredeyse yorgunluk emaresi göstermeden baskıyla oynadı.
  bursaspor belki ortalama bir takım ama deplasman atmosferi olarak çok tehlikeliler. böyle bir ortamda hem radikal değişiklikler yapıp maçı almak hem de takım olarak maç boyu eforla oynamak hocanın eseridir, yürüyedursun.