• bunu da ihtiva eden abilerin galatasaray'ıma geldikleri zaman florya'ya yeni ayak basmış, hayatında ilk kez siyahi insan * görmüş korkudan "buvaaa kurtar beniğaaa" diye hüngür hüngür ağlamış bir sabiydim.

    4-5 sezon süren minnak galatasaray kariyerimde, amca oğlumla beraber hayran hayran izlerdik bu abiyi. yanılmıyorsam 83 doğumluydu. 14 yaşındayken profesyonel sözleşme imzalanmıştı. 1996-1997 devre arasından 2001-2002 devre arasına kadar paf takımımızda gayet şahane top oynamıştı. süratli, fuleli ve çok fena olmayan bitiriciliği vardı. fakat a takımda hiç bir resmi maçta şans verilmemişti kendisine.

    bir de hayal meyal anımsadığım iki kankası vardı. (kingston hariç. o gayet iyi anımsanan bir abimiz.)

    musa ve rush olması lazım. salihu, musa ve rush. bu üçlüden birisinin paf takımı otobüsüyle deplasmana giderken, otobüste vefat ettiğinden öylesine eminim ki. fakat hangisi bilemedim.

    sözüm ona salihu ismi aklıma gelince gözlerim dolar. hem o floryada galatasarayımla geçen yıllarım, suni çim denilen illet, beni takdir etmiş hagi, fatih hocanın belözoğluna yaptığı jip atarı, antremanda çalım deneyen vedat'a fatih hocanın dehşet tepkisi, adı mümin olan agresif görevli dayı (allah rahmet etsin) gibi onlarca yüzlerce irili ufaklı anı.