• 3
  (bkz: #2689637) kulübün iki kangren tarafından birini gömerken diğerini övmek hiç olmamış. ultraslan çok matah bir kuruluş değildir, evet rüzgarın yönüne göre hareket eder ama övdüğü adamlar direk rüzgarı kulübün aleyhine çeviren adamlar. kulübe faydası oldu denilen adamlar ki bence bu da çok tartışılır şu an bu kulübün geleceğine ambargo koymak istemekteler. demokrasiden, hukuktan bahsedip her şey yolunda giderken kulübe çomak sokanları es geçmek üstüne övmek ne diyelim allah kurtarsın at gözlüğüyle olaylara bakmaktan.
 • 4
  katılmadığınız fikri yüzünden birinin nick altına yazmak hiç hoş bir davranış değil. görüşlerine katılmıyorsanız konu başlığı üzerinden muhalefet edip fikirlerinizi savunmaya devam edersiniz. bu çok nahoş bir davranış.

  (bkz: #2689637) ilgili girdiyi yazan yazar arkadaş.

  ekleme: altta yazan yazar arkadaş anlamamış sanırım söylemek istediğim şeyi. ben iamderanged isimli yazarı tanımam etmem, eleştirilmez de bulmuyorum fakat eletirecekseniz yeri yazarın nick altı değil ilgili konunun başlığıdır. orada eleştirirsiniz ve fikirlerinizi çatıştırırsınız.
 • 9
  yönetim ibra olmadı paşa pasa s... gitsin diyen sözde demokratik ve eğitimli yazar. bana lisecilerin maşası olan gözlüklü veledi anımsattı.
  ultraslan ve yarattıkları gayri resmi bilet satış rantına, tribün efeliğine karşıyım. (eskiye oranla etkileri azalsa da devan ediyor.) abuk subuk kişilerle güç yalakalığına giden sahte kabadayi reislerine (nefret edilen bir türkiye tabiri bu kelime) karşiyım.

  ben 2001 2003 yıllarinda tribundeki universite lideri arkadaşlarimla tartışırdım bu oluşum ne ayak diye.
  rahmetli alper ve selin'in adına pankart asıldıği yıllar.
  yahu bedava biletle seni kadikoy deplasmanina götürelin dediler kaç kere hayır dedim.

  mesafemi hep korudum, lise içinden de hatri sayılır sayıda dostum var. neler olduğunu duyuyoruz az çok. adnan polat devrilmese yönetimine alacaği büyüğümle klübün faydası için gönüllu kafa yoracaktım 10 sene önce. o zaman bile lise mevzusuna kafa yorardık paşam.

  boş mevzular değil liseci olduğu için oğlu 10.000$ a çalışsin , pahali akşam yemeklerinj a.ş. ödesinden , store açıp zararina mal yollanan ve ödeme alınamayan lise üyeleri duydu bu kulaklar.
  galatasaray tükenmeyen bir zenginliktir ve lise değil ama kafatasçı liseciler için bu zenginlik onlara hizmet etmelidir.

  haspaam bir baltaya sap olamamış damat gibi mevki bekliyor..
  bu arkadaşta bu zihniyeti savunuyor. eleştirilince ağlamak yok.
 • 10
  liseli olup galatasaraylı olamamanın avukatlığını yapan senin gibi bir çok insan gördüm şu ana kadar. ve şu söylediklerinden bağımsız olarak faruk süren'den hiç hazzetmem kardeşim. fatih terim ve ergun gürsoy olmasa 96-2000 dönemi başkanlığı efsane değil kestane bile olmazdı inan bana. fatih terim olunca da dursun özbek bile şampiyon başkan oluyor biliyorsun. hele allah korusun başımızda kalsa imparator sayesinde o da belki 'efsane başkan' olacaktı.

  faruk süren'e ve burak elmas'a yakın ol ona lafım yok; ama galatasaray ne zaman doğrulsa dikilse kulübün çıkarları adına piyasaya çıkıp kulübün çıkarlarını sabote etmeyi savunma bana!
 • 13
  liseci zihniyetten, sözlükte ultraslan ve yönetime giydirmek için aldığı paraları nerede ezsem diye derin derin düşünen yazar..

  anket açmış biri de:) ben de ibra etmedim. senin gönlün olsun. sözlük kuralları senin açtığın anketle üyelikten atılmayı emrediyorsa seve seve..

  hukuk bilmiyormuş. arkadaşım ne diye ibra oylaması yapılıyor her sene o zaman? hiç yapmasınlar madem öyle? mahkeme iptal eder etmez o ayrı konu. kulüp iç tüzüğü o kulübün ya da kurumun anayasasıdır. değişmediği sürece, ki değişmesi gerekiyor, kanun odur ve ona göre yönetilir. mustafa cengiz bu tüzük kurallarına göre seçildi ve bu tüzük kurallarına göre ibra edilmedi. bu kadar net. kendisini destekleyen topluluğu genel kurulda toplayabilseydi ibra olacaktı. nedense toplayamadı ya da orada tutamadı?!

  kutuplaşmaya bu kadar yatkın başka bir toplum yoktur herhalde dünyada. ua ve mevcut yönetimi eleştirdik diye(az bile yazmışım) liseci de olduk çok şükür. gerçi coğrafya belli, karşıt bir fikre ocu bucu de, popülizmin dibine vur, namın yürüsün, iktidarın sürsün.

  son olarak, ne liseliyim, ne liseciyim ne de o kafatasçı güruhun destekçisiyim. dışarıdan gördüğünü naçizane dile getiren bir galatasaraylıyım diyerek bu gereksiz başlıktaki gereksiz entryi noktalıyorum.
 • 14
  galatasaray’in onundeki esas tehlike ultraslan degil liseci zihniyettir. bu yazar bunu ya idrak edemiyor ya da bile isteye lisecilerle hareket ediyor. ultraslan’in matah bir yonetime sahip olmamasi baska konudur. ultraslan taraftari temsil eden bir kurulus degildir. bir alt gruptur.

  sanki normal siradan bir kongre yasanmis, sanki lisecilerin son donemin tum mezunlarinin tek tip imzayla fenerli besiktasli ayirt edilmeden uye yapilmasinin engellenmesinden dogan kinleri, hinclari yokmus, sanki taraftarla uyeler ve bilhassa da cikarci veya muhafazakar/liseci uyeler ve haliyle de dernek ve dolayisiyla kulup arasinda giderek artan bir gerilim yokmus gibi davranip ibra edilmediniz hadi secime gidin demek o kadar yuzeysel ki!

  hukuka saygiliysaniz oncelikle halihazirda tedbir altindaki ibra kararina iliskin yargi surecinin bitmesini beklemeniz gerekir. zaten sizin niyetiniz bagciyi dovmek oldugundan cengiz simdi secim karari alsa tedbirden istifade aday olarak secime gitmeye calisiyor, yangindan mal kaciriyor diyecek olan da yine sizsiniz, sizin zihniyetiniz! hep beraber yargi surecini bekleyecegiz. sizin galatasaray’i sadece kendinize ait goren fasizan zihniyetinizin kirli oyunlarini pasa pasa kabul edip “aa ibra edilmedik hadi secime gidip aday da olamiyoruz birakalim bu kulubu liseciler istedigi gibi takilsin” demeyecegiz.

  ibra etmeyerek galatasaray’in mevcut nepotik statukosunun devamini isteyen gericiler olarak ilk kursunu attiniz. bu sorunun cozulecegi nihai asamaya variyoruz. ya hep hayal ettiginiz gibi kucuk olacak ama sizin olacak, biz milyonlar gidecegiz, ya da galatasaray hepimizin olacak.

  galatasaray’i ne hayri kozak abimizzzzz diye tislayan liseci biatcilara, ne sebahattin reisssss diye tislayan ultraslanci biatcilara birakacagiz. cunku iki grup da ozunde kucuk cikar sebekelerinden baska bir sey degil. ben biliyorum ki ne uyeler ilk bahsettigim zavallilardan ibaret, ne de taraftar reis pesinde gezinen ultraslandan!
 • 15
  (bkz: #2689637)

  pek nick altı girmem ama ilgili entrysiyle üzen yazardır. halbuki ne kadar güzel ve umut vadeden bir nicki var. bir david bowie şarkısı. muhtemelen oradan esinlenmiştir. bowie'yi pek sevmesem de lost highway filminde otobanda karanlık ıssız yolda iç hesaplaşmalarla ilerlerken arkada bu şarkı çok güzel gidiyordu... https://www.youtube.com/watch?v=aepBpZ3kXek

  neyse konumuza dönelim. yazarın kendisinden ziyade genel olarak söylemek istiyorum; türkiye için kurtuluş savaşı neyse galatasaray için bu olay budur. bu kadar net. karşıt düşünce dediğimiz şey atıyorum diagne'nin iyi futbolcu olup olmadığı konusudur. biri iyi oyuncu der sebeplerini belirtir diğeri değil der sebeplerini belirtir, bu karşıt düşünce ve karşılıklı tartışmadır. ama mevcut ibra konusu ise galatasaray'ımızın kurtuluş savaşıdır.

  dursun aydın özbek'i bile her türlü ibra eden tiplerin gelip de mustafa cengiz'i ibra etmemesinin hiçbir maddi, manevi, akli, sportif, adil açıklaması falan yoktur arkadaş. bu art niyettir. bunun anlamı nettir: siz her ne kadar iyi yönetseniz de her ne kadar tonla zorluğa rağmen 2 yıl üst üste şampiyon olup üstüne mali olarak uzun zaman sonra ilk defa karda kapatsanız da aleni şekilde almamız gereken(bunun temel sebeplerinden biri de sayın mustafa cengiz'i ibra etmeyenlerin bayıldıkları dursun'un yaptıkları) avrupa'dan men cezasını kurtarsanız da başarılı olsanız da taraftar sizi desteklese de sizi sırf bizim isteklerimizi yapmadınız diye ibra etmeyiz ve de tüm taraftarlar hatta dünya buna karşı çıksa da umrumuzda olmaz hiçbiriniz bir şey yapamazsınızdır.

  bu konuda kimse ayak yapmamalı "fikir özgürlüğü ya ehe ehe"nin arkasına sığınmamalı. sığınacaksa da galatasaray'ın iyiliğini düşündüğünü iddia etmesin. bu konu bu kadar net bir konu. 5 yıldır yazarı olduğum, hemen her gün entry okuduğum, yaklaşık 10bin entry yazdığım sözlükte ilk defa bu tarz bir şey söylüyorum. unuttuğum yoksa hayatım boyunca da ilk defa bu tarz "galatasaraylılık ölçer(!)" bir tabir kullanıyorum.

  eğer yıllardır bu kitlenin "küçük olsun ama bizim olsun" zihniyetini bu kadar olayın sonunda göremiyorsanız, kişisel çıkarlarını nasıl her şeyin önünde tutup üstüne taraftarı küçük gördüğünü, galatasaray'ımıza nasıl zarar verdiğini göremiyorsanız da ne diyeyim size. haliyle insanlar bunda art niyet arıyor. çünkü üye olup da bu düşünceyi savunanlar bariz art niyetli. dursun'a 1200 oy çıkıyor lan hala son seçimlerde bile daha neyi tartışıyoruz biz? bu malum liseci kitlenin istediği olsa şimdi hala dursun vardı başımızda.

  bu yapılan bir sürü bireyin iyi niyetli, mantıklı, akıllı düşünüp ayrı ayrı karar verdiği bir konu da değildir. başlarındaki liderleri ne emrederse kitlenin neredeyse tamamı tamamdır dursun'a oy atıyoruz tamamdır mustafa cengiz'i ibra etmiyoruz diyor. duygun yarsuvat başkan olacağını seçimden 2 saat önce öğreniyor ya öyle bir kitleyle karşı karşıyayız ne diyeyim ben daha...