• 2
  hıyarım var diyene tuzla koşanlardan.

  getirin kardeşim yabancı sınırını. bu insanlar biraz akıllıysa kimse maç izlemez paşa paşa serbest bırakırsınız yine ama tabii insanlar örgütlenmeyi beceremediklerinden, ağızlarından çıkan şeyin arkasında duramadıklarından ne yapsanız müstahak gerçi.

  --- alıntı ---

  teleset mobilya akhisarspor başkanı hüseyin eryüksel, süper lig'de 14 yabancı oyuncuya izin veren sistemin denendiğini ancak başarılı olmadığını söylerken, bu sayıyı kademeli olarak azaltarak kulüpleri ve futbolcuları mağdur etmeden sorunun çözülebileceğini dile getirdi. "zararın neresinden dönersek kardır" diyen eryüksel, a milli takım'a yabancı oyuncu alınmasının da yolunun açılması gerektiğini savundu.

  cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın, katıldığı bir televizyon programında süper lig'deki yabancı futbolcu sayısının azaltılması gerektiğini açıklamasının ardından konu, futbol paydaşları arasında tartışmaya açılırken, teleset mobilya akhisarspor başkanı hüseyin eryüksel, 5+3 kuralının uygulandığı bir önceki sisteme dönülmesi gerektiğini dile getirdi.

  eryüksel, "türkiye dünya üçüncüsü olduğu zaman yabancı kontenjanı 5+2 idi. biz 14 yabancılı sistem ilk çıktığında buna karşı olduğumuzu dillendirmiştik. ancak bugüne kadar deneme yanılma yöntemiyle yol alındı. bence bunun da denemesi gerekiyordu. denendi ve olmadı. zararın neresinden dönülürse kardır. 14 yabancı gerçekten çok fazla. ben bir önceki sisteme dönülmesi taraftarıyım. ancak kulüpler pek çok oyuncu ile 4 yıllık sözleşme yaptı. bu da 4 sene mevcut kuralla gidilecek anlamına gelir. bu durumda kulüplerin portföyüne bakılır ve sayı kademeli olarak yani her sene 1 ya da 2 azaltılarak alt seviyelere çekilebilir" dedi.

  kendi ülkelerinde milli olmamış futbolculara a milli takım'ın kapısının açılması gerektiğinin altını da çizen hüseyin eryüksel, "oumar niasse bizde oynarken, bu öneriyi getirmiştik. pek çok spor dalında bu uygulama varken futbolda neden olmasın? bu örnek almanya başta olmak üzere pek çok ülkede mevcuttur. bunun dışında basketbolda avrupa şampiyonu olan slovenya'da 5 numara oyuncu abd'liydi. bence a milli takım'da da yabancı oynatabilelim" şeklinde konuştu.

  --- alıntı ---

  edit: kaynak sabah gazetesi. linki vermek istemedim.
 • 3
  bu kafayla oralara nasıl geliyorlar anlamıyorum. aynı açıklama metni içerisinde; milli takıma zarar verdiği için yabancı oyuncuları ülkeden kovmayı ve milli takım kalitesinde yeterli yerli oyuncu olmadığı için yabancı oyuncuları milli takıma devşirmeyi savunarak saçmalamada yeni bir çağ başlatmış.

  bu kafayla süper lig seviyesindeki bir kulübe başkan olabildiği için devlet nişanı ile ödüllendirilmesini ilgili mercilere tavsiye ediyorum. :(
 • 4
  istediği taktirde 0, yazıyla sıfır yabancı oynatabilme hakkının olduğunu bilmeyen ya da işine gelmeyen yalak şey.

  bence sadece yabancı sınırı isteyen kulüplere sınır getirilsin. madem o kadar destekliyorlar, hoşlarına da gider herhal. hem o çok sevdikleri milli takımlarına oyuncu hazırlayarak da vatani bir fedakarlıkta bulunmuş olurlar öyle değil mi?
 • 7
  yaptığı açıklama çok saçma, muhtemelen siyasi sebeplerle böyle bir şey söyledi. ancak 0 yabancı oynatabileceğinin farkında olan bir başkandır kendisi. 9 yabancı futbolcuyla süper ligde en az yabancı oynatan takım akhisarspor bu sezon. 17 de yerli olmak üzere tffye bildirdikleri kadro 26 kişilik.
 • 9
  benim kendisi hakkında en çok merak ettiğim şey, açıklamasında ki "14 yabancılı sistemi denedik ve başarılı olamadık" iddiasıdır. bu sistem şu an 3.yılında ve ülke olarak elde ettiklerimize bakalım;

  - ligin yayın haklarının katar'lılar tarafından satın alınarak, yurt dışına açılması.
  - avrupa'ya en pahalı türk oyuncu transferini gerçekleştirmemiz.
  - artan lig ve oyun kalitesi.
  - transfer piyasasına çeki-düzen gelmesi.
  - ligin orta düzey takımlarının bile, avrupa'da takır takır maç kazanmaya başlaması.

  sadece 3 yılda böyle bir aşama kaydedebilmiş iken, "başarılı olamadık" nasıl diyebiliyorsun be adam? velhasıl sen haklı ol yukarıda saydıklarımız başarı olmasın, yabancı sınırlı sistemle 56 yıllık lig tarihinde ne gibi başarılara imza atabildin de 3 yılda yeni sistemden mucize yaratmasını bekliyorsun?
 • 13
  --- alıntı ---

  “yabancı sınırı gelsin” diyen akhisarspor başkanı hüseyin eryüksel, akhisar belediye başkanlığı seçimini, chp adayı besim dutlulu’ya kaybetmiş. akhisar halkı da hüseyin eryüksel’in vizyonsuzluğunu görmüş ki tercihini diğer adaydan yana kullanmış.

  https://twitter.com/.../1112878926953697282

  --- alıntı ---

  (bkz: yabancı sınırı gelsin propagandası)