• 1
    fatih terimin en büyük aşkıdır. hem beklerde hem kanatlarda hızlı oyuncu kullanmaya bayılır. tabii ki 2018 yaz transfer döneminde yine bu tarz 432523 oyuncu isteyecektir. tabii ilk alacağı oyuncunun emre mor olmasını bekliyorum.
    bu tarz oyuncular terimin elinde daha bir değerlenebilir çünkü onlara dribbling özgürlüğü verir. garrynin bu sene, emre morun 2016 daki performanının özeti de budur.
  • 2
    eskilerden bugüne bir markanın kullandığı ünlü bir reklam sloganı der ki 'kontrolsüz güç, güç değildir.' şimdi çıkarın 'güç'ü yerine hız koyun. sonuç uçan kanat oyuncusu. sever miyiz? deli gibi, manyak gibi... bruma'sından emre mor'una, garry'sinden onyekuru'suna... lakin hız beraberinde bir zaafı da getirir. top kontrol zaafiyeti. hem hızlı olup hem de bu zaafın olmadığı adamları da bize bırakmazlar. misal leroy sane, misal ousmane dembele vs vs. hocamız da sever speed gonzales tipi kanatları. o yüzden de her daim elinin altında bir tane bulundurur. en son elinde olansa henry onyekuru. lakin bu adamın top kontrolü saydıklarım içersinde en zayıf olanı. topa hükmedemiyor. ve gönül rahatlığıyla diyebilirim ki bu adamın yerinde şu an emre mor olsa emin olun daha farklı şeyler konuşuyor olurduk. zira emre'nin top kontrolü fevkalade. önümüzdeki yıl için de muhtemelen kadromuzda olacağını düşünüyorum. ha kiralık ya da satılık orasını bilemem. en başa dönecek olursak, hız her kanat oyuncsunda olması gereken bir özellik değildir kanımca. orta saha özellikli kanatlar da günümüzde hayati öneme sahiptir. asimetrik 4 4 2 oynayacaksan misal orda olmazsa olmazındır. hocamızın uçan kanat sevdasından vazgeçmesi sonrası transfer dönemi kapalı olduğu için takviye yapamayacağımıza göre belhanda'yı böyle bir pozisyonda değerlendirebiliriz. zira onyekuru'nun olduğu taraf ciddi savunma zaafları yaratmakta. son olarak 03-0-2019 tarihinde bb erzurumspor - galatasaray maçında yediğimiz golü örnek verebiliriz. bu ve bu gibi gollerin arkasındaki ana etmen de bu yetersizin* savunma yapmamasıdır. belhanda'nın da konudaki meziyetlerinden bahsetmeme gerek yok sanırım.