• 1
  yahu serbest piyasada dolaşan hisse senetlerini alınca kulübe nasıl fayda sağlayacakmış bu ekşiciler onu da yazmışlar mı:)

  günlük piyasada dönen hacim 7 milyon tl'nin üzerinde olmuş. sen 10 ekşici bir araya gelip 100 liralık alacağın senetle mi değerini arttıracaksın kağıdın. komik bile değil. bir de alınacak senetlerle söz sahibi olunması falan hedeflenmiş ki daha fazlasını okuyamadım artık.

  gidin storedan iki forma alın imkanı olmayan insanlara dağıtın daha iyi.

  http://finans.mynet.com/...galatasaray-sportif/
 • 3
  sourlions isimli ekşicilerin dün akşam aşağıdaki duyuru ile yeniden açıkladıkları hiç bir işe yaramayacak kampanya..

  http://gss.gs/xYT.jpg

  kampanyanın çıkış noktasını bristol city'nin şu hikayesine dayandırmışlar:

  http://gss.gs/Iva

  bu hikayenin ve adı geçen bristol city kulübünün bizim durumumuz ile örtüşen hiç bir tarafı yok. twitter'da hashtag ile döndürmeye çalışmışlar.. görüp, durumu anlayamayan renkdaş olabilir düşüncesiyle açıklamaya çalışayım.

  - galatasaray spor kulübü bir dernektir ve dernekler kanununa tabidir. özel şartlarla alınan üyeler tarafından seçilen başkan ve yönetimler tarafından yönetilmektedir.

  - hisseleri alınması planlanan galatasaray sportif a.ş, galatasaray spor kulübü derneğinin %100 sermayesi ile kurulmuş bir şirkettir. kurulduktan sonra halka arz edilmiş güncel halka açıklık oranı %33,57’dir. yani şirketin %66,43’ü hala derneğe aittir.

  - dernek ayrıca bir satış yapma kararı almazsa bu sadece %33,57 hisse içerisinden hisse alınabilir.

  - bence imkansız ama diyelim çok iyi organize olundu, hisselerin %15 i toplandı ve hukuken mümkün mü bilmiyorum ama bir araya gelindi. derneğin elinde %66,43 hisse olduğu için a.ş yönetiminde %15 hisse ile hiç bir söz hakkınız olamaz.

  - a.ş den hisse alarak da dursunların seçildiği kongrede tek söz söyleme hakkı bile olmayacağını söylememe bile gerek yok.

  özetle, bir galatasaraylı olarak 1 adet de olsa gsray hisse senedi sahip olmanın manevi tarafı olduğuna inanıyorum. ama hisse satın alarak yönetimde söz sahibi olmak da gerçekten imkansız.