• 126
  form durumu düzelmezse tribüne çıkacak oyuncu kendisi olacak gibi görünüyor. çok üzücü bir durum kendisi için. en olgun çağlarındayken talihsiz bir sakatlık yaşadı. şimdi geri gelmeye çalışıyor ama pek de kolay olmuyor göründüğü kadarıyla. bu form durumu kendisini de çok üzmüş olmalı ki mutsuz görünüyor. umarım tez zamanda eski haline döner.
 • 127
  gerçekten çok üzülerek yazıyorum ama henry domercant bize yar olmayacak maalesef. 2012-2013 sezonu başında malum transfer süreci içinde unics kazan'ın nasıl bir ahını aldık bilmiyorum ama hep rakip takımlarda ağzımızın suları akarak izlediğimiz domercant'ın önce geçen sezon yaşadığı büyük diz sakatlığı, devamında da yakasını bırakmayan ve son olarak bu sezon başında da yaşadığı küçük sakatlıklar yüzünden fiziksel anlamda maalesef oldukça kötü durumda olduğunu düşünüyorum. kariyeri sona erdiğinde screen'den çıktıktan sonra topu alıp attığı şutlarda belkide avrupa'nın gelmiş sayılı skorerlerinden biri olarak anılacak, buna şüphe yok ama domercant'in hücum repertuarını sadece bununla sınırlamak haksızlık olacaktır. gerek ikili oyunlardan sonra bulduğu pozisyonlarda çembere gidişleri gerekse yüksek top hakimiyeti sayesinde 1 e 1 hücumlarda kendi şutunu yaratma özellikleri o'nu avrupanın elit skorerleri arasına sokmak için yeterli seviyedeydi. -di diyorum çünkü malum sakatlığı öncesinde de yavaşlayan ayakları ve deformasyona uğrayan fiziği, sakatlık sonrasında kendini iyiden iyi belli etmeye başladı ve hücum repertuarlarından bazılarını yitirdiğini rahatlıkla görebiliyoruz. bu sezonun ilk euroleague maçı olan montepaschi siena maçında kaydettiği 11 sayıyı, topu toplam süre olarak 4 veya 5 saniye içinde atmış olması keza ikinci maç olan olympiakos maçında ise top elinde oldukça tamamen takımın ritmini kaybetmesine ve basit top kayıplarına yol açması onun yeteneklerini kaybetmesinden öte fiziksel özelliklerindeki değişimden dolayı oyunundaki evrilmeyi de rahatça gözler önüne seriyor. elbette onun gibi bir nokta şutör sağlıklı olduğu sürece bu takım için büyük bir güç olacaktır ama euroleague arenası ve ender arslan! gerçeği de düşünülürse domercant'ın verebilecekleri az çok kestirilerek kendisine sezon başında teşekkür edilmeli ve elit seviyede denilebilecek bir yabancı oyun kurucu daha kadroya eklenmeliydi. patlayıcı özellikleri olan bir 2-3 numarada tercih edilebilir diye düşünenler olacaktır ancak carlos arroyo'nun yaş ve diğer özellikleri de düşünüldüğünde son 2 maçtaki gibi 30'ar dakika seviyelerini sezon boyunca ne kadar götüreceğini kestirmek biraz şüpheli.
 • 128
  2013-2014 sezonu için en önemli transferlerimizden birisi olarak görüyorduk kendisini. malum geçen sezonun tamamını sakat geçirmişti. yazın güçlenir, kendine bakar ve bu sezona damga vuran oyunculardan biri olur diye görüyordum, ama şu ana kadar tam bir hayal kırıklığı. en önemli özelliği olan şutları çok kötü. bildiğimiz domercant, kendi şutunu yaratan bir oyuncuydu, ama gel gelelim artık kendi şutunu yaratmasını geçtim, kendisine ikram edilen boş şutları bile çok kötü kullanmaya başladı. kaçırdıkça hırs yapmaya da başladı.
  3 kasım 2013 galatasaray tofaş basketbol maçının 2. çeyreğinde ergin hoca'nın artık dayanamayıp kendisini oldukça sinirli bir şekilde dışarı alması, kanaatimce kendisinden yavaş yavaş umudunu kestiğini gösteriyor.
 • 133
  acilen galatasaray basketbol takımından gönderilmesi gereken ruhsuz oyuncu. yaşadığı ağır sakatlık sonrası bir sene hiç oynamasa da koçu ona güvenmiş, takımda tutmuş. ama kendisi koçunu pişman etmek taraftarları çıldırtmak için her şeyi yapıyor. tamam şutların girmez hücumda, sakatlığın kadar eskisi kadar çevik değilsindir şutunu yaratamazsın, perdelemeden rahat çıkamazsın eskisi gibi. o zaman ne yaparsın, şutların girmiyorsa farklı şeyler denersin hücumda olmadı hücumu arkadaşlarına bırakır savunmaya odaklanırsın, takıma enerji katarsın. ama bu beyimiz geçen üç ayda her türlü tolerans, tahammül gösterilmesine karşısın kendisine, her maçta aynı top kayıplarını yapıyor, aynı zorlama şutları daha önce 100 kere girmemesine rağmen atıyor. üstüne üstlük savunmada da yokları oynuyor, kaçak güreşiyor, 10 küsür dakika oynadığı maçlarda bile geri bile koşmakta zorlanıyor. bugünkü maçta sakat olan cenk'in her şeye rağmen verdiği mücadeleyi, 30 küsurluk arroyo'nun 35 dakika oynadığı maçta son ana kadar savaşmasını görüp hiç utanmış mıdır kendisinden, çok merak ediyorum.
 • 134
  kendisi eğer savaşmıyorsa, vücudu elvermediğindendir. tam sakatlıktan çıktığı dönemde bütün as oyuncuların sakatlanıp kendisine daha fazla yük binmesi kendi suçu değildir. ek olarak kariyerinin hiçbir bölümünde iyi savunmacı olmamıştır. hücumda bu kadar top kullanıp kaçırması da ruhsuzluğunu değil aksine kazanmayı ne kadar istediğini gösterir. kariyeri boyunca oynadığı takımların en skorer oyuncusu olmuşken, şimdi kendine toptan kaçmayı yediremiyor ve sorumluluk almaya çalışıyor. ben de kahroluyorum kendisini bu halde görünce ama kızamıyorum da.
 • 135
  17 kasım 2013 galatasaray banvit maçının ya ilk çeyreği ya da ikinci çeyreğiydi, takıldı düştü pasını verirken... yumuşak bir düşüştü, düşerken ayağını yere koyup daha yere temas etmeden kalkabilirdi ama o şınav pozisyonunda yere düşmeyi tercih etti zihni buna onu zorladı daha doğrusu... bence hala dizinin korkusunu yaşıyor... iyi bir rehabilitasyon süreci geçirmemiş gibi...
 • 137
  ayakları o kadar yavaşlamış ki yao ming'i getirsen bire birde o bile savunur o derece. şut istikrarı ise tamamen bitmiş. 4 tane sakat var takımda ikisi sezonu kapamış *, ikisi 3 ay yok *. ama ben bunlardan birini bile gönderip yabancı kontenjanında yer açmayı düşünmem. direk domercant gider. şu anki haliyle bir euro chanlenge takımında anca yer bulur domercant. acı ama gerçek.
 • 138
  ergin atamanın kendisine özel set çizmesi gerektiğine inandığım oyuncu. 2 senedir oynadığımız set üzerinden verim alamıyoruz kendisinden. baseline in bir ucundan diğerine pozisyon almaya koşarken ki suratının aldığı ifadeyi izleyenler bilir. bu adamı o kadar koşturmak verimini düşürüyor. üstüne perdelemelere takılıyor sürekli. rakip hocalarda sürekli oynadığımız bu oyunu çözmüş olacak ki sürekli adam değiştirerek savunma yapıyorlar. bunları göz önünde bulundurup henry e özel set çizmek saha doğru olur gibi
 • 139
  kendisini, o zamanın efes pilsen basketbol takımında oynarken, tekelsporun alt yapısında oynayan erkek kardeşim sayesinde canlı izlediğim ve o günden bu güne bende bir basketbol efsanesi olmuş mancınık basketbolcudur. galatasaray erkek basketbol takımında olan şansızlığı ve buna bağlı olan formsuzluğu yakında bitecek ve beko basketbol ligi basketbolcu görecektir.
 • 140
  sakatlık dönüşü almış olduğu sürelerin artmasını beklerken, tepetakla aşağıya doğru giden oyuncu. son euroleague maçında* 5 dakikadan az süre alıp dibi görmüştür. iki defa arka arkaya aynı sakatlığı yaşamış olması kendisinden görmeye alışık olduğumuz potaya kat etme özelliğini neredeyse sıfıra indirmiş durumda. bu durum belli ki şut ritmine de etki ediyor olacak ki set sonunda boş şutlar geldiğinde bile yüksek yüzde yakalayamıyor. manuchar markoishvili' nin sakatlığıyla artan dakikaları, malik hairston' ın takıma katılımıyla tekrar aşağıya inecekmiş gibi görünüyor.
 • 141
  artık tahammül sınırlarını zorlayan oyuncu. bu akşam oynanan stelmet gora maçında 1/5 iki sayı, 2/6 üç sayı istatistikleriyle yine delirtmiştir. zaten sakatlığının da etkisiyle potaya gitme özelliğini de tamamen kaybetmiş artık. maaşı, tazminatı neyse gönderilmeli ve top 16 öncesi mutlaka transfer yapılmalı.
 • 142
  kötü oynadığında yerin dibine sokulduğundan iyi performansının hiç edilmesine gönlüm el vermedi. 20 aralık 2013 bayern munich galatasaray basketbol maçı'nda attığı 15 sayı ve verdiği görece daha iyi izlenimle olumlu bir yolda olduğunu gözler önüne sermiştir. her şeyden önce yüksek iş ahlakı ve karakteri nedeniyle saygı duyulmalı ve elinden geleni yaptığı için kendisine gereken değer verilmeli...
 • 144
  play-offlara kadar ritmini bulması, bütün sezon boyunca oynanmış oyunu bitirip, yeni bir el ile oyuna yeniden başlamamız anlamına gelir. arroyo'nun sırtından saha içi liderliği almaya en müsait isim kendisidir çünkü ve bizim arroyo'yu dinlendirebilmemiz demek arroyo'dan aldığımız şu muazzam katkıyı daha da fazla kılacaktır.

  işte o zaman rahat rahat (bkz: let the hunt begin) diyebiliriz.
 • 145
  son maçlarda yavaş yavaş ritmini bulmaya başladığını seziyorum. 24 şubat pazartesi tofaş-galatasaray maçında takım ne kadar kötüyse domercant o derece iyiydi. ayaklarından geçirdiği ağır sakatlıklara rağmen hırsı ve azmi geri dönüşünü kolaylaştırdı. dönüşlerde ki hızını biraz daha arttırıp ayakları hareketlendikçe çok daha önemli işlere imza atacaktır bu sezon