• 2
  hayvan hakları federasyonuymuş.

  bazı insanların içindeki nefret o kadar büyük ki bu nefreti bastırmak için herhangi bir şeye bağnazca bağlanıp kendilerince sevgi gösteriyorlar. bu şey genellikle politik doğruculuk yapabilecekleri bir şey oluyor ki çevrelerinden biraz sevgi görebilsinler.

  ama işte o nefreti yenemiyorlar. çünkü aslında seviyoruz dedikleri şeye gösterdikleri de sevgi değil. çünkü hiçbiri gerçek anlamda sevilmemiş. sevgi nedir bilmiyorlar. o sevgi dedikleri sadece içlerindeki nefreti bastırmaya çalışmaktan başka bir şey değil.
 • 3
  değil bir hayvanı, bugüne kadar doğada en küçük bir canlıyı bile incitmemeye, zarar vermemeye çalışan bir insan olarak sayısı kontrolsüzce artan, insanlara karşı saldırganca davranma eğilimi gösteren sokak köpeklerinin haklarının insan haklarının ötesine geçtiğini görüyorum. yaşadığım muhitte 2 ay önce ilk okul çağındaki bir kız öğrenci köpek saldırısından kaçarken araç altında kalarak hayatını kaybetti, çoğu yerel basında çıkmak üzere gün aşırı sokak köpeklerinin saldırdığı, öldürdüğü, yaraladığı insanları görüyorum. köpek saldırısı yüzünden okula, alışverişe gidemeyen insanlar var yine çevremde. bu hayvanlara çarpmamak için direksiyon kırma sonucu gerçekleşen ölümlü trafik kazalarını görüyorum. kimse köpekleri gaz fırınlarında yakın demiyor ama insanların can sağlığının da korunabileceği bir çözüm üzerinde zaman kaybetmeden yoğunlaşılmalı.

  bu soytarı sayfa da fırsattan istifade hocamıza saldırmış, bu tipler karşılaşılan her türlü felaketi bir şekilde sokak köpeklerinin haklarının yenildiğine yontuyorlar. deprem oluyor, sokak köpekleri enkaz altından insan çıkardı haberleri çıkıyor, insanlar virüs kapıyor, sonuç ortada. tadı iyice kaçtı bu durumun. herhangi bir canlının özgürlüğü, diğer bir canlının özgürlüğüne, canına tehlike arz ettiği yerde bitmeli.
 • 4
  mümkün olduğu kadar gündemde tutulması gereken konu. ben dahil binlerce galatasaraylı bu platforma bağışta bulunmuştur. bu derneğin ismini gördüğünüzde bir adım uzakta olun. şimdi ameliyat ettirecekleri, mama alacakları hayvanların bağışlarını, fatih terim' in kötü olması için dua eden galatasaraylı olmayan mahlukatlardan toplasınlar. lütfen sayfalarını şikayet etmeyi unutmayın. galatasaray ve onun değerleriyle uğraşanın çocuğu olmayacağını anlasınlar bu şeref yoksunu insanlar.