resim
Hasan Arat
Görev:Başkan
Takım:Beşiktaş
Yaş:64
Uyruk:Türkiye
  • 15
    bjk seçim sürecini fanatik beşiktaşlı arkadaşıma futbol sohbetlerinde partnerlik edebileyim diye yakından takip ediyorum. hasan arat’a yapıştırılan “burak elmas v2” etiketi bir yandan çok doğru bir yandan da çok yanıltıcı. söylemleri, projeleri, seçim süreci elmas’a çok benzese de başarılı bir dönem geçirirse kıyas edileceği kişi burak elmas olmaz kendisinin. projelerini, vaadlerini, yönetimini vs bir kenara koyarsak çok beyefendi birisi gibi duruyor. tabi bunların hiçbirisi göreve gelmeden belli olmaz ancak türk futbol ortamı serdal adalı’dan çok hasan arat gibi isimlere ihtiyaç duyuyor. bir de ligin üç sezondur beşiktaş’sız olması da can sıkıcı bir durum. amaç sadece galatasaray’ın değil türk futbolunun marka değerini artırmak olmalı. o yüzden konferans ligi’nde neredeyse sıfır çekecek bir beşiktaş’tan ziyade uefa’da çeyrek final zorlayacak bir beşiktaş bizim daha çok işimize yarar.

    biz tökezlemediğimiz sürece bize yetişme ihtimalleri zaten yok. o yüzden o açıdan tedirgin değilim. umarım hasan arat seçilecektir.
  • 19
    seçildiği takdirde beşiktaş ile bahçeşehir koleji'ni birleştirip basketbol takımında ciddi bir atılım yapacak başkan adayı. daha önce telekom bizden önce euroleague yapar diyorduk, telekom yerine beşiktaş yazalım artık. beşiktaş bizden önce euroleague yapar, bizde özenerek izleriz. bizde de erden timur 3 senenin sonunda euroleague diyordu, şuan dünyanın en kötü organizasyonu bcl'de sürünüyoruz. taraftar böyle olunca yöneticiler de bol keseden sallayıp vaatlerini tutmaz tabii, neyse.

    beşiktaş'ın, akatlar'ın devamlı dolduğu bir ortamda evinde maç kaybetmesi zor. alimpijevic ve nedim yücel gibi çok önemli iki değer var ellerinde. bahçeşehir, bir oyuncuya senede 700-800 verebilecek güce sahip bir takım. hatta jamar smith'e senelik 1.5 veriyorlardi 2 sene önce. bütçe konusunda beşiktaş'ı çok ciddi bir şekilde destekleyecekler. böyle bir ortamda beşiktaşlı iş adamlari ve yönetim de kendi cebinden iyi bir para koyup beşiktaş'ı zirveye oynatır. basketbol salonu konusunda da projesi var hasan arat'ın. altyapı konusuna hiç girmemiş çünkü beşiktaş her sene en az 1 altyapı oyuncusunu rotasyona katıp türk basketboluna kazandırıyor. galatasaray'ın senelerdir yapmasını beklediğim atılımı hasan arat seçilirse beşiktaş yapacak yani. gel de özenme. neyse. belki kendisi seçilirse galatasaray yönetimi şevke gelir, kamçılanır ve su basketbol şubesine gereken ilgiyi gösterir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın