• 1256
  (bkz: #2785504)

  bak beyim moderator olmussun, madem rahatsizsin, 3.kez kapat/sil basligi. hak da veririm, millet burada guncel olaylardan uzaklasip spor icerikli seyler gormek istiyor. ancak isine gelen basliga izin ver, hosuna gitmeyeni sil...

  neymis, biri bir elestiri yapinca hemen vatan haini oluyormus. dogru, mesela secim basligi ve siyasi propaganda yapilan basliklarda bu durumu elestiren bir kisi ciktiginda benzer hakaretlere, lince maruz kaliyor. o zaman bir sey yok, hasan sas vurunca auuwww.

  siyasi konulara da tipki futbol basliklarinda gordugumuz gibi linc kulturu hakim. ya da daha dogrusu, spor basliklarinda tipki siyasi tartismalar gibi linc kulturu hakim. her ikisi de sozlugun temel sorunu. bu soylediklerim kuyuya tas atan deliler icin gecerli degil.

  edit: bir de esad esed eset, her neyse sey et, kendi halkini katleden, milyonlarcasinin ulkeden kacmasina ve yollarda telef olmasina sebep olan, teror orgutlerini ulkeye dolduran ya da dolmasina izin veren, ulkesini ruslara ve iranlilara satan kallesle omuz omuza savasmaliymisiz. pes! futbol oyunu olan degil.

  edit2: hem basligi silen, hem de baslikta iyi niyetli temenni yazanlara dil uzatan kendisi. cok ilginc. aksi her turlu paylasim burayi siyaset meydanina cevirir zaten. yazdiklari kendi gorusudur, haklilik payi da var ancak basliga yazilan destek entrylerine laf etmesi sacma. benim tepkim buna ve daha once basligin 2 defa(benim gordugum) silinmesine.
 • 1257
  (bkz: #2785504)

  ne de güzel yazmış, ellerine sağlık dediğim yazar, moderatör, süper star.

  insan bazen bu keşmekeşin, bu kaosun, bu şiddetin, bu fanatizmin içinde yalnız hisseder. sonra bir yazı okur ve tekrar aynı kaygıları olan, aynı umutları olan, aynı hayalleri olan insanlar olduğunu görür. bu durum hayata karşı gerçekten motive edici unsur oluyor.
 • 1258
  (bkz: #2785504)

  yazısında suriye'nin resmi hükümeti ile beraber, suriye'nin kuzeyini ve orta doğu'yu boka çeviren ypg, pkk ve ışid unsurlarını kıskaca alıp bu tehditi beraber ortadan kaldırmasını önerdiği için eleştirilen moderatör. kendisini eleştirenler aynı zamanda esad'ın ülkesine 72 milletten teröristi de isteyerek aldığını düşünüyor.

  sırf aynı zihniyetten diye 200 bin kişinin çatışma kaynaklı ölümüne ve iki, üç milyondan fazla insanın da yerinden edilmesine sebep olan * ve hakkında arama kararı bulunan sudan diktatörü ömer el beşir'i krallar gibi istanbul'da ağırlarken sorun yok ama kendi ülkenin sınır güvenliği için ve 5 milyon mültecinin evine dönmesi için başka bir diktatörle ilişki kurunca owww.

  pkk'nın ve ypg'nin bugünlere gelmesindeki en büyük pay sahibi barzani her ankara'ya gelişinde devlet töreniyle karşılanıp, sözde kürdistan bayrağı göndere çekilirken, türkiye seninle gurur duyuyor diye karşılanırken sorun yok ama kendi ülkemiz adına hem askeri kaybımızı azaltacak hem de mülteci sorunundan kurtulacak esadlı bir çözüm bulunca owww.

  kendisini eleştirenlerin derdi katliam, terör, şehitler, mülteci sorunu falan değil. direkt olarak günlük politika. bu sebeple allah kendisine sabır versin eminim özel mesajla falan da darlıyorlardır.

  kendisine tavsiyem çok takmaması. üç vakte kadar söylediği öneri gerçekleşip esad ile kolkola fotoğraflar paylaşıldığında bugünler hiç yaşanmamız gibi davranılacak.
 • 1259
  anlamayanlar için basit bir çeviri.

  barış harekatının yapılmasının mecburiyete dönüştüğü süreci eleştiren, haklı yazar. barış harekatına ihtiyacımız olmasını eleştiriyor, işler buraya gelmeyebilirdi; harekata gerek kalmazdı diyor.

  ordumuz, ana kuzusu askerlerimiz başarılı olup bu riskli durumdan ülkemizi çıkartacaktır. ancak bu risklerin alınmasına uzanan kötü kararları eleştirip tepkimizi belli etmezsek, yarın da yaptığı her hatayı böyle telafi ede ede ülkemize zarar vermeye devam edecek çeşitli siyasi kişi ve gruplar.
 • 1260
  (bkz: #2785504)

  ilgili entrysinde yanlışın nerede olduğunu çözemediğim yazar ve moderatör. olayların akışı anlattığı gibi oldu, eksiği yok fazlası var. ayrıca barış pınarı harekatına destek konusunda ciddi bir ikiyüzlülük var. güney sınırımızda terör koridoruna elbette hayır, ordu bunu son teröriste kadar temizlemeli ama bunu bir partinin propagandası haline getirip "herkesi partimize davet ediyoruz" demek insanları bölen başlıca etmendir. orada sizin gençlik kollarınız mı var yoksa türk ordusu mu? burada bile particilik oynayanların hataları yüzünden şimdi askerimiz orada. bir neo-osmanlı hayali uğruna komşundaki yangına benzin dökersen o sana da sıçrar. kafanı çevirdiğin her yerdeki suriyeliler boşuna gelmedi buraya milyon milyon. suriye'nin kuzeyi kendiliğinden ışid, ypg vs terörist yuvası olmadı. yazarın eleştirisi buna.
 • 1262
  muhtemelen savaşı bir faşist gibi koşulsuz desteklemek yerine savaşın ortaya çıkmasındaki kusurları da sorguluyordur.
  muhtemelen kabineyi beraber topladığımız tatil kankamızın bir düşmana dönüşmesinin sebeplerini sorguluyordur.
  muhtemelen 5 yıl önce başbakanlık binasında ağırlanan sdg liderinin bugün neden terörist olarak görüldüğünü düşünüyordur.
  muhtemelen işid’ten kaçırılan süleyman şah türbesi için kimden yardım aldığımızı merak ediyordur.
  muhtemelen sdg’ye destek için barzani kuvvetlerine ve diğer güçlere sınırımızı açmamızın terörü desteklemek olup olmadığını sorguluyordur.
  muhtemelen kendisine sunulan her türlü yemin üstüne atlayan insanların nasıl bu kadar sığ düşündüklerini anlamaya çalışıyordur.

  işi zor; kolaylıklar diliyorum.
 • 1265
  #2785504 numaralı entrysi ile sözlük formatının olanca esnekliğini kullanan moderatör.

  entry tartışmalı bir gol olsa ilker yasin heyecandan hem gol hem penaltı diye bağırır, maçın hakemi cüneyt çakır olsa avrupa maçında devam derken galatasaray maçında hele de galatasaray attıysa 4 dakika var incelemesi yapıp faul kararı verirdi.

  öyle bıçak sırtı bir entrydir işte...
 • 1266
  (bkz: barış pınarı harekatı/#2785504)
  biat kültüründen ırak, okuduğunu anlayabilen, doğrusu veya yanlışı taraf olmadan tespit edebilecek herkesin hak vereceği bir girdi yazmış renktaşım.
  --- alıntı ---
  muhtemelen kabineyi beraber topladığımız tatil kankamızın bir düşmana dönüşmesinin sebeplerini sorguluyordur.
  muhtemelen 5 yıl önce başbakanlık binasında ağırlanan sdg liderinin bugün neden terörist olarak görüldüğünü düşünüyordur.
  muhtemelen işid’ten kaçırılan süleyman şah türbesi için kimden yardım aldığımızı merak ediyordur.
  muhtemelen sdg’ye destek için barzani kuvvetlerine ve diğer güçlere sınırımızı açmamızın terörü desteklemek olup olmadığını sorguluyordur.
  --- alıntı ---
  hiç yorum içermeyen, kimsenin doğru değil diyemeyeceği, pür doğrular. bu bilgiler eşliğinde yazdıklarına yine de burun kıvıracak olanlar olacak maalesef ama ne olursa olsun "doğruyu" yazmaya devam edecek.
 • 1268
  (bkz: #2863074)

  içimizdeki irlandalı. akıl tutulması diyeceğim ama diyemiyorum. fatih terim şl maçı öncesi yaptığı açıklamadan dolayı bile ceza almışken "ben sana şerefsiz niye onu vermedim diyebilir miyim?" lafından dolayı ersun yanal'ın ceza hak etmediğini düşünüyor.

  o halde fatih hoca gelecek maç sonrası "ben size o*** çocuğu diyebilir miyim?" desin bu mantıkla. şu ersun'un laflarını fatih hocamız dese neler olabilirdi düşünsene.

  objektif olmaya çalışmaya gerek yok, göte göt demeyi bilmek lazım.

  üzgünüm harry, elendin.