• kimlere yakın, kimlere uzak olduğu gayet belli olan fotomac isimli gazetenin, galatasaraylılıktan fenerbahceliliğe geçmiş(!) yazarıdır.
  zat-ı muhteremin sahip olduğu bakış açısı, galatasaray aleyhine yazarken kendini kaybedişinden belli olmaktadır.

  son haftalarda okumak değil de satın almak zorunda kaldığım malum gazetede bu kişinin yazılarını okuyunca galatasaraylı olmak ile tekrar iftihar ettim. hangi düşüncenin cazibesine kapılıp da "çılgınlıkla kol kola yürüyen aşk"tan vazgeçip, birbirine her zaman ve her yerde karşıt durmuş diğer takımın taraftarlığına başlamasına dair merakım büyük olacaktı, eğer emre belözoğlu sene başında malum transferi yapmamış olsaydı. belki de aynı hikayedir, biri öncedir diğeri sonra diye tahmin ediyorum.

  27 ocak 2009 tarihli yazısının galatasaray ile ilgili bölümünde şunları yazmıştır:
  "hakemler bu sezon adaletsizlik sarmaşığı. ama küfürbaz futbolcuları besleyen sistemi de görmezlikten gelmeyelim. galatasaray, sivas'ta kural hatasından medet umacağına, kaptanlık bandının çamura bulaşmasına tepki göstersin. skibbe, küfreden futbolcusuna arka çıkıp hakemi suçlarken, kendi rütbesini söktü. cinayet romanlarının sonunda, gerçek suçluyu bulmak için, küçük bir delil yeterli olur bazen.

  ***

  böylesine ilkel mazeretlerle, kendilerini kurtarmak isteyenler, küfürbaz ve saldırgan futbolcuların cesaret kaynağı oluyorlar. o yüzden tribünleri baştan çıkaran hakemleri tırnak içine alırken... futbolcuların ve teknik adamların kirli tırnaklarıyla, hakemlerin sırtını kaşımayı bırakalım. "
  http://www.fotomac.com.tr/...z1291-50120-110.html

  aynı sayının galatasaray sayfasında; yayıncı kuruluşta gösterilen yeni görüntü kaydı ile, yardımcı hakemin küfür değil, su sıçratma gerekçesi , görme kabiliyeti olan gözlere mıh gibi çakılmışken; kalkıp da ümit karan'a verilen cezanın yanlışlığından bahsedeceği yerde; "küfür ve küfürbazlık" üzerine ahkam kesmeyi uygun bulmuştur. küfre karşı olan hassasiyetini, malum taraftarın malum staddaki terbiyesizlikleri hakkında gösterebilmek gibi bir konuda görebileceğimizi sanmıyorum. neden yazsın ki onu? ümit karan'ın sivasta uğradığı adaletsizliğe sadece "oh olsun, iyi oldu" biçimindeki at gözlüğüyle bakan birisi olsaydı anlayacaktım. ama zat-ı muhterem hızını alamamış; "bakan körlüğünün" mahcubiyetini taşımaktansa, galatasaray klübüne, teknik direktörüne ve kaptanlık müessesesine karalamalar yapmayı münasip görmüştür. bunların objektifliği de, adalet anlayışı da, insafı da elbette tam ve olması gerektiği gibi olmayacaktır. hele konu galatasaray olunca bu iyice imkansızlaşır.

  aynı şahıs; galatasaray'ın büyük taraftarına karşı organize edilen ırkçılık iftirasına ön saftan katılmayı ihmal etmemiş, bu büyük fırsatı kaçırmamıştır. yeri geldiğinde savaşa ve insanlık suçlarına karşı sergilediği duruşun, yandan rüzgar yemiş biçimde kaykılmasına da ancak galatasaray gibi, bunlar için dermansız bir yara, dayanılmaz bir acı sebep olabilirdi.
  nitekim, her türk stadında gerçekleşen, kimine göre ölçüsü kaçırılabilen bir protestonun içinden, tasvip etmesek de sadece bize ipotekli olmayan tezahuratı çekip, galatasaray aleyhine fiktif bir kampanyanın temsilcisi olmak, demek ki büyük bir fırsatmış. öğrenmiş olduk. savaş karşıtı olup da, malum adamın verdiği asker selamını, üstelik de bu selam o esnada akıllara ilk olarak gazze'yi getirirken, sindirebilecek kadar midesi varsa, bu ancak ve ancak kendisinin hazım problemi olacaktır.
  bu konudaki üstün hamlesini (!), aşağıdaki, satırlarda belirtmiş, arada galatasaray hakkında başka yaftalar icat etmeden de rahat edememiştir. buyrun okuyalım;
  "..galatasaray, lincoln'ün yokluğunda, futbolundaki yoksulluğu belgeledi ama kaptanlar da kırmızı kartla onaylatıyor varlıklarını. günahları kulaklarından çekmeyenleri, dipsiz bir kuyu içine çeker. hatırlatırım!.. "
  ve geliyoruz, amacına ulaşmış olmanın hazzını en çok yaşadığını tahmin ettiğimiz muhteşem finale;
  "..ne utançtır ki, bizim ülkemizde dürüstlük mecburi değildir. irkçılığın bile itibar görmesi de sebepsiz değildir."
  http://www.gazetelervehaberler.com/...otomac-gazetesi.html

  işte tablo budur galatasaraylı, tanı bunları lütfen. gör ve bil, öğren ve kanıksa, unutma ve umursamazlık etme. herbirimiz faniyiz. bugün varız, bir gün ölüyüz. ama galatasaray gibi, galatasaray hazımsızlığı da ilelebet var olacaktır. ancak; ne olursa olsun, her zaman hak edene layık olduğu tepkiyi gösterecek olan, bunu yaparken de kişilik haklarına taciz konusunda elalemi değil şanlı kimliğinin edebini gözetecek olan, büyük galatasaray taraftarının varlığı da tartışılmaz bir kesinliktir.

  onulmaz yaralarınıza avuç dolusu tuzlar tutar bu renkler bay yalçın; hepsi tarihte, bugünde ve gelecekte. hepsi kalemlerde, akıllarda en delinmez kalkanı tutacaktır galatasaray aşkının üzerine.

  benzerleri için kullandığımız finali, kendilerinden esirgemeyelim; ne haliniz varsa görünüz beyefendi...
 • http://www.fotomac.com.tr/...11/03/29/iz_birakmak

  --- alıntı ---

  adnan polat'a gelince... gidecek büyüklüğü gösteremeyen adamları.
  böyle un ufak edip gönderirler. onlardan geriye de bir kol saati kalır. zavallı gösterilerde kullanılan!
  --- alıntı ---

  hooıjdonk'dan ve ergün penbe'den dem vurarak efendilikten bahsetmiş fakat yazının sonunu nasıl becerdiyse adnan polat'a getirmiş ve yukarıda yazıldığı gibi bitirmiş.

  adnan polat'ın eline diline sağlık zamanında saati iyi geçirmiş birilerine ve acısı hiç çıkmıyor.
 • http://www.fotomac.com.tr/.../06/21/genc-katliami

  çok doğru bir yazı kaleme almıştır.

  tabii bunu kötüleyecek, bizim yönetici zihniyetinde sebil gibi taraftarımız olduğu için sıkıntı yok. hala tomaj ujfalusi diego forlan jose antonio reyes dider drogba başlıklarına entariler döşeyip, çocuk kesin. siz o entarileri döşerken; berk neziroğluları sinan osmanoğlu berkin kamil arslan ve bunlar gibi değerlerimiz sonlarının cem sultan gibi olacağını düşünmeden edemiyor, farkında mısınız?

  wayne rooney lionel messi david de gea vs. vs. vs. hiç mi bir kıvılcım çakmıyor? 3 sene sabrederim, yine de formamı kombinemi alır gelirim bir ben mi diyorum?
 • müptezel.

  lan oğlum 3 temmuza kadar fenerbahçe feto savcılarıyla kucak kucağaydı. acaba bunda aziz yıldırım'ın roketsan'ın muhimmat planını suriyeli bir işadamına servis etmesinin payı var mı? arkadaşlar fotoğrafları koymuşlar.
  http://spor.mynet.com/...p;mapp=1&start=0

  hatırlar mısın hakkı aziz yıldırım bir divan konuşmasında "onlar yemek yerken gezip tozarken bizim hakkımda soruşturma açmışlar" dedi. neden zoruna mı gitti?
  ne güzel yahu sen ergenekon balyoz kumpaslarının savcılarıyla kol kola dolaş seni vurunca bağımsızlık.

  http://haber.sol.org.tr/...ubu-var-haberi-55326
  http://www.haberturk.com/...isiz-infaz-yapiliyor

  bakın nasıl yalıyorlar fetoyu.
  camianızın ne olduğunu bilmesek
  http://spor.mynet.com/...p;mapp=1&start=0
 • bu orlandolu çocuğunun neticesinden çıkarıp çıkarıp yazdığı yazı fotomaç denilen passat yalayıcılarının manşetinde ve başlık "türkiye bu yazıyı konuşuyor"
  uyuma galatasaray taraftarı. türkiye'de spor basını namına kendine yer bulan bu düzenin gazetesinde kendine ayrılan izbe köşeden, aziz yıldırım'ın eliyle ve aziz yıldırım'dan aşağı kalmayarak şampiyonluklarımıza iftira ediliyor, adalet aklıyla dalga geçercesine balık gibi kokuşmuş bu balık hafızalı habis, tarlaların sürüldüğünü, köpeği olduğu başkanının "aziz yıldırım şike yapmışsa fenerbahçe için yapmıştır." dediğini unutmaya ve unutturmaya çalışıyor, bu arada suçu kendilerinden yıkabileceklerini düşündükleri camiamızın onurlu renklerine hakaret ediyor ve çamur atıyor.

  biz 17 haziran'da tüm masa başı oyunları yıkarak, federasyon'a başkaldıran, recep ankaralı, harun erdenay, turgay demirel gibi aziz yıldırım'ın paralı veterinerlik ettiği, bu tek derdi ve tasası kadıköy'de yenilmemek olan çubuklu iblisleri duruşumuzla yerin dibine gömmüş şampiyon taraftarız. bugün bize yakışan; bu haddini bilmeden, galatasaray'ın 2006, 2008'deki şampiyonluklarına dil uzatacak kadar birilerine güvenen akıl sağlığını yitirmiş yazar görünümlü dondurma seviciyi kendi köşesinde şike şike özür diletmektir.

  bu bağlamda, sözlüğümüzdeki bütün yargı mensubu kardeşlerimi göreve çağırıyorum. bizler de gerek galatasaray sözlük, gerek de diğer sosyal mecralardan tepkimizi en üst perdeden göstermeliyiz. unutmayalım ki, haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır. bu vesileyle siz değerli taraftarlarımızdan change.org aracılığıyla başlattığım kampanyama destek istiyorum.
  kampanya linki: http://gss.gs/cBF

  saygılarımla
  bursadan gelen gol haberi
 • nam-ı diğer huawei hakkı;

  kendisini tanımak, akıl sağlığının yerinde olmadığını anlamak, bilmeden, anlamadan yazdığını fark etmek için şu gazete yazısı fazlasıyla yeterlidir;

  http://www.fotomac.com.tr/...k-icin-herkes-siraya

  özet geçelim, maç esnasında "golün adı huawei" reklamındaki huawei'yi futbolcu zannederek maç sonrası yazdığı yazıda:

  - hele huawei bir harikaydı

  cümlesini kurarak futbola ve futbol yazarlığına ayrı bir bakış açısı getirmiştir.