• 1
  ukdeyi counsel 14 temmuz 2013' te vermiş.

  ikisi de futbol tarihinin gördüğü en muhteşem forvetlerdendir.

  hakan şükür, galatasaray forması dışında çok başarılı olamamış olsa da hem galatasray formasıyla hem de milli takım performansıyla adını dünya futbol tarihine yazdırmıştır. sadece bizim ligimizin değil, dünya futbol tarihinin en golcü oyuncularından biriydi. kafa toplarındaki hakimiyeti, pres gücü ve zaman zaman bitiricilik konusunda sıkıntı yaşamasına rağmen yanına yaklaşılamayan gol rakamlarıyla bir galatasaray efsanesi oldu.

  drogba ise hakan şükür' e kıyasla daha özellikli bir adamdı. çok güçlü, teknik, yırtıcı bir forvetti. elbette üstün fiziği ve uzun boyuyla o da hava toplarında çok iyiydi ama hakan şükür' ün hava hakimiyeti bence daha üst seviyedeydi. yine drogba teknik ve fizik güç olarak hakan şükür' den daha iyi seviyede olsa da hakan' ın gol rakamlarına ulaşamamıştır. yani hakan şükür' ün maç başına gol ortalaması daha yüksektir.

  tabii bu başlık hangisi daha iyi forvetti kıyaslaması değil benim açımdan. ikisi de çok farklı özelliklere sahip muhteşem hücum oyuncularıydı. ikisinin de galatasary formasıyla unutulmaz golleri vardı ama benim en unutamadıklarım;

  drogba-real madrid' e attığı topuk golü
  hakan şükür-bologna' ya attığı inanılmaz estetik kafa golü

  benim açımdan unutulmaz maçları;

  drogba-süper kupa finalinde uzatmalarda fener' e kafayla çakıp kupayı getirdiği maç.
  hakan şükür- ali sami yen' de milan' a karşı son 3 dakikada bir gol atıp bir de penaltı yaptırarak çevirdiği maç.