resim
Hakan Çalhanoğlu
Takım:Inter
Mevki:Ön Libero
Yaş:30
Boy:1.78
Uyruk:Türkiye
 • 1926
  milli takımda attığı 18 golün 7'sini hazırlık maçlarında atmıştır. kendi takımındaki sistemin iyi bir parçası olması, çıktığı 88 milli maçın bir tanesine bile damga vuramadığı gerçeğini değiştirmiyor. şu milli takımı hep beraber izlemesek yutacağız biz de. adam 11 yıldır milli formayı giyiyor. 11 yıl.

  gol falan da değil ya olay. sadece "o kadar golü var hülo" denildiği için gol örneği veriyorum. pozisyonu itibarıyla da canını dişine takarak bir torreira'lık yaptığı tek maç hatırlamıyorum ben.

  hadi 11 yıldır hatıralarda tek maç bile bırakmayan adamı galatasaraylı diye hep birlikte övelim. "ulan şu maçı nasıl hatırlamazsın eşek herif" diyecek varsa beri gelsin. 11 yıl olmuş sonuçta, illa vardır. ama yok işte.
 • 1928
  öyle bir pozisyonda oynuyor ki, takımın enerji noktasında. arkasında ve önünde hatta yanındaki isimler kadar iyi olabilir kendisi bunu niye anlamiyoruz bir çözemedim. arkasındaki adam kendi kalesine abanıp gol atan samet, önündekiyse... önünde de kimse yoktu sahiden. santrforsuz oynuyoruz.
  bu takımı hakan ve arda üzerine kurmuyorsak o zaman bu oyuncularin vasat oyununa da laf söylenemez. oyuncularin bir kismi disinda asil elestirilecek yer federasyon ve yönetimdir.
  edit: arkasina davinson, yanina torreira, önüne icardi verdik de mi oynamadı?
 • 1929
  bu adam bundesliga'da, sonras milan ve inter'de oynayıp da bizim milli takaımda oynayamıyorsa veya etkili olamıyorsa sorunu kendisinde aramaktan vazgeçip orta saha kurgumuza ve oyun yapımıza bakmamız lazım. bazı oyuncular sistem içinde çok daha etkin bir oyun oynadığı gibi, etrafındaki oyunculara göre de oyunları değişiyor. biz kendisini kullanacak veya regista ile oynayacak bir oyun mu oynuyoruz bilemedim. bizim orta sahada iyi bir delici yok, ceza sahası koşusu yapan yok. ileride etkili bir santroforumuz yok. topu ileride tutamıyoruz biz. sürekli bir geçiş oyunu arıyoruz veya rakip gömüldüğü zaman pas oynuyoruz ancak onda da delici adam eksilten oyuncumuz çok az. çok fazla top kaybı ile sürekli geriye koşu atmak zorunda kalan bir takımın ileride çoğalması veya takım boyunu ileriye yönelik kısaltması çok zor olacak. keşke gelse bize torreira yanında iyi gidebilirdi. savunması iyi bir kanat oyuncusu ile birlikte...
 • 1930
  hakan çok iyi, takım kötü geyiği cidden sıktı.

  hakan leverkusen’de bal gibi 10 numara oynuyordu. gökten yanında barella dumfries dimarco ile regista düşmedi bu adam. o zaman da almanya’da estirip milli takımda hiç bir şey yapamıyordu. 10 senedir oyuncular, hocalar, sistemler değişiyor ama hakan’ın bahanesi hep aynı.

  milli takıma uymuyor. tamam kabul edelim milli takımın oyuncu havuzu çok iyi değil. elde un, tuz, nohut suyu, leblebi tozu bir de dünyanın en mükemmel ananası var. eldeki malzemeden olsa olsa nevşehir simidi çıkıyor. belki dünyanın en berbat simidi ama iyi veya kötü bir şeye benziyor. bunun neresine ananas koyacaksın? “abi ananas çok lezzetli, italya’da çok moda her tatlıya koyuluyor”. yahu elde nohut suyu var kardeşim. illa ananası bir yerlere sokuşturacağız diye nohut kötü tuz koktu şeklinde bahaneler dinliyoruz.

  velhasıl milli takımda “eğreti” duran, “kanserli” hücre kendisidir. yaşı ilerledikçe papazlık huyu da çıktı ya neyse. yanında önünde arkasında makine gibi oyuncular yok. hakan da önliberoda fazlasıyla yumuşak karın oluyor. milli takımdan kesilmediği sürece bir şey başaracağımızı sanmıyorum. nitekim 10 senedir her başarısızlığın içinde bayrak adamlardan biri de hakan.
App Store'dan indirin Google Play'den alın