• 1
  tam adı gustavo alfonso ayón aguirre olan 85 doğumlu 2.06 boyunda meksikalı basketbolcu.

  fuenlabrada'yı sıkı takip ettiğim için şimdiye kadar kendisini sözlüğe nasıl yazmamışım şaşırdım. en sevdiğim oyunculardan biridir. fuenlabrada'nın avrupa ve nba basketboluna hediye ettiği isimlerden biri. kariyerine uzun süre meksika ve güney amerikada devam ettikten sonra 2009 yılında fue'ye geldi ama önce venezuela ardından ispanya 2.ligi takımlarında oynadı. 2010-2011 sezonu ile yeniden fue forması giydi ve asıl çıkışını orada yaptı. takımdan esteban batista gibi yıldız ayrılınca yetenekleri iyice gün yüzüne çıkmaya başladı ve takımın yıldızı konumuna geldi. 2011-2012 sezonunda sadece 12 maç formamızı giyebildi ama ligi istatistik anlamında darmaduman etti. 12 maçta 29dk - 16s - 8r - 2a ve 23 ranking puanı ile ligin mvpsi konumundaydı. zaten bu performansın ardından fue gibi bir takımın onu elinde tutmasına imkan yoktu ve 1,5 milyon dolar gibi yüksek bir boy-out ücreti ile nba'de new orleansın yolunu tuttu. geçtiğimiz haftalarda takas yolu ile orlando magic'e transfer olmuş. adı son dedikodularda barcelona-real madrid ve efes pilsen ile anılıyor. eğer avrupaya dönmeye karar verirse, alıcı gözle izleyin derim kendisini. büyük yetenek.

  doğuştan bir ribaund yeteneği var. şut yeteneği pek yok ama ona rağmen potaya yakın aldığı topları çok büyük yüzde ile bitirebiliyor. müthiş bir savaşçı. pota altında yer tutmayı bilmesi en büyük avantajı. bu sayede hücum ribaundlarında etkili olabiliyor. bu kadar pota altında etkin olan bir oyuncu için çok uzun boya sahip değil ama hem atletizmi hem de yer tutma becerisi ile savunması gayet tatminkar. ayakları bir uzuna göre çok çabuk, bu hem savunmada hem hücumda kendi adına büyük avantaj. kaptıkları toplarda hızlı hücuma en çabuk giden oyunculardan biri oluyor çoğu zaman.

  nba'i avrupa kadar detaylı takip etmediğim için avrupaya dönmesini çok isterim. efes alabilirse kendisini, büyük iş yapmış olur. umarım kariyeri için en doğru kararı verir. sakatlıksız,başarılı bir kariyeri olsun. fuenlabrada taraftarı olarak gönlümde yeri hep ayrı olacak.

  http://4.bp.blogspot.com/...GUSTAVO%2BAYON_1.jpg
  http://www.youtube.com/watch?v=1Rl1a2Dx5mw