• 1
  --- alinti ---

  galatasaray tribünlerinde yumruk şovu başlatan ve türkiye'de ‘oley’ tezahüratının yaratıcısı olan güngör tekin 04.01.1953'de istanbul'da dünyaya geldi. futbol hayatına üsküdarspor'da başladı. 1975-76 sezonunda giresunspor'da oynarken, galatasaray'a kiralandı. sezon sonunda galatasaray'a transferi yapıldı. 1979-80 sezonunda kanada'nın toronto blizard takımına transfer oldu. kanada'dan döndükten sonra 1981-82 sezonunda fenerbahçe'de bir sezon futbol oynadı ve ardından mesleğini bıraktı. üç kez a milli takım formasını giyen tekin, defansta hızlı sert oyunu ve hava toplarına hakimiyeti nedeniyle başarılı bir stoper olarak tanındı.

  --- alinti ---

  ukdeyi veren: zizonkovac (11/4/2009 01:48)
 • 2
  bu da galatasaray dan fenerbahçe ye geçen futbolcular kervanındandır. bize 1975 1976 sezonunda giresunspor dan geldi. 1980 sonrası amerika'yamı, kanada'yamı bir yerlere gitti. oradan da fenerbahçe'ye geldi.

  bugün futbolcuları tribünlere çağırıp, oley oley oley çektiriyorsunuz ya. hah işte bu tezahüratın yaratıcısı bu elemandır. kötü futbolcu değildi ama asıl şöhretini bu yumruk şovuna borçludur. fenerbahçe sırf bu yumruk şov için transfer etti bu arkadaşı.

  bildiğim kadarı ile ingiltere ye bir türk ün soktuğu en yüksek miktarda eroin nedeni ile uzun yıllardır ingiltere de ve daha uzun yıllar cezaevinde yatacak.
 • 3
  raşit çetiner'e karşılık, rahmetli erdoğan arıca ile birlikte fenerbahçe'ye verilmiş eski futbolcumuz. 1998 yılında ingiltere'ye uyuşturucu sokmak isterken yakalanmış ve 23 yıl cezaya çarptırılmıştı. bildiğim kadarıyla hala hapiste ve çıkmasına 2 yıl gibi bir süre kalmış.

  futbol dünyasının unuttuğu isimler arasındadır.