• 1
  galatasaray'imizin baskan tarafindan sahip cikilmayan spor hissesdir gsray.

  cok zarar ettirdin bana cok... ustelik sike sorusturmasindayken bile malda yakalanmamistim. ayrica geri kalan spor hisseleri arasinda yuzde 50 duserek bu sike sorusturmasindan en cok zarari alan hissedir gsray....

  sonra baktik ki, unal baskanimiz yaptigi aciklamada, klubun borclarini kapamak icin yuklu hisse satimlari gerceklestirmis. 170 - 200 bandindan satislar gelmis... klubun payi yuzde 55 e kadar dusmus...

  yani bu sike sorusturmasindan en cok etkilenen hisse. yonetimin, hisse bu kadar dusukken satis yapmasi da tuzu biberi olmus.

  peki ya durum soyle olamaz miydi? hisseler bu denli dusukken, satis yapilacagina, unal baskan yapilmasi gereken harcamalari ilk etapta cebinden karsilasa, ki bu 20 milyon euro civaridir, ve sike sorusturmasindan sonra potansiyel bir spor endeksi artisiyla birlikte yukselecek olan gsray hisselerini yukaridan verse, harcadigini sattigindan dusse, hem kendi kar ederdi, hem galatasaray kazanirdi, hem de yatirimcisini uzmezdi.

  gel gelelim olay tamamen tersine isledi.

  bugun hala en iyisi 250 ortalamalarla, 300 ortalamalarla malda bekleyen yatirimcilar var. galatasaray'in neredeyse satacak hissesi kalmamis - elinde bulundurdugu yuzde 55- baskan, ortalama 190 lardan elinden cikarmis durumdayken, insani bazi dusunceler kapliyor...

  bunlardan en onemlisi, unal aysal'in galatasaray hisselerinin daha da deger kaybedecegini sezerek ortalama 190 liradan yuklu hisse satisi yapmasidir. en kotu durumda bile 160 liralari goren hissenin zirveleri 420 liralara tekabul etmekteyken, eger hissenizin geleceginden eminseniz bugunku degerler dip degelerine cok yakin oldugundan alip yaparsiniz. fakat egr degilseniz - ki allah korusun ama durum bence bunu gosteriyor - unal baskanin yaptigini yani yuklu satisi yaparsiniz. bu satis beni yatirimcisi olarak gercekten urkutmektedir. umarim cok acil para bulunmasi gerekmistir de hisseler zararina satilmistir. yoksa ayvayi yatirimcilar olarak coktan yemisiz...

  icimden acaba baskan bu seneki sportif basariya inanmiyor mu diye geciriyorum.. sampiyonlar ligine gidildigine klube en az 30 milyon euro tiko para girecek, olasi fener , bjk ve ts cezalarinda, galatasaray cok buyuk ihtimalle avrupada yalniz yuruyecek ve geliri katlanarak artacak... acama ben cok mu optimist dusunuyorum? butun bu ihtimalleri baskan tabiki benden daha iyi degerlendirebilir... nitekim degerlendirmistir ki buralardan yuklu satislar yapmistir. bu durum da acikcasi beni hissenin gelecegine dair korkutmaktadir.

  olasi bir geri cekilmede, ki bence unal baskanin bekledigi de budur, hisseleri yerine koyacaktir. fakat bu geri cekilme nereye kadar gelebilir? 80ler mi? 90lar mi? nedir bunun dibi? kucuk yatirimcilar bu seviyelerle nasil mucadele etsinler? zaten beline kadar battiklari hissede, bir yuzde 50 lik geri cekilmeyi daha nasi kaldirabilsinler?

  gsray i diger spor hisseleriyle karsilastirarak yaziyi temel amacindan saptirmak istemiyorum. fakat sunu acikca soyleyebilirim ki, gsray spor hisseleri arasinda en sahipsiz kagit durumunda bulunmaktadir...

  8 subat 2012 itibariyle yapilacak olan divan kurulu toplantisinda, umarim bu durum enine boyuna ele alinir...

  ayrica:
  http://haber.gazetevatan.com/...cekler/429355/5/Spor
 • 2
  --- alıntı ---

  borsa istanbul'da işlem gören galatasaray sportif aş hisseleri şirket yönetim kurulunun aldığı bedelli sermaye artırım kararına rağmen günü yükselişle tamamladı.
  genel olarak bedelli sermaye artırım kararlarına negatif yönde tepki veren yatırımcılar bugün galatasaray hisselerinde bedelli sermaye artırım kararına rağmen günü yüzde 2,21 artışla tamamladı.

  güne yükselişle başlayan galatasaray hisseleri, ikinci seansta bedelli sermaye artırımı kararından sonra ilk seans kapanışına göre yüzde 2,68 oranında gerilese de günlük bazda yüzde 2,21 oranında yükseliş kaydetti.

  galatasaray hisseleri 18 haziran 2012 tarihinde yapılan yüzde 400 bedelli sermaye artırımı haberinde 3 işlem gününde yaklaşık yüzde 30 oranında değer kaybetmiş, 13 eylül 2012 tarihinde yönetim kurulunun aldığı ikinci bedelli sermaye artırımı kararında ise bir günde yaklaşık yüzde 14 gerilemişti.

  sermaye piyasası kurulu (spk) galatasaray'ın 13 eylül 2012 tarihinde aldığı yüzde 300 oranında bedelli sermaye artırımı kararını, 1 şubat 2013 tarihindeki kurul toplantısında, halka açık ortaklıkların yapmayı planladıkları sermaye artırımlarında ortaya çıkan nakit sermaye koyma borcunun, ortaklığa nakit dışındaki varlık devrinden kaynaklanan borçlara mahsup edilmek suretiyle yerine getirilmesi işleminin önemli nitelikteki işlemler arasında sayılması gerektiğini bildirerek reddetmişti.
  galatasaray'ın piyasa değeri ilk bedelliden bu yana yaklaşık 621 milyon lira azaldı

  galatasaray'ın piyasa değeri 18 haziran 2012 tarihinde başlayan ilk bedelli sermaye artırımında 975 milyon liranın üzerindeyken, şirketin piyasa değeri kazanılan şampiyonluk, avrupa'daki başarılar ve yıldız futbolcu transferlerine rağmen bedelli sermaye artırım belirsizliği ile bugüne kadar 621 milyon lira gerileyerek 354 milyon lira seviyesine indi.

  galatasaray sportif aş yönetim kurulu, bugün aldığı kararla 600 milyon lira olarak belirlenen kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 13 milyon 940 bin 421,90 lira olan çıkarılmış sermayenin; tamamı nakden karşılanmak suretiyle (yüzde 300 bedelli) 55 milyon 761 bin 687,60 liraya çıkarılmasına ve her bir hisse için kullanım bedelinin 8 lira olmasına karar verdi.

  "spk'nın bu bedelli sermaye artırımını onaylayacağını düşünüyorum"
  galatasaray yönetim kurulu'nun kararına ilişkin aa muhabirine değerlendirmede bulunan global menkul değerler strateji müdürü gökhan uskuay, spk'nın bu bedelli sermaye artırımını onaylayacağını düşündüğünü belirterek, "çünkü herhangi bir şekilde rüçhan hakkı kısıtlaması diye bir durum söz konusu değil. her ortak bedelli sermaye artırımına katılacak dernek olarak bakıldığında dernek de katılacak" dedi.

  bu bedelli sermaye artımının galatasaray'ın kısa vadeli borçlarının tamamını kapatacak bir kaynak olduğunun söylenebileceğini ifade eden uskuay, bu bedelli sermaye artırımına rağmen bunun şirket için bir çözüm olacağını düşünmediğini dile getirdi.

  uskuay, şirketin yıl sonu bilançosuna bakıldığında toplam 334 milyon lira tutarında bir kaynak oluştuğu bilgisini aktararak, galatasaray'ın 389 milyon lira kısa vadeli borcu olduğunu ve gelen 334 milyon liranın da bu kısa vadeli borcu kapatacağını söyledi.

  söz konusu bedelli sermaye artırımı gerçekleştiğinde şirketin borcunun yarı yarıya kapanıyor gibi gözüktüğünü kaydeden uskuay, ama borcun hala devam ettiğini söyledi.
  şirketin faaliyet zararı da devam ettiği için bedelli sermaye artırımı olsa bile soruna çözüm bulunmuş olmadığını dile getiren uskuay, "çünkü direk faaliyetten zarar olduğu için bir sonraki bedelli sermaye artırımına da esasında kapı açık gibi kalıyor" dedi.

  uskuay, bunun galatasaray'ın gerçekleştirdiği ikinci bedelli sermaye artırımı olduğunu belirterek, geçen defaki bedelli sermaye artırımına rağmen öz sermayenin artıya geçmediğini söyledi.

  bu bedelli sermaye artırımının da çözüm olmadığını aktaran uskuay, şirketin maliyetlerini kısması gerektiğini ama bu bedelli sermaye artırımının hiç bir sorun olmadan gerçekleşeceğini ifade etti.

  diğer bedelli sermaye artımının 18 haziran 2012 tarihinde gerçekleştiğini aradan geçen süre içinde galatasaray'ın bu bedelli sermaye artırımı için gerekli nakdi bulduğunu kaydeden uskuay, bu bedelli sermaye artırımının spk engeline takılmadan gerçekleşeceğini düşündüğünü belirtti.

  bedelli sermaye artırım kararının açıklanmasından sonra galatasaray hisselerinin olumsuz tepki vermemesine ilişkin olarak da uskuay, şunları belirtti:
  "iki tane ihtimal olabilir. birincisi galatasaray yatırımcısı da parayı hazırlamıştır. böyle bir ihtimal olabilir. galatasaray yatırımcıları zaten bedelli sermaye artırımı olacağını biliyordu. bilinmeyen bir gerçek değildi. yatırımcı da bu yüzden parasını hazırlamış olabilir. diğer taraftan da halka arz yaklaştıkça diğer yatırımcı da hisse senedini satma taraftarı olabilir. çünkü 1 liralık hisse senedi 8 liradan kullandırılacak. bir de yüzde 300 bedelli... esasında bu yüzde 300 değil yüzde 2 bin 400 bedelli. 8 kat primli olmasından, 3 katta sermaye artırımından yaklaşık 24 katlık bir sermaye artırımı bu.

  şirketin kara geçmesinde bu halka arz da çözüm olmayacak. çünkü şirket faaliyetten zarar elde ediyor. galatasaray'ın geçen yılki bedelli sermaye artırımına rağmen kısa vadeli borçları yüzde 61 artmış, uzun vadeli borçları yüzde 43 azalmış. galatasaray uzun vadeli borçlarının vadesi yaklaştıkça bedelli sermaye artırımı yapıyor. galatasaray'ın dışarıdan kaynak ihtiyacını azaltması için nakit yaratması lazım. en büyük sıkıntı o. nakit yaratamıyorlar. bedelli sermaye artırımı çözüm değil.

  --- alıntı ---

  kaynak: http://www.borsagundem.com/...skanlik-yapti/507742
 • 3
  --- alıntı ---

  yüzde 300 bedelli sermaye artırımında ısrar eden galatasaray sportif’in kasasına toplam 334.5 milyon lira para girecek. bunun 150.4 milyon lirası yatırımcılardan geri kalanı kulüpten gelecek.

  galatasaray bedelli sermaye artırımı ısrarından vazgeçmiyor. geçen yıl aldığı karar sermaye piyasası kurulu’nun (spk) düzenleme değişikliğine takılan galatasaray, tekrar yüzde 300 bedelli sermaye artırımı kararı aldı.

  galatasaray sportif, kamuyu aydınlatma platformu’na (kap) yaptığı açıklamada, “yönetim kurulu toplantısında, 600 milyon lira olarak belirlenen kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 13 milyon 940 bin lira olan çıkarılmış sermayenin; tamamı nakden karşılanmak suretiyle (yüzde 300 bedelli) 55 milyon 761 bin liraya çıkarılmasına karar verildi” denildi.

  mevcut ortakların rüçhan haklarında herhangi bir kısıtlama yapılmamasına karar verildiği belirtilen açıklamalarda, mevcut ortakların rüçhan haklarının, nominal değeri 1 lira olan beher hisse için 8 lira karşılığında primli olarak kullandırılacağı ifade edildi.

  aslan payı kulüp’te

  galatasaray sportif’in bedelli sermaye artırımı için spk’dan vize alması durumunda kasasına 334.5 milyon lira (125 milyon euro) girecek. bu paranın 150.4 milyon lirası (56 milyon euro) borsadaki yatırımcılardan gelecek. geri kalan kısmı sportif a.ş.’nin yüzde 55.04’üne sahip olan galatasaray spor kulübü derneği’nden gelecek.

  önceki sermaye artırımına kulüp, nakit yerine türk telekom arena’daki bazı tribünlerin gelirleri karşılığında katılmıştı. ancak spk’nın yeni düzenlemesi artık buna izin vermiyor. bu nedenle kulüp, dün aldığı sermaye artırımına kendi payına düşen 184.1 milyon liralık (28.4 milyon liralık nakit avans düşülürse 155.7 milyon lira) kısma nakit para koyarak katılacak.

  çağrı olacak mı?

  kulübün bu parayı banka kredisiyle karşılayacağı söyleniyor. peki kulüp neden cebinden bu kadar para çıkacağı bir sermaye artırımına gidiyor? bu sorunun cevabı için kulüp ile sportif a.ş. arasındaki borç-alacak ilişkisine bakmak gerekir. kulübün, sportif a.ş.’den yaklaşık 252 milyon lira (58.6 milyon lirası kısa vadeli, 193.4 milyon lirası uzun vadeli) alacağı bulunuyor. dolayısıyla yatırımcıların ve galatasaray spor kulübü’nün sermaye artırımı ile vereceği para, daha sonra sportif a.ş’nin borç ödemesi şeklinde kulübün kasasına geri dönebilir.

  fakat şirketin yeni düzenlemeye göre bedelli sermaye artırımından elde edilecek gelirin hangi amaçlarla kullanılacağına ilişkin bir rapor hazırlaması gerekiyor. bu noktada spk’nın vereceği karar önemli.

  çünkü spk yaptığı değişiklikle şunu demişti: “eğer bedelli sermaye artışından elde edilecek gelir mevcut sermayeden yüksekse ve elde edilecek gelirin şirket ortaklarına nakit dışındaki varlık devirlerinden kaynaklanan borçların kapatılmasında kullanılması halinde, diğer ortaklara ayrılma hakkı verilecek.”

  eğer spk, galatasaray’ın yukarıdaki maddeyi by-pass ettiğini düşünürse “küçük ortağa çağrı yap” diyebilir.

  galasaray hisselerinin son 6 aylık günlük ortalama kapanış fiyatlarının ortalaması 35.91 liraya denk geliyor. hisselerin dünkü kapanış rakamı 25.40 lira. dolayısıyla olası bir çağrı şartı sermaye artırım kararını yeniden rafa kaldırabilir.

  --- alıntı ---

  ufuk korcan

  http://haber.gazetevatan.com/....UjFRVRwF49Q.twitter
 • 4
  --- alıntı ---

  gelecek yıllara ait gelirleriyle sermaye artırımı izni alamayan galatasaray yeni bir formül buldu. tamamı nakden karşılanacak % 300 artırım için başvurdu

  sabah'tan barış ergin'in haberine göre geçen yıl eylülde küçük yatırımcıyı mağdur ettiği yönünde eleştirildiği için sermaye artırımı talebi reddedilen galatasaray, bu kez formül değiştirdi. sarı-kırmızılı kulüp, tamamı nakden karşılanmak üzere yüzde 300 bedelli sermaye artırımı yapma kararı aldı. sermaye piyasası kurulu'nun (spk) kabul etmesi halinde, sermaye artışı ile galatasaray sportif a.ş.'nin kasasına yaklaşık 340 milyon tl girecek. bu miktarın yüzde 45'ini (150 milyon tl) hisse sahibi yatırımcılar, yüzde 55'ini ise kulüp nakden karşılayacak. 600 milyon lira olarak belirlenen kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 13 milyon 940 bin lira olan çıkarılmış sermayenin; tamamı nakden karşılanmak suretiyle (yüzde 300 bedelli) 55 milyon liraya çıkarılmasına ve her bir hisse için kullanım bedelinin 8 lira olmasına karar verildiği ifade edildi.

  başkasina izin verilmezdi
  2012'de gelecek yıllara ait gelirlerini kullanarak sermaye artırımı yapmak isteyen kulübe spk geçit vermemişti. galatasaray, bu kez cari gelirlerinden sermaye artırımı yapacak. uzmanlar galatasaray'ın başvurusunun kabul edileceğini tahmin ediyor. ancak bilançosuna bakıldığında başka bir firmaya bu şartlarda izin verilmeyeceği yorumları yapılıyor. spk'nın spor kulüplerine yumuşak davrandığı belirtiliyor.

  'ihtiyaç vardi'
  sabah'ın sorularını yanıtlayan galatasaray yönetim kurulu üyesi adnan nas, bu kez kulübün cari gelirleri üzerinden sermaye artırımı talebi olduğunu belirterek "sportif a.ş.'nin sermaye artırımına ihtiyacı vardı. bu kez kulüp olarak yüzde 45'ini nakden karşılayacağız. elde edilen gelirle bu ihtiyacı karşılamayı düşünüyoruz" dedi.

  --- alıntı ---

  kaynak: http://www.thelira.com/...ydan-bedelli-formulu
 • 6
  http://www.milliyet.com.tr/...2018603-skorerhaber/

  --- alıntı ---

  spor toto süper lig'de haftayı lider tamamlayan galatasaray'ın borsada işlem gören hisseleri yüzde 9,45 yükselerek tavan oldu.

  borsa istanbul'da işlem gören galatasaray sportif aş hisseleri futbol takımının spor toto süper lig'de haftayı lider tamamlamasının ardından bugün yüzde 9,45 yükselerek 22 lira ile tavan fiyata çıktı.

  süper lig'de 21. haftada beşiktaş'ın berabere kalarak puan kaybetmesinin ardından dün de fenerbahçe'nin akhisar belediyespor'a 2-1 mağlup olması galatasaray'ın haftayı 48 puan ile lider tamamlamasını sağladı. galatasaray, pazar günü oynadığı maçta deplasmanda medicana sivasspor'u 3-2 yenerek puanını 48'e yükseltmiş ve liderlik koltuğuna oturmuştu.

  haftaya girilirken liderlik koltuğunda oturan beşiktaş, eskişehirspor deplasmanında aldığı yenilgiyle ikinci sıraya indi. trabzonspor ise deplasmanda kasımpaşa ile son dakikada yediği golle 1-1 berabere kalmıştı.

  galatasaray hisseleri dünkü fenerbahçe mağlubiyetinin ardından güne yükselişle 21,30 liradan başladıktan sonra güçlü alışlarla ilk seansı tavan fiyat olan 22,00 liraya kadar çıktı.

  fenerbahçe hisseleri ise dünkü mağlubiyetin ardından yaklaşık yüzde 5 gerileyerek 46,00 liraya düşerken, beşiktaş hisseleri yüzde 2,50, trabzonspor hisseleri yüzde 2 yükseliş kaydetti.

  galatasaray sportif aş'nin toplam piyasa değeri cari fiyat ile 476,2 milyon liraya yükselirken, en yüksek piyasa değerine sahip spor şirketi 1 milyar 153,8 milyon lira ile fenerbahçe futbol aş oldu. beşiktaş futbol yatırımları aş'nin toplam piyasa değeri 595,2 milyon liraya yükseldi, trabzonspor sportif aş'nin toplam piyasa değeri ise 152 milyon lira seviyelerinde bulunuyor.

  --- alıntı ---
 • 8
  spor ekonomi twitter hesabı detaylı bir yazı yazmış.

  --- alıntı ---

  galatasaray %400 sermaye artırımıyla kasasına, 145 milyon tl'si yatırımcıdan, toplam 432 milyon tl daha koyacak
  galatasaray sportif aş, dün yaptığı yönetim kurulu toplantısında 108.000.000.-tl olan çıkarılmış sermayesini, tamamı nakden (bedelli) 432.000.000.-tl arttırarak 540.000.000.-tl'ye çıkarılmasına karar verdi. bu karar bekleniyordu, çünkü riva projesi kapsamında elde edilen gelirlerin kulüpten şirkete aktarılmasının yöntemi sermaye artırımı idi. şunu hatırlatmakta fayda var, bu kararın spk onayına ihtiyacı yok, çünkü kayıtlı sermaye tavanı sınırları dahilinde (tavan 540 milyon tl idi ve daha önce spk bu tavanı onaylamıştı).

  şimdi ne olacak diye hızlıca bakalım:

  mevcut sermaye yapısına göre galatasaray sk şirketin %66.42'sine sahip, kalan kısım %33.58 yatırımcılarda.
  kulübün dışında mevcut yatırımcıların da ellerindeki her bir hisse için 4 tl rüçhan hakkını kullanma hakkı bulunuyor.
  mevcut durumda piyasa değeri yaklaşık 7 tl olan bir hisseye sahip olan bir yatırımcı şirkete 4tl daha vererek 4 yeni hisse alacak ve hisse sayısı 5'e çıkacak. kabaca 7 tl'yi baz olarak kabul edersek üzerine eklenen 4 tl ile oluşacak 5 hissenin yeni değeri (7+4=11/5=2.2 tl) olacak.
  yatırımcılar katılmak zorunda değil, ancak katılmamaları halinde ellerindeki hissenin (kabaca) değeri 7 tl'den, 2.2 tl'ye düşeceği için ciddi bir kayıpları olabilecek, ancak katıldıkları takdirde (sadece) bölünme işleminden bir zarar elde etmeleri söz konusu değil.
  piyasada dünkü kapanışı 7.62tl olan gsray hisseleri saat 12 tibariyle 7 tl'den işlem görüyor ve %8 değer kaybetmiş durumda.
  yatırımcıların ellerinde bulunan 36 milyon 261 bin 559 hisse karşılığı şirkete aktarmaları gereken tutar ise (hisse başına 4 tl hesabıyla yaklaşık 145 milyon tl. buna galatasaray'ın (sk) aktaracağı 287 milyon eklendiğinde şirketin kasasına 432 milyon tl özkaynak olarak girecek. bu kaynak borçların geri ödenmesinde kullanılacak. kulüp aralık 2016'da riva projesinden gelen kaynakları şirkete (327.5 mn tl) aktarmış ve temmuz ayında yapılan ilk sermaye artırımında (%399) bu miktarın 56.5 mn tl'si kullanılmıştı. son açıklanan bilançoda ise avans hesabında 270 mn tl bulunuyor. buna göre gsray kasasına 17 mn tl'si kulüpten, 145 mn tl'si yatırımcıdan nakit para girişi olacak. özkaynaklar ise 432 mn tl artış gösterecek. son bilançoda özkaynak rakamı eksi 565 mn tl idi, bu kaynakla rakam eksi 133 mn tl olacak.

  sonuç olarak riva'dan gelen kaynaklarla galatasaray sk, gs sportif aş'ye, iki sermaye artırım yoluyla (287+56.5) 343.5 mn tl aktarırken, yatırımcıdan ise (145+29.9) yaklaşık 175 mn tl kaynak sağlamış oldu. aktarılan 518.5 mn tl kaynağa rağmen özkaynakların halen 133 mn tl ekside olması tüm sportif şirketlerin yaşadığı önemli sorunun galatasaray'daki yansıması olarak gözüküyor. ancak gerçekleştirilen bu kaynak aktarımının galatasaray sportif'in önümüzdeki dönemde ciddi ölçüde rahatlamasına yol açacağı kesin. yeni dönemde tahminimiz şirketin tekrar kayıtlı sermaye tavanı artırım işlemi gerçekleştirmesi ve bulduğu, bulacağı yeni kaynaklarla tekrar sermaye artırımı yaparak, yatırımcıların da katkısıyla özkaynakları artıya geçirmesi yönünde.

  --- alıntı ---

  https://t.co/DWwb3r6Lev
 • 9
  https://twitter.com/.../1122086258698797057

  --- alıntı ---

  galatasaray borsada şampiyon

  borsada işlem gören kulüpler arasında 928,8 tl’lik piyasa ile değeri ile galatasaray sportif a.ş rakiplerini çok gerilerde bıraktı.

  mali ve sportif alandaki başarılarıyla, yatırımcısına sene başından bu yana %41 kazandıran sportif a.ş hisseleri, nisan ayı içerisinde de yaklaşık %70 artış göstererek kazandırmaya devam etti.

  --- alıntı ---
 • 13
  --- alıntı ---

  1 haziran - 30 kasım 2023 arası faaliyet raporları:

  fenerbahçe | 663 milyon₺ kar
  galatasaray | 34 milyon₺ kar
  beşiktaş | 459 milyon₺ zarar
  trabzonspor | 854 milyon₺ zarar

  --- alıntı ---

  --- alıntı ---

  4 büyükler, 1 haziran 2023-29 şubat 2024 tarihleri arasındaki faaliyet raporlarını açıkladı.

  galatasaray: 608 milyon ₺ kâr
  fenerbahçe: 225 milyon ₺ kâr
  beşiktaş : 1 milyar ₺ zarar
  trabzonspor: 1.2 milyar ₺ zarar

  --- alıntı ---
  fenerbahçe’nin karlılığı 3 ay içinde 438 milyon tl düşerken bizim karlılığımız 574 milyon tl artmış.
  ayrıca rakamlara bakarken futbolcu satış ve kiralama bedeli 122 milyon tl olarak gözüküyor.

  https://gss.gs/OBW.jpeg

  zannedersem boey’un satış geliri oraya yansımamış.
  son çeyrekte yaklaşık 1 milyar tl daha ekstra gelir yazacağız ve sezonu 1 milyar tl’den fazla net kârla kapatacağız.
  sportif a.ş gelirleri arttırırken bence takımın giderlerini düşürmesi gerekiyor.
  tete ve zaha’nın bonservisli satışı, ndombele ve ziyech’in (kalacağını düşünmüyorum) sözleşmelerinin bitmesi.
  sergio ile bir şekilde vedalaşıp açılacak maaş yükünü takım içine doğru dağıtmak önemli olacaktır.
  yazın satışlar nasıl olur bilmiyorum ama muslera, davinson veya nelsson, torreira ve icardi iskeletini korumak bizim için önemli.
  iskelete yapılacak orta saha ve 10 numara transferiyle yine ligde rakipsiz olacağız allah’ın izniyle.
App Store'dan indirin Google Play'den alın