• uydu antenciliğinden, ibb meclis üyeliği ve başakşehir kulüp başkanlığına uzanan müthiş bir kariyer. şu an türkiye futbolu’nun belki de en üst basmaktaki ismi. tabi ki bu noktaya gelmesi için çok çalıştı çabaladı.
  aynı zamanda emine erdoğan‘in abisinin kızıyla evli olan gümüşdağ’ın iki çocuğu bulunmaktadır.
  gümüşdağ’ın hayat hikayesinden çok futboldaki ilişkilerine değinmek istiyorum.
  abdullah avcı, okan buruk, emre belözoğlu.

  emre ile başlayalım. emre taa galatasaraydayken bir kaza yapmış, temizlik görevlisi olarak çalışan kadir çetin’in hayatını kaybetmesine sebep olmuştur, kadir çetin evli ve 5 çocuk babasıydı.
  peki emre bu kazayı yaparken arabada yanında bilin bakalım kim vardı. bingo göksel gümüşdağ ve ahmet bulut.
  http://arsiv.sabah.com.tr/2000/10/30/g01.html
  emre sabah saat 5 te nereye gittiği konusunda karakolda verdiği ifadede krosa gittiğini, savcılıkta verdiği ifadede ali sami yen’e gittiğini söylemiş ( o saatte ali samiyen’in kapalı olduğunu bilmiyormuş). daha sonra ise namaza gittiğini söylemiştir. kazanın hemen ardından emre’nin yakın arkadaşları ve abileri olan arif erdem ve uğur tütüneker kaza yerine gelerek , ne camisi emre koşuya gidiyordu diye açıklama yapmışlardır.

  abdullah avcı ile ilişkisi’ni zaten biliyoruz.
  aykut kocaman’ın yardımcılığından, ibb’ye uzanan oradan da milli takım teknikdirektörlüğüne hiç bir başarısı yokken getirilmiş, o dönem hayretle karşılanmıştır.
  avcı’yı milli takıma gönderen gümüşdağ yerine arif erdem’i getirmiştir.
  abdullah avcı ilk iş olarak en formda döneminde olan selçuk inan’ı milli takıma almamış yerine emre belezoğlu’nu çağırmıştır. bu dönemde okan buruk avcı’nın yardımcısı olarak görev yapmıştır.

  okan buruk ve emre belezoğlu kankalığını biliyoruz, bunun bir de gümüşdağ ayağı var. abdullah avcı sonrası okan buruk’un takımın başına geçeceği zaten iki iki dörttü. öyle de oldu.
 • --- alıntı ---

  "emre akbaba'nın tavırları kabul edilemez. bize karşı aldığı cephe çok kötü bir olay. biz onunla görüşmeye çalışıyoruz o gelmiyor ve telefonlara bakmıyor. istediği takıma gitsin."

  --- alıntı ---

  tipik, hiçbirşey değilken bir anda para ve güç sahibi olmuş, sahip olduğu güç tarafından zehirlenmiş, her istediğinin olmasıyla şımarmış ve reddedilince küplere binmiş insan açıklaması yapmış futbol şeysi.

  tavra bakar mısınız? telefonlarına bakılmayınca şikayet ediyor, sanki herkes kendisiyle görüşmek zorundaymış gibi. sen kimsin ya?
 • --- alıntı ---

  '' mhk başkanı ile bugün bir toplantı gerçekleştirdik. hem nezaket ziyareti, hem de gündemi genel bir değerlendirme. son 6 hafta için başarılar diledik. hafta sonunda 2 önemli derbi oldu. beşiktaş da bizi mağlup ederek yarışa tekrar katıldı. başakşehir şu anda şampiyonluğun en büyük adayıdır. abdurrahim albayrak için suç duyurusunda bulunduk ve tff'ye başvuruda bulunduk. rakip yöneticinin, "görüntüler elimizde, şampiyon belli" ifadesini kullandı. biz bunun altında kalmayız. bu ağır bir ithamdır. bu belgelere nasıl ulaşmışlardır? paylaşsınlar. kimsenin ulaşamdığı belge ve ses kayıtlarına galatasaraylı yönetici nasıl ulaşıyor? biz adil bir yönetim istiyoruz. bu eski ifadeler ve sözler belgesiz, bilgisi olmaz. kimse belgesiz olarak bu ifadeleri kullanamaz. galatasaray yöneticisinin elinde ses kayıtları varsa çıkıp paylaşsın. yoksa da çıkıp kamuoyu ve başakşehir'den özür dilesin! artık tribünlere oynama dönemi bitti. 4 yıldır şampiyon belliyse niye geçen sene galatasaray şampiyon oldu? ben bunun altında kalmam. tff'ye bu belgeleri galatasaray ile paylaşıp paylaşmadıklarını sorduk. böyle bir şeyin mümkün olamayacağını ve paylaşmadıklarını söylediler. hakemler her maçta hata yapıyor. 7.5 dakikalık video yapmışlar. biz de yapsak 9 dakika çıkar. beşiktaş yapsa 10, fenerbahçe yapsa 8 dakika çıkar. her takıma hata oluyor."

  --- alıntı ---

  bugün varsın yarın yoksun.

  bugün tamam... belli bir zümrenin beşiğinde sallanıyorsun ama yarın?
  yarından kimsenin haberi yok. ve çok iyi bilirim ki bu devran elbet döner. o günde böyle güzel güzel konuşabilecek misin? yoksa "beraatimi istiyorum hakim bey" diye inleyecek misin? göreceğiz.

  aziz yıldırım, dursun özbek, mecnun odyakmaz ve nicelerinden çok daha tehlikeli istanbul başakşehir futbol kulübü atama usulü başkanı.
 • türk futbolu bu adam kadar sinsi bir başkan görmemiştir. bize karşı yapılanlar hata değil art niyettir. bu yıla kadar bize karşı ne hatalar oldu da sesimizi çıkarmadık. ama hiç bir sezon bize karşı bu kadar art niyetli olunmamıştı. ama bu çakallar algı yapıp akıllarınca herkese karşı hata yapılıyor deyip bize karşı yapılan bu şerefsizlikleri normal göstermeye çalışıyorlar.
  elbet bu devran döner göksel efendi. o zaman göreceğim ben sizi.
 • galatasaray'la bağı kesilmeli. aldığı tüm aksiyonların ucu bir şekilde galatasaray'a dokunan bir figür ne gibi haklı bir gerekçeyle galatasaray genel kurul üyesi apoletini takmaya devam edebilir. aslında bu biraz da kişilik meselesi bana kalırsa. etiği önemseyen biri "başakşehir başkanıyken galatasaray üyesi olmam yanlış, gerekeni yapmalıyım" diyerek eyleme geçer zaten de kimden bahsediyoruz ki etik arayalım.
 • 2014 yazında istanbul büyükşehir belediyesi başkanvekili olarak, o sezon süper lig'de mücadele edecek olan istanbul büyükşehir belediyespor'u diğer altı ortağıyla beraber 16.5 milyon tl'ye satın almıştır. o sezon ligi dördüncü sırada bitiren başakşehir kulübü'nün sadece 2014-15 sezonunda elde ettiği yayın geliri 48.4 milyon tl'dir, kaldı ki eğer ligi sonuncu olarak bitirseydi bile 28.6 milyon euro alacaktı. süper lig'de oynayacak bir takımı, süper lig'den bir senede alacağı minimum yayın gelirinin %54'ünü ödeyerek sonsuza kadar satın alıyorsun. daha sponsorlardan, avrupa kupalarından, reklam anlaşmalarından elde edeceğin gelirler hesaba katılmamış.

  diyeceksiniz ki "madem böyle bir durum var, bugüne kadar göksel efendiye bu kulübü sana kim peşkeş çekti diye neden sorulamadı", çünkü ibb spor'un 2014'e kadarki gelirleri kaba hatlarıyla bilinse de giderleri bilinmiyor. hangi futbolcuya kaç lira maaş ödediler, gümüşdağ satın aldığında kulübün borcu var mıydı, ibb spor'un elde ettiği gelirin ne kadarı kar olarak ceplerine kaldı kimse bilmiyor-du. ta ki bu hafta ekrem imamoğlu başkan oluncaya kadar.

  şimdi ibb spor'un 2014'e kadarki giderleri yeni belediye başkanı tarafından açıklandığı anda istanbul büyükşehir belediyespor'un 16 milyon tl gibi komik bir meblağa satın alınmasının dünyanın en karlı (dolayısıyla istanbul belediyesi için de en zararlı) işlerinden biri olduğu gün yüzüne çıkacak ve bu işlem aleyhine birçok dava açılacak. göksel efendi, tügva ve diğer karanlık kurumlarla beraber kamu malından nasıl nemalandığını bu halka anlatmak zorunda kalacak.

  o zamana kadar kulübünü katarlılara sattı, sattı. satamazsa bütün malvarlığına el konulması bir tane yürekli savcının yazacağı "zimmet ve ihaleye fesat karıştırma" fezlekesine bakar.
 • --- alıntı ---

  transfer yapılırken kulüplerin gizlilik kurallarına dikkat ederek yaptığımız için önümüzde bariyerler olmuyor.

  https://twitter.com/.../1088798008861515776

  --- alıntı ---

  galatasaray yönetimine laf çakıyor aklınca. bunun gibileri böyle konuşturanlar utansın ne diyim.

  ben galatasaray başkanı olacağım da yaptığım açıklamayla biri böyle dalga geçecek öyle mi? adamı çıktığı deliğe sokardım lan.
 • --- alıntı ---

  "kuluplerin gizlilik kurallarina dikkat ederek transfer yaptigimiz icin onumuzde bariyerler olmuyor."
  --- alıntı ---

  süper yemin ederim. sadece gülüyorum artık.

  belki size komik gelmiyor şu söylediği, belki sinir küpü oldunuz, şunların ağzına sakız olduk diyorsunuz ama ben bunu okuyunca 2018-2019 sezonu şampiyonluğu hayırlı olsun diyorum.

  gözümün önüne şu kare geliyor,

  https://gss.gs/uVH.jpg