• 2
  20 temmuz 1999 doğumlu, 211 cm boyunda gürcü pivot. gelecekte akıbeti merak edilen oyunculardan yalnızca bir tanesi. eurobasket 2017'nin en genç oyuncusuydu. onun dışında adidas next generation tournament'ta da mega bemax takımıyla bütün bireysel ödülleri toplamış.

  önümüzdeki yaz* draftlarda da yer alacak ayrıca. ilk turdan seçilmesini beklemiyorum, ancak muhakkak en kötü ikinci turda tercih edilecektir.
 • 3
  euroleague güncel sezonunda* yükselen yıldız* ödülünün sahibi.

  zaza pachulia ve tornike shengelia'dan sonra gürcistan basketbolunun çıkardığı en büyük potansiyel. hatta gürcistan basketbolunun tarih boyunca çıkardığı en büyük potansiyel. 2019 nba draftı günü (ya da bizler için "gecesi") üst sıralardan seçileceğini düşünüyorum. zaten mock draft geyiklerinde ilk 10 içerisinde yer buluyor çoğu zaman.

  basketbol fundamental'ı çok iyi, sezgileri kuvvetli. bu sezon euroleague'de buducnost formasıyla çıktığı maçlarda takımına liderlik eden adamdı. benzer havayı geçtiğimiz sezonlarda bogdan bogdanovic'le ve luka doncic'le koklamıştım.

  euroleague normal sezon istatistikleri; 24 dakikada 12,1 sayı, 6,4 ribaund, 1,2 asist, 2,3 blok ve 16,4 verimlilik şeklinde.

  https://youtu.be/7cuDCCQkg1I

  buralar değerlenir.