• 1
  yemin ediyorum dünyanın en iyi business bilen adamı olabilir. en azından futbol için. juve küme düşüp geri çıktıktan sonra yeniden italya'nın ağa babası olduysa, şampiyonlar ligi'nde finale çıkıp hayvani bir kadro kurduysa altında hep bu adam var. hangi futbolcu kaç paraya alınır, hangi futbolcu ne zaman satılır falan ders diye okutur.

  bir sonraki icraatı bedavaya aldığı paul pogba'yı 100 milyon euro'ya okutmak olacak juventus ceo'su.
 • 3
  2010'da juventus'a geldiğinde kulübün hali içler acısıydı. ilk başta karavana atsa da (del neri) sonradan hep doğru hamleler yaptı (conte, allegri); üstüne üstlük sağ kolu paratici'yle birlikte bedelsiz transferin kitabını yazdı (pirlo, pogba, khedira, dani alves)... 8 senenin sonunda 7 sene üst üste şampiyon olmuş, 2 şl finali oynamış bir juventus ortaya çıkardı. gelmeden önce hep zarar yazan kulübü ronaldo transferini kotarabilecek kadar güçlü bir maddi yapıya kavuşturdu. tüm bu başarıları hasebiyle de birkaç gün önce düzenlenen bir törende jose angel sanchez ve ferran soriano'yu geride bırakarak "en iyi yönetici" ödülünü almıştı.

  derken 29 eylül juventus napoli maçının ardından görevini bırakacağını açıkladı. hafiften çıtlattığına göre bu ayrılık kendisinden kaynaklanmıyor. peki ne oldu da agnelli, marotta'yı göndermek istedi, şimdilik onu da kimse bilmiyor. kimileri agnelli'nin kulüp gelirlerini daha da arttıracak bir ceo'dan yana olduğunu söylüyor, kimileri ise manchester united'ın istediği paratici'nin ceo'luğa kaydırılıp zidane'ın ise sportif direktörlüğe getirileceğinden bahsediyor.

  ne olursa olsun çok riskli bir hamle yaptı agnelli. eğer buradan da başarıyla çıkarsa gitsin pergamberliğini ilan etsin ama en ufak başarısızlıkta işleyen tekere çomak sokmakla suçlanacaktır.