• 4
  yaşlandıkları vakit gruptan atılanları gördüm. içler acısı... sadece belli bir yaş sınır var imiş. o da her çocuğun aklı başına geldiği vakit galatasaray ı seçtiği yaş oluyor tabi. aslında bir daha düşündüm de, hiç de acınası bir durumları yok. evet evet...

  ebedi dost, ezeldi rakibimiz fenerbahçe nin taraftar grubu diyelim, entrymizi tamamlayalım.
 • 17
  site girişinde nelerin döndüğünü anladığımız bir açıklama vardır.

  itiraf ediyoruz kullanıldık, ancak değiştik, değişmeye devam edeceğiz.

  sayın aziz yıldırım takımın gidişi ile ilgili tek bir açıklama bile yapmazken sürekli gfb yi hedef alan açıklamalarla gündem saptırmaya devam ettiğine ve bu açıklamaları yapmakla takımımıza zarar vermediğine göre biz de sayın yıldırım'ın iftiralarına, hakaretlerine, onur kırıcı ithamlarına cevap vermekte sakınca görmüyoruz. zamanında kullanıldık evet kabul ediyoruz ama dört senedir değiştik ve değişmeye devam ediyoruz. 4 sene öncesine dönmemiz için yapılan her teklife karşı çıktığımız için bu günlere geldik.

  12 eylül 2008 günü fbtv de sayın aziz yıldırım “o zaman şartlar onu gerektiriyordu artık değişti” demişti. ekim 2008 tarihli kulübümüzün resmi yayın organı olan fenerbahçe dergisi’nde “mücadelemiz her ne pahasına olursa olsun sürecek” demiştir. sayın aziz yıldırım kişisel sorunlarına kulübümüzün resmi yayın organlarını alet etmeye devam ediyor. üstü kapalı ithamlarda bulunuyor. sürekli olarak geçmişten “o zamanın şartları” şeklinde bahsediyor. herkes öğrensin o zaman neler oldu? şartlar neydi? bugün gfb ne kadar değişti? aziz yıldırım ne kadar değişti?

  öncelikle protestolarımız sayın aziz yıldırım’ın bahsettiği gibi gençlerbirliği maçında ya da takım kötü sonuçlar aldığında değil, aziz yıldırım'ın taraftara uyguladığı yaptırımlar zamanında başlamıştır. yani partizan maçından beri protesto vardır. bu protestolar kesinlikle takımın aldığı kötü sonuçlar için ya da fubol takımımız kötü gittiği için yapılmamıştır ve yapılmayacaktır. taraftar maç boyunca takımına 90 dk. desteğini verecektir.

  aziz yıldırım'ın idaresinde olduğumuz o günlerde neler yaptık? neler yaşadık? nelere şahit olduk? geçmişte şartlar neydi o şartlarda neler yapıldı herkes bilsin istiyoruz.

  1- sayın yıldırım ilk istifanızı açıkladığınız show tv ye gitmeden önce yanınızdaydık. göreve geldiğiniz günden itibaren en çekindiğiniz slogan “ali şen başkan fenerbahçe şampiyon” du. show tv'ye giderken akıl hocalarınız size “ türk halkı duygusaldır, duygusal bir ortam oluşturursan ali şen'in “ali şen başkan fenerbahçe şampiyon” sloganını unutturur “aziz yıldırım başkan fenerbahçe şampiyon dönemini başlatırsın” dediler. siz de çıktınız uzun süren konuşmalar ardından birden istifa ettiğinizi ağlayarak ve tv karşısındaki yüzbinleri ağlatarak anlattınız. aynı gecenin sabahında bize otobüsler tutmamız için para göndertip semtlerden insanları toplattınız. bu otobüslerle yüzlerce kişiyi fenerbahçe parkına taşıttınız ve “taraftarız biz çekeriz cefa, büyük başkan bizi bırakma” tezahüratlarıyla yürüttünüz. tabii bu yürüyüşe hiçbir şeyden habersiz gönülden katılan yüzlerce taraftarda katıldı. onların hakkını teslim etmek gerekir.

  2- deplasmanda kaybedilen diyarbakır maçı sonrasında bizzat grubumuzun kurucularını
  arayarak “toplanıp alana gelin, mustafa hocayı protesto edin, istifaya zorlayın” dediniz. sonrasında havaalanında yaşananları anlatmaya gerek yok herkes biliyor.

  3- altay maçı ve göztepe maçları sonrasında protestolar başlayınca bunu daha fazla büyümeden engellememiz için bizimde içinde bulunduğumuz bazı gruplara bedelsiz 3000 er tane bilet yolladınız. hem de şu an hain ilan ettiğiniz sayın tahir kıran a rica ederek yanımıza gönderdiniz. sayın kıran da bizlere hitaben hala unutmadığımız güzel bir konuşma yaptı ve sizin yolladığınız biletleri verdi.

  4- deplasman yasağını protesto için maratonda bulunan kadim dostumuz kfy nin açtığı “taraftar+kombine= dolar” ve “fenerbahçemizi izlemimizi ingiliz işgal komutanları bile engelleyemedi” pankartları sonrasında hafta içi dereağzına bizleri çağırarak “seneye maraton ortayı size veriyorum” dediniz. kabul etmememiz üzerine yanınızdakileri ısrar edip ikna olmamız için peşimizden yolladınız. biz “dostlarımızı satmayız” diyince gözlüğünüzü çıkartıp bize “sizi de üzerim” dediniz.

  5- aranızın kötü olduğu 1907 dernek başkanı sayın necdet ersoy unifeb oluşumunu destekleyince bizi çağırdınız ve “bunlar çok büyüyor, başımıza dert açacaklar, tribünde barınmalarına müsaade etmeyin” dediniz. biz de bu emir büyük yerden diyerek bir basket maçında “unifeb başkanının kalbini kırdık. sonradan hatamızı anlayıp özür diledik ve unifeb ile kardeş olduk... 6 kasım 2002 gs maçı sonrası yaşanan haksız gözaltılar esnasında sayın necdet ersoy'un ismini verdiniz ve unifeb sorumlularından barış ertül'ü gözaltına aldırdınız.

  6- dereağzında yapılan galatasarayla oynanan paf maçından önce aradınız “kalabalık gelin” dediniz. ve aranızın açıldığı sayın atiila kıyat'ı protesto ettirdiniz.

  7- ikinci kez kulubümüzü zor günde bırakıp gitme kararı aldığınızda bile hain dediğiniz sayın tahir kıran bizleri arayarak “bakın mutlaka yürüyüş yapın ve yapılan yürüyüşlere katılın, başkanı istifadan döndürmek lazım. defalarca başkanla konuştum ikna etmeye çalışıyoruz, siz de kırgınlıkları unutun ve fenerbahçe için bu yürüyüşlere destek verin” dedi. biz bu teklifi reddettik. israrla size destek vermemiz için bizi arayan tahir kıran ile bizi özdeşleştirdiğiniz o günlerde en sonunda biz de yürüyüşe dahil olduk. aranız kötü diye her yerde konuştuğunuz tahir kıran ile o günlerde her gün görüşüyordunuz. sebebi neydi acaba? ve ne ilginç ki o da sizi istifadan döndürmek için gayret ediyordu.

  8- ikinci kez istifa etmenizin gerçek sebebini ise bir çok kişi gibi biz de biliyoruz. gazeteci yakınlarınız, o dönem sizinle olan idareci arkadaşlarınız, yakın dostlarınız gibi biz de biliyoruz. sağlık sebebi de bir sebep ama asıl sebep değil. gerçek sebebini tüm fenerbahçe camiasına açıklamanızı bekliyoruz.

  9- 2004 yılında tarafımıza vermiş olduğunuz 1200 adet migros kombinesi iptal ettiniz. çünkü hoşlanmadığınız diğer tribün gruplarına karşı bir şeyler yapmamızı istiyordunuz ancak biz dostlarımızı satmadık, isteklerinizi uygulamadık ve bize karşı savaşınızı başlattınız.

  10- olimpiyat stadında oynanan kupa finalinde 2 kişiyi yanımıza yolladınız ve bir istekte bulundunuz. biz reddettik. aynı kişileri tekrar yolladınız ve adeta tehdit ederek isteğinizi yinelediniz. ama biz kabul etmedik ve yapmadık. kaybedilen kupadan sonra çıkıp “anama küfredenlerle beraberler” açıklaması yaptınız. oysa sizin istediğinizi kabul etsek bu açıklamayı yapmayacaktınız. bu teklifinizin bize iletildiği an kapalı tribünde olaya şahit olan bir çok kongre üyesi ve taraftarda vardı.

  11- mtk maçında size yakın bir grubu bedelsiz kombineler vererek satada soktunuz ve olaylar meydana getirttiniz, sonra önceden hazırladığınız senaryoyu hayata geçirtip haksız cezalar aldırttınız.

  12- 1 oyla başkan seçildiğiniz kongre ile 600 oy farkla başkan seçildiğiniz kongre arasında geçen dönemde neler yaşandı biz biliyoruz. neler döndü, ne senaryolar hayata geçirildi hepsine şahidiz. şu an çok iyi dost gözüktüğünüz camiamızdaki büyüklerimizle ikili ilişkilerinizin bozulmaması için susuyoruz. o döneme ilişkin tek bir açıklama bile yapmamış olmanızı hayretle izliyoruz.

  bütün kamuoyu önünde bu olayların gerçek olduğuna dair şerefimiz ve namusumuz üzerine yemin ederiz.

  anadoluda sizle resim çektirmek, sizden imza almak isteyen insanları hor gördünüz, yanınızdan kovdunuz, selam almadınız, selam vermediniz, kibirinizle, kendinizi dev aynasında görmenizle halkı halkin takimindan soğutmaya çalıştınız. 100.yıl kutlamalarını bile bir ilçeye ve bir caddeye, o caddeyle özdeşleşmiş bir kültüre hitaben yaptınız. anadoludaki milyonlarca taraftarımızı yok saydınız. hatta istanbul'un öbür yakasını bile unuttunuz. çünkü siz taraftar değil müşteri istiyordunuz ve insanlara bakışınız “kulübe kaç dolar kazandırır” bakışıydı. oysa fenerbahçeyi bugünlere o insanların vefa duyguları ve hiçbir paranın satın alamayacağı sevdaları getirmişti. sizin istediğiniz müşteriler oyuncularımızı, takımımızı yuhalamayı, oyunculara küfretmeyi, ıslıklamayı kendilerine hak olarak görüyor ama siz tribünlerimizi bitirmek için sürdürdüğünüz politikanın en büyük avantajımız olan iç saha avantajımızı yok edip bitirdiğini görmüyorsunuz.

  ranttan bahseden sayın aziz yıldırım’ın şu an rantla hiçbir ilişkisi olmayan gfb’ye karşı yapmış oldukları teklifleri sırayla ve tarihleriyle aşağıya yazıyoruz. bu bahsedilenlerin hepsi gerçek ve yaşanmıştır.

  işte tarafımızdan reddedilen teklifler ;

  1 – sayın bülent işcen, 7 ağustos 2008 tarihinde grubumuzun kurucularını arayarak yanında sayın aziz yıldırım’ın olduğunu ve maraton üst tribünü’nde bizden şikayetçi olanlar olduğunu ve derhal sayın ömer temelli ile sorunların giderilmesi için görüşmemiz gerektiğini aksi taktirde “aziz yıldırım sizi başbakan’a ve istanbul valisi’ne şikayet edecek, haberiniz olsun” diyerek tehdit olarak algıladığımız bir konuşma yapmıştır. teklif 8 ağustos 2008 tarihinde sayın ömer temelli aracılığıyla grubumuzun kurucusuna, şükrü saracoğlu stadyumu’nda yapılmıştır. yapılan görüşme esnasında sayın ömer temelli “kombine kartları ücreti karşılığında iade ediniz ve sizlere karşılık olarak 500 adet bedelsiz bilet” verelim teklifinde bulunmuştur. teklif sıcağı sıcağına orada reddedilmiştir. grubumuzun kurucusu, oraya sorunların giderilmesi ve e blok’un bağıran taraftara ayrılması umuduyla geldiğini ancak hayal kırıklığına uğradığını belirtmiştir. görüşme anında fenerbahçe şükrü saracoğlu stadyumu müdürü sayın ayhan bak, sayın özcan tuzcuoğlu ve görüşmeye kısmen de olsa telefonla iştirak eden sayın bülent işcen’de yer almıştır. bu görüşme tamamen sayın aziz yıldırım’ın izni, istekleri ve bilgisi dahilinde olmuştur.

  2 – ikinci teklif ilk tekliften birkaç saat sonra yani akşam saatlerinde sayın aziz yıldırım’la sürekli olarak beraber olan sayın bülent işcen tarafından telefonla yine grubumuzun kurucusuna yapılmıştır. sayın bülent işcen 500 adet olan bedelsiz bilet tekliflerini, 1.000 adet bedelsiz bilete çıkardıklarını, kartları bir an önce iade etmemiz gerektiğini aksi taktirde sayın aziz yıldırım’ın bizleri devlet büyüklerine şikayet edeceğini belirtmiştir. başkanın ilk teklifi reddetmemize inanamadığını ve “bu ….ler naz yapıyor” dediğini aktarmıştır. başkanın onayı ile bilet sayısını arttırdıkları yeni teklifde grubumuzca “ bir daha bu konular için bizi aramayın” denilerek reddedilmiştir. ilk teklifin olduğu gün yani 8 ağustos 2008 günü sayın aziz yıldırım başta başbakanımız sayın recep tayyip erdoğan olmak üzere bazı devlet büyüklerimize asılsız ithamlarla gfb’yi kötü lanse etmiştir. zaten bu durumuda fbtv de itiraf etmiştir. valiyle bu konuyu konuştuğunu açıklamıştır. hakkımızda yasal işlem yapılması için asılsız iftiralarda bulunmuştur. daha önce yaşadığımız haksız gözaltıların benzeri durumların yaşanması için bir senaryo hayata geçirilmiştir.

  sonraki günlerde 2 kez daha kamuoyunca bilinen yeni teklifler gelmiş ama grubumuz hepsini reddetmiştir.

  12 eylül 2008 cuma günü fenerbahçe televizyonu’nda yayınlanan futbol’un zirvesi adlı programda bütün kamuoyu önünde “ufacık beyinliler”, “rantçılar”, “elebaşı” ve benzeri gibi ithamlarla hakaretlere uğruyoruz. fenerbahçe spor kulübü başkanlık makamı kullanılarak, “ben ne dersem doğrudur ve doğru anlaşılır” mantığıyla yapılan bu açıklamaların nedeni sayın aziz yıldırım’ın isteklerini kabul etmememiz ve kendimizi teklif ettiği biletlere karşı teslim etmeyişimizdir.

  sayın yıldırım, tekliflerinizi kabul etmediğimiz, artık bizi istediğiniz gibi yönetemediğiniz için yaşadığınız şaşkınlıkla yaptığınız tutarsız açıklamalarınızın ve attığınız iftiralarınızın ardı arkası kesilmiyor.

  bu tekliflerin ve anlattığımız olayların tamamı gerçektir. bu yaşananlara şahitlik edecek olan tarafsız onlarca kişi vardır. bütün kamuoyu önünde bu olayların gerçek olduğuna dair şerefimiz ve namusumuz üzerine yemin ederiz. aksini iddaa edeceklerinde aynı şekilde bütün kamuoyu önünde yemin etmelerini isteriz.

  sayın aziz yıldırım reddetmiş olduğumuz tekliflere karşılık makamını ve kulübün çıkarlarını bir yana bırakarak bizlere resmen kişisel bir savaş açmıştır.

  rantı reddedenlere karşı iftira, hakaret, yalan dolu ithamlar savaşına başlamıştır. sayın aziz yıldırım’ın devlet büyüklerine söylemiş olduğu “stadımızda mescit var ama onlar mescitte namaz kılmak yerine koridorda kılıyorlar. tinerci, hapçı, çapulcu ve serseri takımı bunlar” sözlerii çok acıdır. öncelikle belirtmek isteriz ki migros ve maraton üst tribünlerinde herhangi bir mescit yoktur. bu yüzden namaz kılmak isteyenler namazlarını koridorlarda kılmaktadırlar.
  tinerci, hapçı, serseri ve çapulcu kişiler miyiz? yoksa namazı ve dini istismar etmeye çalışan kişiler miyiz? burada yaşanan çelişki maalesef sayın aziz yıldırım’ın bizlere karşı beslemiş olduğu kin duyguları sonucu kurduğu yanlış cümlelerdir. bu konu bizleri son derece üzmüştür. bir başka çelişkide sayın aziz yıldırım’ın her yerde bizi azınlık olarak göstermesi, “bunlar 100-200 kişi” demesi, ancak bu sayının çok fazlası bilet teklif etmesi ayrıca bir çelişkidir. son olarak bahsettiği ve iftira attığı, hakaret ettiği, aşağıladığı 10 kişiler diye küçümsediği kişiler öyle parmakla sayılacak kişiler değildir. bizim arkadaşlık bağımızda hepimiz biriz, o itham ettiğiniz kişiler tüm gfb dir. izmir ve ankaradaki elebaşları diyerek çamur attığı arkadaşlarımız üniversite mezunu, kariyerli, mesleklerinde son derece başarılı iş adamı kişilerdir.

  taraftar olarak fenerbahçe iktidarında gözümüz yoktur. fenerbahçe iktidarına muhalefetimizde yoktur. aksine o makama saygımız vardır fakat bu makamın başında olan sayın aziz yıldırım, kişisel sorun ve kavgaları sebebiyle başta gfb olmak üzere bazı tribün gruplarımızı camiaya karşı olarak göstermektedir.
  bir sorun var, bir kavga var ama bu fenerbahçe tribünleriyle, fenerbahçe arasında değildir. bu kavga sayın aziz yıldırım ile fenerbahçe tribünleri arasındadır. bu kavgayı başlatanda ne yazık ki sayın aziz yıldırım’dır. bu kavgayı başlatan o olduğu gibi bitirmesi gerekende o olacaktır. taraftarına sahip çıkması gereken yerde taraftarını sürekli olarak hedef olarak göstermesi ve dışlaması bulunduğu makama yakışmamaktadır. bugün beğenmediğimiz camiaların taraftarına nasıl sahip çıktığını hepimiz gördük.

  paramızla migros'a kombine istedik, çıkarmadınız. bunun üzerine maraton’a geçtik ve kombine almak istediğimiz yerden satışları durdurdunuz. biz bunları yaparken sizden herhangi maddi bir destek beklemedik sadece manevi olarak desteğiniz bizlere yeterdi fakat sizler manevi destek yerine deyimi yerindeyse köstek oldunuz.

  tutturmuşsunuz kombine kartları bizlere başkaları aldı diye. açıklayın o zaman kim aldı bize kombine kartları. açıklayabiliyor musunuz? hayır. çünkü öyle birisi yok. o kartları kimimiz borçla, kimimiz banka kredisiyle, kimimiz taksitle, kimimiz kendi harçlığıyla, kimimiz de babasının parasıyla aldı. varsa aksini iddia eden çıksın da ispatlasın. sürekli olarak “çamur at, izi kalsın” mantığıyla yürütülen bu tutuma bundan önce olduğu gibi bundan sonrada tepkimizi vermeye devam edeceğiz.

  “tek reis” olmak başında olduğu camiayı birleştirmek, kaynaştırmak ve ayırmamaktan geçer. bu düzen sağlanırsa şayet başarı kaçınılmazdır, aksine sağlanmaz ve çifte standartlara sebebiyet verilirse başarısızlık kaçınılmazdır. bunları sizde çok iyi biliyorsunuz fakat kişisel sorunlarınız maalesef camianın başarısının üstüne çıkıyor. biz bir adım attıkça siz adım atmak yerine yaptırımlar uygulamaya devam ediyorsunuz. bu kişisel kavganızda camianın başkanlık makamını, yayın organlarını ve devletin birimlerini kullanmanızda ayrıca rahatsızlık verici ve üzücü bir durumdur.

  gfb’nin geçmişte çokca hataları olmuştur, bu hatalarından geçte olsa bile ders çıkarmıştır ve bu hatalardan dolayı özür dilemesini bilmiştir. sürekli olarak kendini yenileyen ve iyileştirmeye çalışan gfb, gönül verdiği renklerin başkanlık makamından daha cana yakın ve babacan tavırlar beklerken “ufacık beyinliler”, “kandırılmış gençler”, “elebaşı”, “çapulcu”, “rantçı”, “serseri”, “dini istismar edenler” ve benzeri gibi asılsız ithamlarla daha da üzülmüş ve soğutulmuştur.

  futbol takımımız bu kadar kötü ve zor bir durumdayken bugün resmi yayın organımız olan fenerbahçe dergisi’nde çıkan “mücadelemiz her ne pahasına olursa olsun sürecek” başlıklı yazınızın içeriği bu sezon ve bundan sonraki sezonlar için bizde hedefin kupalar, şampiyonluklar ve başarılar olduğunu değil de bizler olduğu izlenimini uyandırmıştır. hal böyleyken yapacağınız en iyi iş önceki satırlarda belirtmiş olduğumuz gibi taraftarı bir sorun olarak görmemek, onlara manevi anlamda destek vermek ve tezahüratlarımızda belirttiğimiz gibi “bizimle uğraşmayarak, takımı toparlamanız” olacaktır..

  son bir uyarı tribündeki taraftarlarımıza: lütfen dikkatli olunuz, tribünle ve taraftarlıkla ilgisi alakası olmayan grup ve oluşumlar stadımıza tekrar sokulabilir, provakasyon ortamı oluşturulabilir, gfb başta olmak üzere aktif tribün gruplarının mensuplarına cezalar aldırtmak için yeni bir senaryo hayata geçirilebilir. sayın aziz yıldırım benzeri girişimlerde daha önce bulunmuştur. bursa ve mtk maçlarında kardeşi kardeşe kırdırma politikası uygulanmıştır. lütfen provakasyonlara alet olmayınız.

  saygılarımızla,

  genç fenerbahçeliler
App Store'dan indirin Google Play'den alın