• 5
  ohal ilan edilip, cogunun suclulugunu bile arastirmadan onbinlerce insani fetocu diye iceri alan sevgili hukumetimizin, ne hikmetse daha beter bir uygulamayi reva gormesi gereken pkk ve isid'e ses cikarmamasi sayesinde artik dugunlere bombali saldiri yapilan gazi sehir. saldiri direkt sizi hedef alinca ohal, saldirilar direkt milleti hedef alip size ulasamayinca "terorle yasamaya alismamiz lazim"..

  allah ayni zamanda dogum yerim de olan bu guzel sehri ve guzel vatanimi her turlu hain, hirsiz, yalanci, darbeciden kurtarsin. gidisimiz gidis degil..

  edit: "kandirilan seviciler" yine gelmis, mustakbel kandirilanlarini savunmaya. size zamaninda soylemistim degil mi? sizler 20 yasinda cocugu bogaz koprusunde bogazlayan asagilik bir guruhun savunuculugunu yapiyorsunuz artik. demokrasi adi altinda sokaga cikip, kendi aralarinda ne demokrasisi biz tayyip icin geldik diye konusan bir guruh, dunyadan habersiz 20 yasinda cocuklari, zaten teslim olmuslarken kemerle-odunla dovup , bicaklayip, kafasini kesip olduren, sonra bizler "sokaga cikip darbe bastiranlari daga cikip teroru bitirirken de gormek isteriz" dedigimizde bize sorusturmalar actiran bir guruh. savunun bakalim. zaman gelip devran dondugunde bu kadar sehidin, bu kadar patlamanin, bunlar olurken sizin reisinizin yarisi masum ogretmenlerle, memurlarla ugrasmasinin hesabini da vereceksiniz. allah kerim.
 • 6
  tamam terörü elbette lanetliyoruz da yine, daha once sadece bir tane terör örgütü ile uğraşırken şu an neden 3 terör örgütü ile uğraşıyoruzun sorgulamasina girmiyoruz, girince devlet büyüklerine saygısızlık hatta vatana ihanet oluyor çünkü.

  zorunku edit: türkiye jeopolitik konumu itibarıyla çok önemli bu ülke olduğundan şu an nurtopu gibi 3 terör örgütümüz var. yoksa bu olanlarda akp' nin ve çok değerli cumhurbaşkanının hiç kusuru yok. onlar hep doğru hamleleri yaptı ama sonuçlar yanlış oldu. zaten daha kısa bir süre önce de bir terör örgütü için "bizi kandirdi" diyen de bendim. benim suçum amk her şey.
  islam barış dini. zaten gerçek ıslam da bu değil. işıd bilmiyor, sürekli birbirleriyle savaşan araplar bilmiyor, mezhep savaşı yapanlar bilmiyor, peygamber torununun kafasını kesenler(bak bunu bugün desen, peygamber torununu oldurelim desen linç ederler seni ama bu olmus) bilmiyor. bir tek bizim elitist muhafazakarlar biliyor zaten gerçek ıslam' i.
 • 7
  insanlarımızı birbirine kırdırmak, türkiye'yi suriye'de hareket edemez hale getirmek ve nihayetinde ülkemizi parçalamak isteyenlerin kurtarılmış bölge haline getirmek istedikleri, ışid dene it sürüsünün "emirlik" kurma hayalleri taşıdığı güzide ve yaralı şehrimiz.

  düğünde bile bomba patlatıp katliam yapabilen pisliklerle uğraşıyoruz.

  hayatını kaybedenlere allah rahmet etsin, yaralılar tez iyileşsin.
 • 9
  daha önce sadece bir tane terör örgütü vardı şimdi 3 tanesi ile neden uğraşıyoruz diye merak edenlerin etrafına bakmalarına gerek yok. bu üçünün ülkemizde neden bu kadar rahat at koşturabildiğinin sebeplerini öğrenmek istiyorlarsa ankara yönüne bakmaları yeterli. zira birilerinin kandırılmasını 2 yıldır bu millet kanıyla ödüyor.

  pkk- çözüm sürecinde güçlendirdiniz. doğu ve güneydoğuyu tamamen onlara bıraktınız. adamlar seyyar mahkemeler kurdu oraya be. hatta oslo'da onların temsilcilerine "sizi rahatsız eden vali kaymakam falan varsa söyleyin uzaklaştıralım" bile dediniz. "her yere bomba döşüyorsunuz görüyoruz biliyoruz, ama hepsine göz yumuyoruz" da dediniz. hatta afet güneş dedi bunu mit'ten. demediniz mi? aklınız başınıza gelene kadar da sadece 2015 yazından 2016 yazına rahat 1000'den fazla asker, polis, korucu ve sivil şehidimiz var bu kansız piçlere verdiğimiz. bir de utanmadan kürsülerden 'bizden 1 gidiyorsa onlardan 10 gidiyor' diye halkı uyutmaya çalıştınız, sorumluluğunu üstleneceğiniz yerde.

  fetö - ne istediler de vermedik dediniz. 2006dan 2013e kadar bunlarla el ele verip ne kadar atatürkçü ve vatansever subay varsa hepsini ergenekon ve balyoz kumpasıyla içeri atıp yerlerini bu gözaltı torbasını siktiğimin darbeci piçleriyle doldurdunuz. bedelini de 15 temmuzda millete canıyla ödettiniz. bu ülkenin kendi helikopteri, uçağı kendi meclisini bombaladı be. bu utancın altından siz bu adamların önünü açanlar, nasıl kalkacaksınız? tarih sizi yazmayacak mı?

  işid- beşşar esad nefretiniz ve daha sonra diğer bir terör örgütü olan ypg'yi durdurma amacınız yüzünden bu adamlarla avcunuzun içine aldığınız mit'i yüz göz ettiniz.

  suçlusunuz, sorumlusunuz, hesap vereceksiniz. öyle vatan millet demokrasi edebiyatlarıyla, parti binanıza 10 sene sonra ilk defa asmak zorunda kaldığınız sahte atatürk posterleriyle bir yere kaçamazsınız.

  başımıza son yıllarda bela olan 3 terör örgütünün de doğrudan ya da dolaylı olarak cirit attığı güneydoğu kentimiz. keşke bu şehre bakıp aklımıza gelen en olumsuz şey hala 4-3'lük fener-antep maçı olsaydı. siz insanların yaşama sevincini öldürdünüz.
 • 11
  gazi unvanı almış şehir. su anda ülke olarak tabiri caizse freni patlamış kamyon gibi uçuruma doğru gidiyoruz. hükümetin dış politikada yaptığı üst üste yanlış hamleler bizi bu duruma düşürdü. insanlar hala köprü yaptık, metro yaptık derdinde. su ana kadar patlamada 22 kişi hayatını kaybetti ancak hükümet yetkilileri hala fetö derdinde. komşu ülkelerden zarar hep müslüman ve şeriatla yönetilen ülkelerden geliyor.

  orada can veren tüm vatandaşlarımıza allah rahmet eylesin.
 • 12
  "gazi" ön adını değil 3 silahlı terör örgütü; 3 imparatorluk*, 2 krallık* ve bunların taşeronu iki tane daha silahlı milis kuvvete* karşı topyekun, tamamen şeffaf ve mertçe verilmiş, sonucunda da galip gelinmiş şanlı ve destansı bir mücadele sonucu kazanmış olan şehirdir... hatta meşruluğunu yitirmiş osmanlı hükumeti taraftarı bozguncuları bile bu listeye ekleyebiliriz.

  açılım dedik olmadı :)))
  kandırıldık :)))
  her yere sızmışlar :(((

  kafasıyla iyi bile dayanıyoruz. bol bol kınansın bakalım... türk bayraklı, siyah kuşaklı üzgün mesajlar da eksik olmasın. belki bela okudukça sahiden de allah gökten bela yağdırır. kınaya kınaya kazanacağız... bugün bile tankın önüne çıkacak cesarete sahip halka sakallı terlikli sürüsün layık gördüğü muameleye bakın...

  bundan on beş sene önce avrupa ve asya'nın kesiştiği noktadaki muteber bir devlettik, şimdiyse ortadoğu bataklığına saplanmış vaziyetteyiz...