• 31
  asıl mevkiisi sol kanat olan oyuncu. direk sağ kanatın oyuncusu bize lazımken bu oyuncuyu almak saçmalık. 26 yaşına kadar hiçbir yerde tutunamamış 9 kulüp değiştirmiş. bokunda boncuk mu buldular anlamadım ki? adı sanı duyulmuş oyunculara bakmak varken hala kimsenin bilmediği 26 yaşına kadar parlamamış oyuncular alarak aynı hatayı yapıyoruz.
 • 34
  2-2.5 milyon verilse tamamdı da bu nedir ya 26 yaşında yarım sezon o da yunan liginde top oynamış adama 4-5 milyonlar ne demek? stoper alın kardeşim adam gibi önce, elindeki kaynağı ona harca.

  --- alıntı ---
  galatasaray, garry rodriguez için paok'a yaptığı 2 m €'luk teklifi 4 m €'ya çıkardı. paok, 5 m € istiyor. (sport 24)
  --- alıntı ---

  https://twitter.com/...s/815906532990787584
 • 36
  niye bu kadar gömüldüğünü hala anlayamadığım oyuncu. arkadaşlar tino costa 8. ligden bulunmuş bir keşifti ve 25 yaşındaydı, mahrez de 25 yaşında leicestera 500 bine gelen oyuncudur. çok isim meraklısısınız yanlış yapıyosunuz. sonra gidiliyor isim diye ölü adamlara 1-2 yıllık için 20-30 milyon euro gömülüyor. carole, gary gibi oyuncular alınmalıdır iyi maaliyetlere. kariyerli alınacak oyuncular da 28-29 yaşlarında avrupada sürekli oynayan takımlardan transfer edilebilir vida gibi vs. biraz avrupayı örnek alsak ya katarı, arabistanı değil. aynı ülkenin durumu gibi...
 • 37
  paok'taki performanısını buraya yanıstabilirse yasin'den de poldi'den de daha faydalı olur. ikisi de satılabilir yani yüksek teklif varsa. ama burada da aynısını yapabilir mi garantisi yok tabi. bu yüzden 5 milyonu verip almaktansa indirime gitmeliyiz. bu tür şeylerin önüne geçmek için genelde kiralık artı opsiyon olayını her transfer için öneriyorum. özellikle de bizim gibi klüpler için yüksek rakamlara çıkmak her zaman risk. bonserivse girince direkt bu transferler tutmak zorunda. tutmazsa altından kalkamayız çünkü..

  -oyuncu gördüğüm kadarıyla iki kanatta da oynayabiliyor ancak bruma gibi sola daha yakın sanki.

  -hollanda'da yetişmiş olması en büyük avantajı. bu yüzden kanat olarak ne yapması gerektiğini biliyor.

  -yasin gibi çirkef değil ve düzgün bir eleman.

  -daha takım oyununa katkı vermesi ve mental anlamda kendini geliştirmesi lazım.

  -en büyük eksiği ise büyük takım tecrübesi yok ve bu seviyeleri bilmiyor.
 • 38
  istatistiklere bir bakalım şöyle.

  --- 2016-2017 ilk yarı ---
  oynadığı maç sayısı: 20 (12 lig - 6 avrupa ligi - 2 şampiyonlar ligi ön eleme)
  gol: 5
  asist: 1
  maç başı isabetli şut: 2,5
  maç başı kilit pas: 1,3
  maç başı başarılı dribbling: 2,3
  maç başı kötü top kontrolü: 2,3
  maç başı isabetli pas: 27,8
  maç başı orta: 1,7
  pas yüzdesi: 81,4

  kaynak: whoscored - https://www.whoscored.com/Players/142431
  --- 2016-2017 ilk yarı ---

  bu kadar yaygara koparılacak bir futbolcu mu? bence değil. transfermarkt değeri 3,5 milyon euro olarak görünüyor. 26 yaşında. 4 sene anlaşma yapsan bu 4 sene içerisinde çin'e yada katar'a falan pazarlama olasılığın ne durumda? bence yok. aldığın paraya pazarlama olasılığın var mı? iyi performans gösterirse belki ama o da uzak olasılık görünüyor bana.

  şurası da ayrı konu ki hiç izlemedim. hiç yani. 1 dakika görmedim ayağında futbol topu ile. görenler istiyorsa bir bildiği vardır, ama videodan futbolcu almaktan bıkmadık mı? sabri sarıoğlu için bile bir video ayarlasak en kötü 3 milyon euro'luk oyuncu gösterebiliriz. ben izlemediğim için bu kadar detaylı istatistik paylaştım, istatistikleri üzerinden konuşulsun diye. tabii ki büyük efsane sir alex ferguson'un "istatistik mini etek gibidir" sözünü unutmadan da konuşmak lazım.
 • 39
  narsingh>garry

  narsingh'in en azından şampiyonlar ligi'nde hatırı sayılır sayıda maçı var. oynadığı lig de bizimkinin aşağı yukarı aynısı kalite olarak. yani formda ve formsuz halinin ne vereceği aşağı yukarı belli. garry ise kapalı kutu . tam bir muamma. gelirse narsingh'den çok daha iyi de olabilir. bunu bilemeyiz. ama kendimize sormamız gereken soru bence şudur. risk alacak durumda mıyız?
 • 40
  iki video izleyip saçıp sövmenin alemi yok burada. scout ekibi izlediyse ben güveniyorum. ayrıca videoları izleyen bir daha dikkatlice izlesin, top sürüşü hiç bala göte değil. dribbling yaparken kısa kısa topa dokunmasını gayet iyi biliyor.

  neyse bunları geçtim paok taraftar forumunda da 'takımın en iyi adamını sezon ortası neden satıyorsunuz?' tarzı yorumlar okudum. son olarak sakatlık geçmişi de temiz, çatır çatır maç oynamış. bunlar güzel anekdotlar. gelirse umarum tutar ki yasin bu takımda hareketli olduğu için iş yapıyor. bu adam niye yapmasın?
 • 41
  her hızlı çalım atabilen oyuncuyu iyi oyuncu sanmak adında bir bkz verecektim de usendim. wesley sneijder videosu yapılsa kimse beğenmez bizim ülkede hatta bazen eleştiriler de geliyor wesleyi. şimdi bu abimiz de böyle 26 yaşına gelmiş burada az çok futbolla ilgilenen en azından fm oynayıp oyuncu isimlerine hakim olan kisileriz. ilk defa duyuyoruz adını ve videoya göre değerlendirme yapıyoruz. koskoca galatasaray kimler tarafından yönetiliyor.
 • 43
  jermain lensi beğenmeyen biri olarak kendisi fakir lenstir ! arkadaş herif alt liglerin futbolcusu buna verilen paraya yazık az buz rakamlardan bahsedilmiyor baya baya milyonları çöpe atıyorlar gene.

  herifin kariyeri belli, oynadığı takımlar belli yeter ya biz yıldız isim yapmış yetenek beklerken bunlar bizimle taşşak geçercesine isimleri takıma kazandırmaya çalışıyor.

  galatasaray markasını yüceltecek bir oyuncu değildir aksine tam tersi.

  edit: yasin öztekini hiç sevmem ama bir 4 5 ay daha kendisine katlanalım ama bunu almayalım.
 • 45
  videolarına bakılırsa yasin'den daha iyi bir futbolcu. her iki ayağıyla da net gol vuruşları var, gayet başarılı biçimde dribbling yapıyor. durmadan zam isteyip kasten kırmızı kart görmek gibi hainlikler yapacağını da düşünmüyorum. üstelik yasin'den 3 yaş daha genç.

  buyursun gelsin. 26 yaşında böyle istatistikleri olan (2016-17 sezonunun ilk yarısında toplam 6 gol 8 asist) bir kanat oyuncusunu etiyopya'da bile 3 milyondan aşağıya bırakmazlar.
 • 50
  bir kişinin bile hakkında fikir sahibi olmadığı bir topçu. komşuda oynuyormuş galiba, sağda solda takılmış bu yaşa kadar. oynadığı en iyi takım paok. 26 yaşında tam 8 kere başka takımlara transfer olmuş, sadece ikisinde bonservis ödenmiş biri 300.000 diğeri 600.000 euro.

  toplamda 12 defa yeşil burun adaları milli takımında oynamış.

  bir kere bile topa vurduğunu görmedim ama böyle topçulara 3-4 milyon euro ödemek kadar saçma sapan bir şey olamaz. bunlar riskli topçulardır, o riski alabilirsin ama bu kadar para ödenmez. geçen sene bedavayken alsan kimse sesini çıkarmazdı ama şimdi olmamalı. buna o kadar para vereceğine üstüne ahmete falan da bir o kadar vereceğine 6-7 milyon euroya adam gibi git bir stoper al, kanatta da sinanı oynat.

  yok mu 3 gram beyin koca yönetimde, futbolu yönetenlerde yahu?